Свіжі публікації




«Три ведмедя»
Конспект інтегрованого заняття у першій молодшій групі

Мета: виявити рівень засвоєння програмного матеріалу у дітей за I півріччя 2013-2014 навчального року з освітньої галузі «Пізнання»

Завдання:

1. Пізнання:

1.1. створити умови для збагачення чуттєвого досвіду дітей, їх

уявлень про різноманіття властивостей предметів навколишнього світу;

1.2. виявити вміння формувати групи однорідних предметів;

розрізняти та складати групи предметів: багато - один (один - багато);

1.3. закріплювати знання дітей основних кольорів (червоний, синій, зелений, жовтий);

1.4. закріпити знання дітей про контрастних розмірах предметів (велика ялинка - маленька ялиночка і т.д.)

1.5. закріпити вміння класифікувати предмети (посуд, іграшки).

2. Здоров'я:

2.1. сприяти сталому емоційно-позитивного

самопочуття та активності дітей;

2.2. сприяти зміцненню дрібної мускулатури рук; сприяти розвитку навичок обследовательской діяльності.

3. Комунікація:

3.1. сприяти розвитку у молодших дошкільників уміння вступати в мовне спілкування;

3.2. вправляти дітей у правильному звуковимові;

3.3. збагачувати словниковий запас;

3.4. стимулювати емоційне змістовне спілкування дитини з дорослими.

4. Читання художньої літератури:

4.1. закріпити знання знайомого вірша «Ведмедик клишоногий»

5. Соціалізація:

5.1. пробуджувати у молодших дошкільнят інтерес до ігрового творчості в процесі взаємодії з дорослими;

6. Музика:

6.1.выполнять ігрові дії під музику.

Обладнання: іграшки три ведмедя різного розміру; три дерев'яні ложки і миски різного розміру (хохлома); пластикові кульки чотирьох основних кольорів (червоний, жовтий, зелений, синій) за кількістю дітей; велика корзина; чаша з горохом; «сушки з солоного тіста»; стрічка; три штучні ялинки різної висоти; «будиночок»; іграшка зайчика.

 

Хід заняття:

Вихователь: Хлопці сегоднямы з вами підемо в гості до трьох медведям.Вспомните, вони живуть в лісі, і щоб ми не заблукали, дорогу нам покаже Зайчик, адже йому тут знайомі всі стежки і доріжки.

Вихователь: І так в дорогу. Подивіться, Зайчик нас привів у ліс. А що за дерева ростуть у лісі?

Діти: Ялинки.

Вихователь: Правильно ялинки. А якого кольору ялинки? Саша, якого кольору ялинки? (індивідуальні відповіді дітей). Правильно ялинки зеленого кольору.

Вихователь: Хлопці, а ялинки всі однакової висоти? (відповіді дітей) немає. Віка, покажи найвищу. Діма, покажи ялинку нижче. Боря найнижчу. Молодці.

Вихователь: Поки ми з вами розглядали ялинки, Зайчик стрибав під ялинками і щось знайшов (кошик з різнокольоровими кульками).

Вихователь: скільки ж тут кульок?

Діти: Багато.

Вихователь: Правильно багато і всі вони різного кольору. Візьміть все по одній кульці, будь-якого кольору. Кулька, якої форми?

- Круглий

- Віка, яка кулька?

- Круглий

- Помацайте свою кульку, який він, твердий чи м'який?

- Твердий.

- Який кулька у тебе, Денис?

- Твердий.

- А якого кольору в тебе кулька, Саша?

- Червоний.

- А у тебе, Боря?

- Синій.

- Скільки у тебе кульок, Віка, а у тебе, Діма?

- Один.

- А у всіх нас скільки кульок?

- Багато.

- Давайте складемо кульки в кошик. Скільки стало кульок в кошику?

Правильно, багато. Молодці. Ну що ж підемо ті далі, адже нас чекають, нам треба поспішати.

Вихователь: Подивіться, Зайчик знову щось знайшов. Давайте подивимося. Що ж в цій мисці. Зайка мені каже, що там заховано частування для трьох ведмедів. Давайте пошукаємо, що ж там заховано (діти в горосі шукають і дістають бублики).

Вихователь: Скільки ж тут бубликів?

Діти: Багато.

Вихователь: Давайте ми їх зберемо на стрічку? А якого кольору у нас стрічка? (відповіді дітей).

Вихователь: Подивіться хлопці, Зайчик нас привів до будиночка. Будинок великий, дерев'яний. Який будинок?(якщо діти не можуть відповісти, вихователь повторює ще раз і питає дітей індивідуально).

Вихователь: Віка, будинок який? і т.д.

Вихователь: Давайте постукаємо і зайдемо (входять в хату, за столом сидять три ведмедя).

Вихователь: Здрастуйте Михайло Іванович, Настасья Петрівна і Мишко. Діти давайте поздороваемся з господарями будинку (діти вітаються). Вихователь: Хлопці давайте подивимося, який у нас Михайло Іванович? Діти: Великий.

Вихователь: Правильно він великий. А яка Настасья Петрівна?

Діти: Настасья Петрівна поменше.

Вихователь: Денис повтори?

Діти: Настасья Петрівна поменше (індивідуальні відповіді дітей).

Вихователь: А який Мишко?

Діти: Маленький.

Вихователь: Правильно маленький Мишко. Боря повтори?

Дитина: маленький Мишко.

Вихователь: Хлопці Михайло Іванович просить у нас з вами допомоги. Вони зібралися обідати і ніяк не можуть розставити тарілки і ложки. Давайте їм допоможемо? Подивіться, от у них і посуд приготовлена. Допоможемо?

Діти: Так.

Вихователь: (бере велику миску) як ви гадаєте, чия ця миска?(відповіді дітей).

Вихователь: Чому ви так думаєте? Якого розміру миска?

Діти: Велика.

Вихователь: А хто у нас найбільший?

Діти: Михайло Іванович.

Вихователь: Правильно, Михайло Іванович. Лейсан постав миску Михайло Іванович.

Вихователь: А яку миску ми поставимо для Настасії Петрівни? Віка вибери миску і постав для Настасії Петрівни (дитина вибирає і ставить).

Вихователь: Віка, чому ти поставила цю миску?

Вихователь: Діти подивіться, як ви думаєте, Віка правильно вибрала миску для Настасії Петрівни? (Відповіді дітей. Якщо дитина виконала завдання правильно вихователь хвалить дитину, а якщо немає разом з усіма дітьми розбирають і виправляють.)

Вихователь: А яку миску ми поставимо Мишутке?

Діти: найменшу.

Вихователь: Правильно, молодці. А чому ми перед Михайликом поставимо маленьку тарілочку? (відповіді дітей). Аналогічно виконується завдання з ложками.

Вихователь: Хлопці, ми ж для ведмедів принесли частування. Давайте ми дістанемо його з кошика і віддамо ведмедям, нехай п'ють чай з нашими бубликами.

Вихователь: А зараз мишко хоче пограти з вами в гру «Ведмедик клишоногий». (Проводиться гра, 2 рази.)

Вихователь: Хлопці давайте попрощаємося з ведмедями. Скажімо їм до побачення.

Діти: До побачення.

Вихователь: Нам пора повертатися в дитячий сад (діти сідають на стільчики).

Вихователь: Хлопці скажіть, куди ми з вами сьогодні ходили? Що ми бачили? Вам сподобалося в гостях у трьох ведмедів? (відповіді дітей).

Вихователь: Зьогодні ми ходили в гості до трьох ведмедів, а в наступний раз запросимо їх до себе.



Читайте також:





© Vihovateli.com.ua 2014 - сайт для вихователів дитячих садків.