Свіжі публікації




План - конспект заняття з розвитку мовлення на тему «одяг»

Мета: Навчальна і виховна робота. Збагачення знань дітей про одяг. Вміння узгоджувати іменники в зменшувально-ласкательной формі. Розвиток зв'язного мовлення. Продовжувати вчити складати описовий розповідь з допомогою наочного матеріалу. Активізація і збагачення словника. Розвиток психічних процесів: увага, пам'ять, уява. Розвиток дрібної моторики. Виховати бережливе ставлення до одягу.

Попередня робота. Бесіда на тему одяг. Розглядання тканин (джинс, синтетик, ситець, хутро, драп) з якої шиється одяг. Розглядання ілюстрацій. Розгадування загадок, заучування скоромовок. Проведено сюжетно-рольова гра «магазин «Одяг», «Ательє».

Орг. момент. Діти знаходяться в адміністратора. Вихователь запитує у дітей, для чого нам потрібні кабінки. Діти відповідають, що вони потрібні щоб складати одяг.

- Сьогодні ми з вами поговоримо про одяг. Я вас запрошую на заняття в групу.

 Хід заняття.

Вихователь звертає увагу на зображення древнього людини і починає свою розповідь.

- У далекі часи люди жили в печерах і одяг шили з шкури тварин.

- Як ви думаєте, якщо б ми зараз з вами ходили в такому одязі, щоб з нами сталося?

/Замерзли/

- Чому б ми замерзли?

/Тому що на вулиці в цей час холодно. Настала пізня осінь./

Вихователь домагається логічного мислення у дітей.

- Якби ви зустріли людину одягненого в одежу з шкури тварин, що б ви порадили йому одягнути, щоб не замерзнути?

Вислуховуються передбачувані відповіді дітей.

- А тепер вгадайте, щоб я запропонувала вдягнути нашому первісній людині. Я загадаю загадки, а ви відгадайте (кожен отгадавший дитина виходить до столу знаходить отгадавшую одяг, взуття і прикріплює до людини)

1. Один вхід, три виходи. Думаєш, що вийшов, а насправді увійшов.\ кофта \

2. Вранці встав і пішов по двох дорогах. \ штани \

3. Не зшиті, не кроены, а по ланцюжку зібрані. \ шкарпетки \

4. Довге, тепле з хутряним коміром та рукавами. \ пальто \

5. Сиджу верхи, не знаю на кого. Знайомця зустріч - соскочу, привечу \ шапка \

6. Два барила днем повні, вночі порожні. \черевики \

7. П'ять пальців, як у людей, але пальці у неї без нігтів. \ рукавичка\

Після того, як діти відгадали загадки, вихователь звертає увагу дітей, що людині стало тепліше. Проводиться вправа на релаксацію

«Холодно - тепло».

- В кожну пору року ми одягаємо одяг відповідну сезону. Влітку - одяг річну, восени - одяг.... ., взимку - одяг..... , навесні - одяг ....... (відповіді дітей ).

Потім вихователь запитує у дітей назву одягу яку ми носимо влітку, восени, взимку, навесні.

- Зараз ми одягнені кожен у свій одяг. А хто мені скаже де ми її взяли чи купили?

\Одяг можна купити в магазині, на ринку\

- Як називається магазин де продається одяг?

\магазин «Одяг»\

- Який одяг можна купити в магазині?

Вислуховуються відповіді дітей.

- Там можна купити одне пальто і багато... \пальто \.

Вихователь показує кілька картинок із зображенням речей. Діти повинні перетворити ед.ч у мн. ч.

- Який одяг куплять для себе дорослі \відповіді дітей, а для маленької дитини?

Діти перетворюють слова в зменшувально - ласкательной формі.

Приклад: Дорослий купить для себе шапку, а для дитини шапочку.

У вигляді наочного матеріалу використовується натуральна одяг розташована на «вітрині».

Вихователь одягає одяг продавця і запрошує дітей магазин «Одяг».

- Тут багато одягу для вас. Обирай прямо зараз. Продам будь-який одяг, яку ви хочете.

Діти повинні описати одяг, яку вони хотіли б придбати в «магазині «Одяг». Вихователь домагається повного опису тієї одягу, яку дитина вибрав для покупки.

- В моєму магазині продається не тільки одяг, а й взуття.

Пальчикова гімнастика.

Порахуємо в перший раз,

Скільки взуття у нас.

Туфлі, тапочки, чобітки

Для Наташки і Сережки.

Та ще черевики

Для нашої Валентинки.

А ось це валянки

Для малятка Галеньки

- Якщо ви уважно слухали, то назвіть, яке взуття продається в мене у відділі «взуття».

Діти перераховують взуття, яка називалася в пальчикової гімнастики.

Вихователь запитує, яку взуття можна носити влітку, а яку взимку.

- Вчора у моєму магазині був модельєр, який намалював одяг. А ви знаєте, хто він такий?

\який моделює нову одяг\

- Але мені здається, він щось забув домалювати деякі деталі одягу.

Вихователь пропонує дітям домалювати деталі, яких не вистачає. Після того як діти закінчили домалювати деталі, вихователь пропонує відправити малюнки модельєра.

- У кожного з вас є своя одяг і взуття. А як ви за ним доглядаєте?

Вислуховуються відповіді дітей.

Наприкінці заняття підводиться підсумок.

- Що ми з вами робили на занятті. Про який одязі ми говорили, для чого вона нам потрібна. Що вам сподобалося?

Вихователь дякує дітей за активність на занятті. Всі намагалися відповідати правильно.

В кінці вихователь говорить дітям, що пора закривати магазин. Одягу залишилось мало і пора їхати за новим товаром. Але раптом він знаходить конверт. Пропонує його відкрити, там вона знаходить гру «Одягни ляльку». Вона дарує дітям за хороші відповіді, за активність на занятті.

 



Читайте також:





© Vihovateli.com.ua 2014 - сайт для вихователів дитячих садків.