Свіжі публікації




Конспект заняття з розвитку мовлення в середній групі.

Переказ розповіді Я. Тайця "Поїзд"

Мета: вчити дітей переказувати невеликий розповідь.

Завдання:

  1. закріплювати уміння самостійно переказувати оповідання;
  2. розвивати вміння виразно передавати пряму мову персонажів;
  3. виховувати вміння слухати один одного.

Обладнання і матеріали: Картина «Саша і сніговик», іграшкові санки, ляльки.

Зоровий ряд: ілюстрація

Музичний ряд: Звук поїзда

План заняття:

  1. Вступна частина - 2 хв.
  2. Основна частина - 10 хв.
  3. Фізкультхвилинка - 1 хв.
  4. Гра «Поїзд» - 3 хв.
  5. Заключна частина звук [з] - 3 хв.
  6. Підсумок - 1 хв.

Підручник з розвитку мовлення: Ушакова О.А.

Хід заняття:

1) Читання оповідання Я.Тайца «Поїзд»:

Скрізь сніг. У Маші санки. У Міші санки. У Толі санки. У Галі санки. Один тато без санок. Він взяв Галини санки, причепив до Толиным, Толины до Мишенным, Мишині до Машиним. Вийшов поїзд. Міша кричить : ту-ту! - він машиніст. Маша кричить: - Ваші квитки! Вона кондуктор. А тато тягне за мотузочку і примовляє: чух-чух... чух-чух.... Значить він паровоз.

2) Бесіда-опитування:

Хлопці, про що йдеться в цьому оповіданні? Правильно, про те що у всіх були санки і лише у одного тата не було санок. Як починається розповідь? Скрізь сніг і у всіх хлопців є санки. Про який час йдеться в оповіданні? Чому ви думаєте, що це було взимку? Правильно, молодці, так як скрізь лежав сніг і у хлопців були санки, а на санках ми катаємося тільки взимку. Як у хлопців вийшов поїзд? Тато взяв санки і зачепив їх один за одного. Хто був машиністом? Правильно, Міша, він кричав: ту-ту!

Хто був кондуктором? Правильно, Маша, вона кричала: ваші квитки? А хто паровоз? Правильно, тато він тягнув за мотузку і говорив: чух-чух.

Катя, вийди розкажи нам розповідь.

Микита, вийди розкажи.

3) Фізкультхвилинка:

Хомка - Хомка хом'ячок,

Полосатенький бочок,

Хомка рано встає,

Щічки миє,

Щічки тре.

Підмітає Хомка хатку

І виходить на зарядку,

1,2,3,4,5 Хомка хоче стати сильним!

4) Гра «Поїзд»:

Хлопці, давайте трохи пограємо і спробуємо зробити такий-же паровоз для наших ляльок. Даша, вийди покажи як можна зробити поїзд? Молодець, добре, хто ще хоче вийти показати.

5) Звук [з]:

Подивіться, яку гарну картину я принесла, але картина не проста, в ній заховані слова, які ми зараз з вами спробуємо розгадати. Картина називається «Саша і сніговик». Звук «з» сховався у багатьох словах на картині, Аліна називай, що бачиш намальоване? Савок, у цьому слові є звук? Правильно їсти. Рома що ще не назвали? Санки, є звук? Правильно їсти. Оля, що ще не назвали, сніговик, є звук? Правильно їсти. А в імені хлопчика, Саша, є звук? Звичайно є .ми всі правильно відгадали, молодці!

6) Підсумок:

Як називається розповідь, який я вам прочитала сьогодні?

Правильно, Поїзд.

А хто його написав?

Правильно Я. Тайця.

Чому він так називається?

Тому що з санок тато зробив хлопцям поїзд.

З яким звуком познайомилися?

Зі звуком с.

Вам сподобалося?



Читайте також:





© Vihovateli.com.ua 2014 - сайт для вихователів дитячих садків.