Свіжі публікації




Експериментальне заняття з розвитку дрібної моторики у старшій групі з ЗПР на тему:

«Яка рука головна?»

Мета: закріплення навичок роботи провідною рукою.

Завдання:

Корекційно-розвиваючі:

1. Тренування дрібної моторики кистей рук.

2. Орієнтування в просторі.

3. Концентрація уваги.

Виховні:

1. Викликати емоційний настрій дітей на занятті.

2. Виховувати посидючість.

3. Виховувати правильні взаємини з однолітками і дорослими.

Оздоровчі:

1. Сприяти розвитку в дітей загальної і дрібної моторики, координації рухів.

2. Навчати розслабленню м'язів під час фізхвилинки.

3. Стежити за поставою дітей під час роботи за столом.

Матеріали та обладнання: пінцети, чашки, гра «Рибалка», масажні колечка, олівці, два аркуші паперу, дошка, аркуш протоколу, горох

Методи: емоційний настрій, ігрова мотивація, словесний, наочний, практичний.

Прийоми: спільна мовленнєва діяльність, фізкультурна хвилинка.

Хід заняття

1. Організаційний момент.

Дефектолог: Хлопці, для того, щоб розпочати наше заняття нам необхідно підготувати наші пальчики до роботи. Давайте ми з вами візьмемо масажні колечка і зробимо кожному пальчику приємне:

Завдання: Самомасаж «Своїми руками»

- Цей пальчик - дідусь;

- Цей пальчик - бабуся;

- Цей пальчик - татусь;

- Цей пальчик - матуся;

- А цей пальчик Я;

- От і вся моя сім'я!

2. Основна частина.

Дефектолог: Тема нашого заняття - «Яка рука головна?»

Дефектолог: А для того, щоб це дізнатися, вам доведеться свої ручки перевірити, на що вони здатні. І та рука, яка виявиться швидкою, спритною і вмілої, вона і буде головною!

Дефектолог: Хлопці, у мене на дошці висіли два листочка. Але, вони не цікаві. Я пропоную вам оживити їх. Потрібно намалювати на цих листочках чоловічки. Але, правило таке, на одному листочку ви малюєте однією рукою (правою наприклад), а на іншій лівій.

Завдання: Кожна дитина має взяти олівець, підійти до дошки і намалювати згідно з інструкцією частину обличчя або тіла.

Дії дітей: Кожна дитина виконує завдання самостійно. Визначається провідна рука за якістю малюнків. Результат фіксується в протоколі.

3. Фізкультхвилинка.

Дефектолог: А зараз настав час відпочити. Пограємо в гру «Рибалка». Для цього необхідно стати у стрій, по черзі брати вудку, підбігати до відра і ловити рибку. Спійману рибку перекласти в інше відро і встати назад в дію. (Тут також визначається провідна рука з ловлі рибки, а результати фіксуються в протоколі).

Дії дітей: після фізхвилинки діти сідають на свої місця.

Дефектолог: Гра «Перекладання пінцетом». Наступне завдання буде таким: будемо працювати двома руками одночасно. Для цього, на столах у кожного стоять чотири чашки. У двох чашках насипаний горох. В кожну руку треба взяти пінцети і одночасно двома руками перекладати (з допомогою пінцетів) горох у порожні чашки (визначити якість роботи, зафіксувати в протоколі).

Дефектолог: Тепер настав час визначити яка ж у вас рука сама активна?. Підрахуємо результати і з'ясуємо в кого яка рука головна.

4. Підсумок заняття.

Дефектолог: Хлопці, ви відмінно попрацювали сьогодні на уроці.

Дефектолог: Заняття закінчено.



Читайте також:





© Vihovateli.com.ua 2014 - сайт для вихователів дитячих садків.