Свіжі публікації




Конспект пізнавально-мовленнєвого заняття в середній групі
«Казка про веселу сімейку меблів»

Мета: закріплення уявлень дітей про якості, властивості, цільове призначення меблів з використанням тексту казки.

Завдання:

- вчити розуміти узагальнююче слово «меблі»;

- розширювати і активізувати словник по даній темі;

- вчити утворювати і вживати в мові іменники однини і множини чоловічого та жіночого роду;

- розвивати загальну, дрібну, артикуляційну моторику;

- розвивати слухове і зорове увагу;

- виховувати дбайливе ставлення до предметів домашнього ужитку.

Обладнання: предметні картинки із зображенням меблів, піктограми до казці, рухома, пальчикова і словесна гри.

Словник: комод, етажерка, табуретка, спинка.

Попередня робота: придумування казки педагогом (можна разом з дітьми); розглядання предметів меблів; ігри (дивитися в кінці).

 

Хід заходу:

Педагог запрошує дітей в групу. Бере дзвіночок дзвонить у нього і каже:

- Сьогодні у нас незвичайне заняття. Чуєте, дзвіночок дзвонить? Він кличе вас усіх для того, щоб про щось розповісти. Хочете послухати? Тоді подивіться на наші підвісні модулі: спочатку - на червоний, потім - на оранжевий, потім - на синій, і жовтий. Скажіть, що ви бачите на них? (Стіл..., стілець..., шафа...тощо)

- Правильно. Тому сьогодні ми поговоримо про ці речі. Проходьте на стільчики. Давайте пограємо в гру, яка називається «Угадайка».

 

Гра «Угадайка»:

Педагог по черзі показує картинки із зображенням предметів меблів, розміщені на дошці, запитує: «Що це таке? Для чого потрібен цей предмет меблів?»

Потім круговим рухом обводить всі розглянуті предмети і питає дітей: «Як одним словом називаються всі ці предмети?» (Меблі.)

- Хлопці, хочете ми з нашим дзвіночком розповімо вам казку про сім'ю меблів?

Тоді ми зараз відпочинемо, і будемо слухати казку.

 

Фізкультхвилинка:

Це стілець, на ньому сидять (ліва долоня в кулачку притискається до правого, витягнутої пальцями вгору).

Це стіл, за ним сидять (ліва в кулачку, права відкрита долоня лежить зверху).

Ось ліжко - на ній лежать (руки зігнуті в ліктях перед грудьми лежать одна на іншій).

В шафу речі ми прибираємо, (імітація складання речей).

На прогулянку всі крокуємо (пальчики обох рук крокують по колінах).

Вихователь по черзі замінює (або переходить до іншої дошці) картинки на смішні зображення предметів меблів (диван з вусами, очі; ліжко, одягнена в сукню тощо) і розповідає казку:

Тато-диван був широкий і гладкий,

Мама-ліжко білосніжною і м'якою.

А табуретки

Були їхні дітки.

 

Жили сімейкою

У величезній квартирі.

Скільки їх разом?

Звичайно, чотири!

Разом вважають предмети меблів. Педагог продовжує:

У тата-велике сидіння дивана,

На мамі-ліжка спати насолоду.

У табуреток - сидіння та ніжки,

Бігають швидко вони по доріжці.

А ще у них були дідусь і бабуся, дядько і тітка.

Старий дідусь-комод

Відкривав величезний рот:

А в роті його, дивись,

Сукні, кофти і панчохи....

 

Дядько-шафа нам дуже потрібен:

У нього є полиці, дверцята.

Він з речами теж дружний,

У ньому білизна та рушники.

 

Крісло-бабуся сива,

Спинка згорбилася її.

У кріслі кіт і тітка Тая

Відпочивають добре.

 

А вчора до всієї сімейці,

З купою книг і сувенірів

Приходила етажерка,

Це тітка з Парижа.

 

І у кожного в квартирі

Проживає за сімейці:

Є дивани і ліжка,

І шафи і етажерки.

 

Всі вони один одного люблять,

Не скривдять ніколи,

Допомагають одне одному,

І піклуються завжди!

Вихователь запитує у дітей, чи сподобалась їм казка? Про що вона? (Про меблів). Що цікавого дізналися з казки? (Меблі теж може жити сім'єю. Але так буває тільки в казці).

 

Рухлива гра «Кірюшина ліжечко»:

Ось Кірюшина ліжечко (розвести руки в сторони).

Щоб спав Кирилку солодко (присісти, долоньки під щічку).

Щоб уві сні він підростав (повільно підніматися).

Щоб швидше великим він став (встати на носочки, тягнути руки вгору).

 

Гра «Плутанина»:

Педагог показує указкою на частині меблів і дає їм неправильні назви: показує на ніжки стільця і називає їх ручками і т.д. Діти виправляють помилки. Потім педагог неправильно говорить про цільове призначення предметів меблів. Наприклад, показує на стілець і каже: «На стільці ми спимо». Показує на ліжко і каже: «На ліжку ми танцюємо» і т.п. Діти виправляють педагога.

 

Гра «Чудесний мішечок»:

Покласти в мішечок картинки із зображенням предметів меблів. Запропонувати дітям по черзі діставати їх з мішечка і говорити, що це і для чого потрібен цей предмет меблів.

 

«Казка про веселу сімейку меблів»

«Казка про веселу сімейку меблів»

«Казка про веселу сімейку меблів»

«Казка про веселу сімейку меблів»

«Казка про веселу сімейку меблів»

«Казка про веселу сімейку меблів»

«Казка про веселу сімейку меблів»

 

 



Читайте також:





© Vihovateli.com.ua 2014 - сайт для вихователів дитячих садків.