Свіжі публікації




Конспект безпосередньо-освітньої діяльності для дітей 2-ої молодшої групи
«Подорож по «Нашій батьківщині»

Мета: виховання у дітей II молодшої групи морально-патріотичних почуттів.

Завдання:

1. Закріпити поняття «Батьківщина», значення слова «Прапор», «Мала Батьківщина»;

2. Узагальнити знання дітей про тваринний і рослинний світ рідного краю;

3. Розвивати діалогічне мовлення, мислення.

Інтеграція освітніх галузей: Комунікація, Соціалізація, Пізнання: ФЕМП.

Матеріал:

1.1картинки: ялина, береза, ведмідь-іграшка

1.2картинки тварин: лисиця, ведмідь, вовк, заєць.

1.3макеты дерев

2. Російські народні казки: «Ріпка», «Колобок», «Курочка-Ряба»,
«Маша і ведмідь»

2.1 образ бабусі-казкарки: хустка, окуляри

2.2 муляжі, атрибути до казок

3. Прапор

3.1 прапорці, пластилін, серветки, музика

 

Хід заходу:

- Ви любите подорожувати? Давайте зараз вирушимо в подорож на поїзді.

- Ми будемо все хором говорити такі слова:

«Паровоз кричить ду-ду,

Я йду-йду-йду,

А вагони стукають,

А вагони кажуть, Так, так, так...»

- Давайте пригадаємо, як називається країна, в якій ми живемо? (Росія.) Ось по цій великій країні ми й поїдемо подорожувати.

 

Перша станція «Лісова зупинка».

- Подивіться, де ми з Вами опинилися? В лісі! (Розставляємо макети дерев та іграшки-ведмедя.) Що росте у лісі? Які дерева? Хто живе у лісі?

Загадки:

«Російська красуня стоїть на галявині, в зеленій кофтині, в білому сарафані» (Береза.)

«Що за дівчина? Не швачка, не майстриня, нічого сама не шиє, а в голках круглий рік» (Ор.)

«Хитра штучка, руда головка, хвіст пухнаста краса. Як звуть її?» (Лисиця.)

«Хто взимку холодну ходить злий, голодний?» (Вовк.)

«Він в барлозі спить взимку, під большущею сосною. А коли прийде весна,

прокидається від сну» (Ведмідь.)

Кожна загадка супроводжується показом картинки з твариною.

- Молодці! А ведмідь хоче з нами погратися.

Ми знаємо таку гру: «У ведмедя у бору».

Втікаємо наші вагончики.

Повторюємо:

«Паровоз кричить ду-ду,

Я йду-йду-йду,

А вагони стукають,

А вагони кажуть,

Так, так, так...»

 

Зупинка «У бабусі-казкарки»

- Діти, закрийте очі, зараз щось станеться. Хто ж нас зустрічає? Бабуся-казкарка! Привітайтеся з нею! (Вихователь переодягається за ширмою, одягає хустку, окуляри, фартух.)

- Ви любите казки? Знаєте їх? Ось я зараз перевірю, як ви знаєте російські народні казки.

Читаю уривок з казки. Вибрати предмет з цієї казки. Казки:

- «Не сідай на пеньок, не їж пиріжок,

Неси бабусі, неси дідуся...» (Маша і ведмідь.)

- «Знесла курочка яєчко,

Не просте, а золоте...» (Курочка-Ряба.)

- «Тягнуть-потягнуть, тягнуть-потягнуть,

Витягнути не можуть...» (Ріпка.)

- «Я в печі печений,

На сметані мешен,

На віконці стужен,

Круглий бік, рум'яний бік

Це казка...» (Колобок.)

В кінці показ ілюстрацій до цих казках.

Від мене той покотився Колобок, я дуже засмутилася на нього. Ви мені допоможете? Вмієте ліпити колобки з пластиліну? Давайте зліпимо куля круговими рухами. (Продуктивна діяльність дітей.)

Сіли в поїзд, повторюємо слова дорожньої пісеньки

«Паровоз кричить ду-ду,

Я йду-йду-йду,

А вагони стукають,

А вагони кажуть,

Так, так, так...»

 

Зупинка «Головна»

- Хлопці, ми вже знаємо, що наша країна називається Росія. Це наша Батьківщина. Вона дуже велика. А ще є наша мала Батьківщина. Це місто, де ми зараз живемо. Це маленький шматочок нашої величезної Батьківщини. Як називається місто, в якому ми живемо? Він називається Зея! А дитячий садочок називається «Дзвіночок». Розглянути альбом з фото нашого міста.

- У кожної країни є свій прапор. Подивіться, якого кольору у нього смужки, скільки їх? (Троє.)

Ми з вами на заняттях вже зробили фланги нашої країни. Давайте будемо повертатися в наш дитячий сад з нашими прапорами!

 

Зупинка «Дзвіночок». Приїхали в дитячий сад.

Підведення підсумків.



Читайте також:





© Vihovateli.com.ua 2014 - сайт для вихователів дитячих садків.