Свіжі публікації




Конспект заняття «Здоровий спосіб життя Ведмедики»

Додаток до роботи: «Здоровьесберегающая діяльність ДНЗ компенсуючого виду як умова психолого-педагогічного супроводу дошкільників з порушеннями слуху»

Програмовий зміст: вчити дітей самостійно стежити за своїм здоров'ям; знати найпростіші прийоми самооздоровлення (точковий масаж); виховувати бажання вести здоровий спосіб життя; виховувати бажання допомагати один одному.

Словник: будемо займатися, будемо грати, масаж, роби так, Мишко хворіє, болить живіт, болить голова і ніс, фрукти, лимон, апельсин, яблуко, Овочі, морква, гарбуз, перець, хліб, молоко, чіпси, очі, привіт, поки, спасибі.

Обладнання: м'яка іграшка Ведмедик, картинки з овочами, фруктами, ілюстрації з масажем, ілюстрації з гімнастикою для очей, продукти харчування (овочі, фрукти).

Хід заняття:

Вихователь: діти, подивіться, до нас у гості прийшов Ведмедик.

Давайте поздороваемся.

Діти: вітаються (привіт).

Вихователь: Мишко захворів. Допоможіть йому. У Ведмедики болить голова і ніс. Що потрібно робити, щоб не боліло?

Діти: відповіді дітей (масаж та ін.)

Вихователь: правильно. Подивіться на панно. (Показує схеми точкового масажу). Покажемо Мишутке, як правильно робити масаж.

Діти: знаходять пальцями точки:

горбки біля перенісся, у верхній частині крил носа,

ямка в районі грудини,

западина між великим і вказівним пальцями.

(натискають пальцем на ці точки, потім прищипыванием масажують краю вушної раковини знизу вгору і назад.)

Вихователь: молодці. Ще у Мишка болить животик. Ще, що треба робити, щоб не боліло?

Діти: відповіді дітей (правильно їсти та ін.)

Вихователь: добре, треба правильно харчуватися. Як? Що треба їсти? Які продукти корисні, а які ні? З'ясувати нам допоможе гра.

Д/і «Корисно чи ні?»

(вихователь пояснює правила гри, роздає картки із зображенням продуктів корисних і немає.)

Діти: починають вибирати картки.

Вихователь: (допомагає, пояснює, чому не можна їсти чіпси, шкідливу їжу, чому солодке потрібно їсти помірно)

Діти: із завданням справляються.

Вихователь: ще у Мишка очі стали погано бачити, болять.

Хлопці, що треба їсти?

Діти: відповіді дітей (яблука, морква та ін.)

Вихователь: правильно. Треба їсти гарбуз, перець болгарський, морква, яблука (показує картинки із зображенням овочів та фруктів).

Приказує: Краще бачить той,

Хто моркву жує

І п'є морквяний сік.

Що б зберегти здоровими свої оченята, ми з вами зробимо гімнастику для очей і навчимо Ведмедика.

(показує картинки - схеми гімнастики для очей).

Приказує:

Поведи очима вліво непомітно, ненароком.

Хто з тобою поруч зліва голосно, швидко відповідай?

 

Діти: голосно називають ім'я дитини.

Вихователь:

а тепер очима вправо ти уважно дивись.

Хто з тобою поруч праворуч тихо-тихо говори.

Діти: тихо називають ім'я дитини.

Вихователь: які ви всі молодці, як ви допомогли Мишутке, тепер він не буде хворіти.

А ми з Михайликом приготували вам подарунок. Вимийте руки.

Діти: вимили руки.

Вихователь: ми з вами зробимо корисний фруктовий шашличок. На ці дерев'яні палички (показ) ми нанизуємо ось ці нарізані шматочки фруктів (показ).

У процесі приготування вихователь надає допомогу дітям, що зазнають труднощі, задає питання?

Який з цих фруктів ти любиш? По закінченню роботи бажає всім приємного апетиту.

А Мишутке додому треба, він усім говорить спасибі!

Вихователь: Мишко не забувай прислів'я

«Я здоров'я бережу, сам собі допоможу!»

 



Читайте також:





© Vihovateli.com.ua 2014 - сайт для вихователів дитячих садків.