|
Конспект заняття з математики для дітей підготовчої групи на закріплення знань з використанням мультимедійної презентації
«У музеї космосу».
Тема: «Закріплення знань про склад числа 5».
Мета: Закріпити знання про склад числа 5 з двох менших.
Вчити розв'язувати задачі на віднімання складанням виразу на наочній основі.
Закріплювати вміння користуватися знаками порівняння при порівнянні груп предметів.
Закріплювати вміння порівнювати групи предметів двома способами.
Розвивати вміння працювати за схемою.
Розвивати уяву, пам'ять, логічне мислення, вміння аналізувати.
Виховувати інтерес до космічної теми, почуття гордості за наших космонавтів.
Виховувати інтерес до математики.
Матеріали. Демонстраційний:
Презентація з 9 слайдів фото з музею космосу і схеми до завдань.
Набір цифр і знаків.
Роздатковий:
Набори цифр і знаків.
Картка з набором гуртків.
Блоки Дьєнеша.
Рахункові палички.
Хід заняття.
1. Організація.
-Хлопці, сьогодні я запрошую вас у музей космонавтики.
Займіть свої місця.
-У цьому році виповнилося 50 років з дня першого польоту людини в космос .
-Перший стенд у музеї - цей портрет. Хто зображений на ньому?.
Правильно Це Ю,А,Гагарін-російський космонавт, який вперше у світі побував у космосі в 1961году.
2. Порівняння груп предметів і зрівнювання груп двома способами. (слайд - вітрина зі значками).
-З тих пір в космосі побували сотні космонавтів, побудовані десятки різних космічних кораблів, станцій і супутників.
-Зверніть увагу на цю вітрину. Тут зібрані значки із зображеннями космічних кораблів і супутників.
-Давайте розглянемо їх уважніше.
-Якої форми значки ви бачите? (круглої, прямокутної, шестикутної).
-Скільки круглих значків?(5).
-Скільки шестикутних?(6).
-Покладіть на верхню поличку картки стільки жовтих кружечків, скільки круглих значків.
-А на нижню - стільки червоних кружків, скільки шестикутних значків.
-Порівняйте жовті і червоні кружки. Що можна про них сказати?
(жовтих менше, ніж червоних). Наскільки менше?
-Складемо нерівність. Аліна йди до дошки.
-5<6. Хто прочитає?
-Як зрівняти гуртки? (додати один жовтий або прибрати один червоний гурток).
-Зрівняйте гуртки. Як ти зрівняв? А ти?
- Молодці, значить ,щоб зрівняти гуртки можна додати жовтий кружок або прибрати червоний. Добре. Приберіть гуртки в тарілочки.
3. Рішення задачі на віднімання. (слайд - космонавти у відкритому космосі).
-Давайте перейдемо до наступного стенду.
-За 50 років в космонавтиці зроблено багато відкриттів.
-Тепер космонавти можуть виходити у відкритий космос.
-Бачите космонавтів?
-Послухайте уважно завдання.
На космічному кораблі перебувало 6 космонавтів. 2 космонавта вийшли у відкритий космос. Скільки космонавтів залишилося на космічному кораблі?
Давайте вирішимо завдання. Андрій йдемо до дошки. А ви складаєте рішення на столі.
-Скільки космонавтів було на кораблі? Позначимо це цифрой6.
-Скільки вийшло у відкритий космос? Поставте цифру 2.
-Коли 2 космонавта вийшли, стало більше чи менше космонавтів? Яку дію ми виконуємо? (віднімання).
-Значить потрібно поставити після 6 який знак +або - ?
-Правильно - знак -.
-Ми записали дію віднімання. Що потрібно поставити далі?(=).
6-2=
-Хто пам'ятає запитання задачі? (Скільки залишилося космонавтів?)
-Хто відповість? (4 космонавта залишилося).
-Саша прочитай своє рішення. Ліза прочитай по-іншому.
(з 6 відняти 2 получится4. 6 мінус 2 дорівнює 4).
-Ми відповіли на запитання задачі, значить вирішили її. Приберіть цифри і знаки.
4.Д\і. «Якої фігури не вистачає?»
-Космонавти, вирушаючи в політ беруть з собою їжу в спеціальній упаковці.. Це тюбики, баночки і пакетики різної форми і кольору.
-Давайте підійдемо до вітрини з продуктами харчування.
-Подивіться на скриньку з продуктами. Якої форми тюбики і баночки? (круглої, квадратної, прямокутної).
-Всі комірки заповнені крім однієї. Подумайте і скажіть, чого не вистачає?
-Ви дуже уважні. Молодці. Пройдіть на свої місця.
5. Закріплення знань про склад числа 5.
(слайд з тюбиками 3і 2).
-Перед вами обід космонавта.
-Скажіть, чим відрізняються тюбики один від одного? (3 великих і 2 маленьких).
-Скільки всього тюбиків? Як ви дізналися? (к3 +2=5).
-Покладіть на стіл 5 паличок. Розділіть їх на дві групи.
-Що у вас вийшло?(4 і 1, 1 і 4, 2 і 3, 5).
-Всі способи одержання числа 5 назвали? Давайте перевіримо.
(слайд зі схемою числа 5). Діти промовляють хором.
-Молодці, тепер, я сподіваюся, ви запам'ятали всі способи одержання числа 5.
6.Физминутка.
-Раз, два - варто ракета.
-Три, чотири - літак.
-Раз, два - бавовна в долоні, а потім на кожен рахунок-1,2,3,4.
6. Вправа на класифікацію геометричних фігур.
(робота з блоками Дьєнеша).
-Подивіться на наступний стенд.
(слайд з космічними кораблями).
-Тут різноманітні космічні кораблі й станції, над якими працювали конструктори і винахідники.
-Я пропоную вам, хлопці, як справжнім конструкторам побудувати модель космічного корабля майбутнього.
-Подивіться на схему.
(слайд з моделлю ракети).
-Які деталі використовувалися в цій моделі?
(круглі, прямокутні, трикутні).
-Якого вони кольору?
-Деталей якої форми більше?
-За якими ознаками деталі відрізняються один від одного?
(за кольором, формою і розміром).
-Відкрийте наші скриньки. Уявіть космічний корабель майбутнього і побудуйте його модель.
-Якщо хочете, можете побудувати свою модель космічного корабля.
- Хлопці, товщину деталей вибирайте самі.
Самостійна робота з блоками.
-Перевірка. Я бачу, багато придумали свої моделі, молодці. Подивіться на них.
-Фігур якого кольору у вас більше?
-Деталей якої форми менше?
-Скільки всього фігур ви використовували?
Молодці, у вас вийшли дуже складні і незвичайні моделі кос. кораблів.
-Можливо, в майбутньому хтось з вас стане справжнім конструктором або винахідником.
-Складіть деталі в скриньку.
7. Підсумок.
-На цьому наша екскурсія в музей космонавтики завершена.
Скажіть, що вам запам'яталося? Що сподобалося?
-Ви сьогодні були уважні, винахідливі та кмітливі.
Дякую за увагу.
Читайте також: