Свіжі публікації




Конспект заняття з изодеятельности (пластилинография) в першій молодшій групі

«В гості до сонечка»

Мета: формування навичок роботи з пластиліном, пробудження інтересу до ліплення.

Завдання:

1. Вдосконалювати вміння дітей скачувати шматочок пластиліну круговими рухами долонь, надаючи йому кулясту форму.

2. Вчити прийому сплющивания кульки на горизонтальній поверхні для отримання плоского зображення вихідної форми.

3. Закріпити вміння дітей відокремлювати від великого шматка пластиліну невеликі грудочки і розкочувати їх між долонями прямими рухами обох рук.

4. Розвивати вміння орієнтуватися на аркуші паперу.

5. Розвивати дрібну моторику.

6. Виховувати у дітей чуйність, доброту, вміння співчувати персонажам, бажання допомагати їм.

Матеріал для заняття:

  • щільний картон блакитного (синього) кольору з силуетами бджоли, пташки, зайця, півня, розмір 1\2 А4;
  • пластилін жовтого, червоного, помаранчевого кольорів;
  • серветка для рук;
  • дошка для ліплення.

Хід заняття

1. Організаційна частина

Педагог пропонує відгадати загадку.

Хто вранці раніше всіх встає.

Хто всім тепло і світло дає? (Сонце.)

Педагог показує картинку із зображенням сонця.

- Правильно. Прокидається сонце раніше всіх, вмивається з хмаринки, щоб бути чистим, а потім піднімається високо в небо.

Хмаринка ховається за ліс,

Дивиться сонечко з небес

І таке чисте,

Добре, променисте.

Якщо б ми його дістали,

Ми б його розцілували!

- Подивіться, яке сонечко? (Кругле)

Діти слідом за педагогом пальчиками малюють в повітрі сонечко.

- А промені у нього прямі, як наші ручки. У нас з вами дві руки, а у сонечка скільки промінців? (Багато.)

- Промінчики у сонечка скрізь: і збоку, і вгорі, і внизу. Йому треба багато промінчиків, щоб всіх-всіх обігріти, яскравим світлом висвітлити, вранці розбудити квіти, пташок, зайчиків і білочок, хлопчиків і дівчаток. Ось яке добре у нас сонце!

Але одного разу сонечко не вийшло на небо. Похмурий і невеселий настав ранок. Мабуть нездужає сонечку, немає у нього сил очі відкрити, землю світлом висвітлити. І засумували звірі і пташки, що не зможуть більше грати і веселитися. Доведеться нам з вами виручати наших друзів: поки сонечко хворіє, ми його створимо, тільки не олівцем, а за допомогою пластиліну. Щоб сонечко було схоже на справжнє, давайте пригадаємо, яке воно. (Кругле.) А якого кольору воно може бути? (Червоного, жовтого, оранжевого).

2. Практична частина

Діти на вибір беруть пластилін червоного, жовтого або оранжевого кольору. Одну частину кладуть між долонями і скачують кулька, круговими рухами зліва направо, натискаючи на нього долонькою. Готовий кулька кладуть на середину картону і злегка натискають на нього, щоб розплющити.

Пальчикова гімнастика (після прикріплення сонця діти стискають пальці рук в кулачок і розтискають, 3-4 рази.)

Доклали і притиснули,

Наші ручки не втомилися.

Відщипують невеликий шматочок від другої частини, кладуть між долонями і скачують ковбаску прямими рухами обох рук. Цей промінчик-стовпчик прикріплюють до сонечка, направляючи його на бджілку або зайчика, злегка притискаючи до картинці по всій довжині промінці. Таким же чином зробити інші промені.

Пальчикова гімнастика (після прикріплення декількох промінчиків діти стискають пальці рук в кулачок і розтискають, 3-4 рази.)

Доклали і притиснули,

Наші ручки не втомилися.

- Подивіться, як світло стало у нас в кімнаті! Це ваші сонечка так яскраво світять. Хлопці, ось і на картині сонечко прокинулося і пропонує вам з ним пограти.

3. Заключна частина

Діти виконують рухове вправа «Встало вранці сонечко».

Встало вранці сонечко (Потягування.)

І гуляти вирушило (Ходьба на місці.)

І на нашій вулиці

Все йому сподобалося (Нахили голови вправо-вліво.)

Побігло сонечко

Золотою доріжкою. (Біг по колу.)

І потрапило сонечко

Прямо до нас в віконце. (Складання рук в фігуру «віконце».)

Разом ми вирушили

З сонцем в дитячий сад. (Ходьба по колу.)

Приголублює сонечко

Відразу всіх хлопців. (Погладжування себе по голові.)

- Ось яке чудове, добре сонечко! Всіх хлопців погладило, щоб ви росли міцними, здоровими і добрими, як сонечко.

Педагог по черзі гладить всіх хлопців по головах, називаючи кожного по імені.



Читайте також:





© Vihovateli.com.ua 2014 - сайт для вихователів дитячих садків.