|
Конспект інтегрованого відкритого заняття
«Скільки славних справ навколо!»
Для дітей старшої логопедичної групи
Освітня область «Комунікація»
Цілі:
1. Збагачення і систематизація словникового запасу.
2. Вправа в утворенні іменників від дієслів.
3. Складання розповідей про професії батьків з питань вихователя.
4. Розвиток дрібної і загальної моторики.
5. Розвиток логічного мислення.
Завдання:
1. Збагачувати і систематизувати словник дітей з теми «Професії».
2. Вправляти в утворенні іменників від дієслів.
3. Вчити складати розповідь про професії батьків з питань вихователя.
4. Розвивати дрібну і загальну моторику.
5. Розвивати логічне мислення.
Обладнання: Предметні картинки.
Література по темі: Художній твір «А що у вас?» С. Михалкова.
Хід заняття:
1. Організаційний момент.
2. Тема повідомлення заняття.
Читання уривка з вірша С. Михалкова «А що у вас?»
- Діти, ви здогадалися про що ми сьогодні будемо говорити?
Звичайно про професії. Працюють ваші мами, тата, знайомі, всі люди. Багато вмієте робити і ви.
3. Бесіда по темі.
- Що таке професія?
- Діти: - те, що робить людина.
- Вихователь: професія - це праця, якій людина присвячує своє життя.
- Хто ж створює все, що нас оточує: будинки, заводи, шахти, кораблі?
- Діти. Усе створюють люди, які працюють.
- Дитина.
Хто нам робить чобітки,
ранці, гудзики, ложки?
Хто побудував будинок? І хто
Пошив нам куртки і пальто?
Хто кує метал для плуга?
Видобуває нафту і вугілля?
Ви відгадали:
Для нас
Трудиться робочий клас!
(Ст. Пальчинскайте.)
Вихователь. Нічого не створюється без праці. Все навколо нас - від великих машин до іграшок, ґудзиків і ниток - створили люди.
4. Гра «Впізнай професію».
Трактор, водить...(тракторист)
Електричку...(машиніст)
Стіни пофарбував... (маляр)
Дошку выстругал... (столяр)
В будинку світло, провів... (монтер)
У шахті працює... (шахтар)
У спекотній ковалі... (коваль)
Хто все знає... (молодець!)
5. Складання розповіді про професії батьків з питання вихователя:
Прізвище, ім'я, по батькові мами (тата).
Де працює мама (тато) і ким?
Де працює мама (тато) - на вулиці чи в приміщенні?
Назвіть атрибути професій.
З ким або з чим працює мама (тато) (з людьми, з тваринами, технікою, з книгами).
Вихователь узагальнює висловлювання дітей:
Важлива праця кожної людини. Мама Діми - кухар, а у Яші - лікар і т.д.
6. Физминутка «Засолювання капусти».
Ми січемо капусту, рубаємо (різкі рухи прямими кистями рук вгору та вниз).
Ми морквину тремо, тремо (пальці рук стиснуті в кулак, рух кулаков до себе і від себе).
Ми капусту солимо, солимо (рух пальців імітують посипання сіллю з щіпки).
Ми капусту тиснемо, тиснемо (інтенсивне стискання пальців рук в кулаки).
7. 1 дитина загадує загадку.
Хто сидить біля ліжка хворого
І, як лікуватися всім говорить?
Якщо хворий, він краплі велить приймати
Того, хто здоровий, дозволить погуляти (лікар).
Послухайте, що розповість нам мама Яші про професії лікаря.
Ігрова вправа «Що потрібно лікаря для роботи?» (домалюй)
2 дитина загадує загадку.
Скажіть, хто так смачно
Готує капустяні щі,
Пахучі котлети,
Салати, вінегрети,
Всі сніданки, обіди? (кухар).
Послухайте розповідь мами Діми про цієї професії - кухар.
1) Розповідь про те, як прикрасити страву.
2) Ігрова вправа «Приготуй бутерброд».
3) дитина загадує загадку.
Дітки вийшли на прогулянку
От ідуть по провулку
Поруч з ними тітка
Краше не знайдете?
Хто про них завжди в турботі?
Хто відповість? Що за тітка?
Здогадалися? Чудово!
Люблять діти... (вихователя).
Про свою професію розповідає вихователь.
Яку б людина не вибрав для себе професію, він повинен виконувати свою роботу сумлінно, з любов'ю.
Робітники, фермери, лікарі, інженери, вчителі - це одна дружна трудова сім'я. Фермери намагаються виростити більше врожаю, робочі зробити більше машин, одягу, меблів і т.д.
Найкращих трудівників в наше країні нагороджують орденами і медалями, присвоюють їм звання Ветеран праці.
(Показ фотографій трудівників.)
8. Вірш «Твоє покликання».
Будівельник нам збудує дім,
І в ньому ми дружно заживемо.
Костюм ошатний, вихідний
Майстерно нам зшиє кравець.
Дасть книги нам бібліотекар,
Хліб спече в пекарні пекар,
Вчитель навчає всьому -
Навчить грамоті, письму.
Лист доставить листоноша,
А кухар варить нам бульйон.
Я думаю, ти підростеш
І справа до душі знайдеш!
9. Підсумок заняття.
- А ким ви хочете стати, коли виростите?
- Назвіть одним словом: кухар, лікар, вчитель, будівельник, продавець - це... (професії людей).
Ми бажаємо, щоб ваша мрія збулася.
Читайте також: