Свіжі публікації




Конспект заняття по сенсорному розвитку для дітей 3-4 років

Мета: Навчити дітей порівнювати предмети за кольором; познайомити з поняттям «круглий»; формувати уявлення про величину предметів.

Матеріали: Аркуші паперу з намальованими на них смужками червоного і синього кольору (на кожну дитину), по одному червоному або синьому кулі (на кожну дитину), по три картинки із зображенням різних предметів червоного кольору і по три картинки із зображенням предметів синього кольору, кубики, дві коробки - червоного і синього кольору.

 Хід заняття.

(Перед початком заняття педагог роздає кожній дитині аркуш паперу з намальованими на них кольоровими смужками.)

Вихователь: (Показує дітям на своєму аркуші паперу червону смужку.) Хлопці, якого кольору смужка зображена на моєму листі?

Діти: Червоного.

Вихователь: Покажіть на своїх листочках смужку такого ж кольору.

(Діти показують.)

Вихователь: (Показує дітям на своєму аркуші паперу синю смужку.) А ця смужка якого кольору?

Діти: Синього.

Вихователь: Проведіть своїми пальчиками по синій смужці від початку і до самого кінця.

(Діти виконують.)

Вихователь: Сергійко, по смужці якого кольору ти ведеш пальцем?

Сергійко: Синього кольору.

Вихователь: Тепер проведіть по червоній смужці.

(Діти виконують.)

Вихователь: Віка, зараз по якій смужці ти ведеш пальчиком?

Віка: Червоній смужці.

Вихователь: Проведи пальцем ще раз по смужці від початку і до кінця. Смужка яка?».

(Дитина відповідає. Якщо дитина не може відповісти, вихователь допомагає «довга».)

Вихователь: У кожного з вас є картки з кольоровими картинками. Покладіть картки з картинками червоного кольору на червону смужку. Діма, назви що намальовано на цій картинці.

Діма: М'ячик.

Вихователь: червоний М'ячик.

Вихователь: А тепер покладіть картки з картинками синього кольору на синю смужку. Валера, назви що намальовано на твоїй синій картинці.

Валера: Кубик.

Вихователь: синій Кубик.

(Якщо дитина не знає, як називається предмет, зображений на картинці, то це робить вихователь і просить дитину повторити нове для нього слово.)

Вправа «Покатай кульку через ворота».

Вихователь: (Виставляє на стіл дві коробки червоного і синього кольору. В червоній коробці лежать - червоні кульки, а в синій - сині.) Лена, візьми червоний кулька, покатай його по столу. Кулька яка?

Олена: Кулька круглий.

Вихователь: А ще він який?

Олена: Гладкий. (Вихователь допомагає з відповіддю.)

Вихователь: А якого він кольору?

(Дитина відповідає.)

Вихователь: Вова візьми синій кулька. Опиши його.

(Дитина відповідає. При необхідності вихователь допомагає з відповіддю (кулька круглий, він синього кольору, катається по столу).)

На столі шикуються ворота з кубиків.

Вихователь: Хлопці, давайте пограємо в гру. Візьміть кожний по одній кульці і прокатите його через ворота при цьому скажіть, якого кольору ваш кульку і чому він котиться?

(Відповіді дітей.)

 



Читайте також:





© Vihovateli.com.ua 2014 - сайт для вихователів дитячих садків.