Свіжі публікації




Майстер-клас для музичних керівників і вихователів дитячих дошкільних закладів
«Нетрадиційні прийоми розвитку музикальності дошкільнят»

Мета: Відпрацювання творчих методів і прийомів у розвитку музичних здібностей у дошкільників.

План:

I частина - теоретична;

II частина - практична.

Хід заходу:

I

Кожна дитина відкритий для музики з народження, треба лише допомогти йому побачити багатство і розмаїття світу, пізнати себе і тоді, ставши частиною душі, музика оселиться в ньому навіки. Саме музика покликана допомогти знайти почуття гармонії і злиття свого внутрішнього світу з зовнішнім світом. Музика - більше, ніж прикраса і естетичне доповнення до життя.

Музичний рух це синтез музики і руху, де першоосновою є музика. Чим раніше дитина сприйме гаму різноманітних вражень, чуттєвого досвіду, особливо в такому виді діяльності, як рух під музику, тим більш гармонійним, природним і успішним буде подальший розвиток дитини і, можливо менше буде проблем у наших дітей з розвитком мовлення, уваги, пам'яті, мислення, формування гарної постави. Діти ефективніше сприймають музику, коли вона впливає в комплексі з рухом, словом.

Пропоную вашій увазі ігри, вправи, які ви можете використовувати на заняттях і в повсякденному житті дітей для розвитку музичних і творчих здібностей у дітей.

II

Муз.рук.: Прошу уваги!

Прошу вашої дружньої участі і розуміння.

Я майстер-клас сьогодні покажу,

Багато цікавого, повірте, розповім.

Діти люблять ці вправи,

Захоплять вони і вас, поза всяким сумнівом.

Всім учасникам роздаються картонні нотки, різні за кольором: червоні, жовті, сині, ....

1. ВГАДАЙ-КА! (беруть участь червоні нотки)

Муз.рук.: Музичний ритм настільки яскраво виражає мелодію, що по ньому можна вгадати знайому пісню або мелодію. Ми зараз переконаємося в цьому.

Гра «Вгадай пісню за ритмічним малюнком»

Звучить ритмічний малюнок популярної пісні Ст. Шаїнського «Нехай біжать незграбно» у виконанні учасників з червоними нотками на дерев'яних паличках. Пропонується глядачам назвати пісню.

Муз.рук.: Така вправа розвиває мислення, почуття ритму і слух дошкільника.

2. Ритмічна гра «ЗАЙЧИКИ»

(Учасники з помаранчевими нотками)

Муз.рук.: Зазвучали жести наші,

А адже так буває

Координацію рухів, ритм

У вправах розвиваємо.

Звучить полька «Добрий жук». Учасники , яким дісталися червоні нотки, на кожну фразу по черзі виконують ритмічні рухи, звучні жести: а)бавовна; б)ляпанець по колінах; в)притоп; г)два пальчика над головою.

Муз.рук.: В таких іграх використовуються звучні жести (хлопки, клацання, шльопанці, притопы), при цьому у дітей виробляється швидкість реакції, увага, вміння діяти колективно, розвивається координація рухів,

3. Поетичне музикування (оркестр шумових інструментів)

Муз.рук.: Якщо тільки ми зв'яжемо музику і слово,

Захочемо вчити вірші знову ми і знову.

Ви навчитеся читати їх з почуттям, виразом.

Попереду у вас друзі, море досягнень.

Учасники з жовтими нотками озвучують вірш «Ніч»

НІЧ

1. Пізньої ночі двері співали пісню довгу скрипіли, (трещітка)

2. Підспівували мостини - «Нам не спиться, нам не спиться!».

(кастаньєти)

3. Віконниці чорні тремтіли і віконця дзвеніло.

(дзвенить дзвінок)

4. І забравшись в куточок, печі пісню цвіркун співав.

(свистулька)

Муз.рук.: Удосконалюють навички, набуті в роботі з мовними вправами (почуття ритму, володіння темпом, динамікою),

Розвивається почуття ансамблю

Діти вчаться розрізняти звучання інструментів по тембру.

наявність у всіх вправах елементів творчості. Дорогий інструментарій з успіхом замінюють самостійно виготовлені шумові й ударні музичні інструменти.

4. Співаємо мовчки (беруть участь зелені нотки)

Вправа «Зіпсована платівка»

Виповнюється фрагмент пісні «Коник» В.Шаинского і одночасно супроводжується спів ритмічними ударами

Парний рядок співається вголос, непарна про себе.

У траві сидів коник, вголос

У траві сидів коник, про себе

Зовсім як огуречик вголос

Зелененький він був. про себе

Уявіть собі, уявіть собі вголос

Зовсім як огуречик. про себе

Уявіть собі, уявіть собі вголос

Зелененький він був. про себе

Муз.рук.: Таке ритмічне вправа допомагає розвивати внутрішній слух у дітей.

5. Театр пантоміми (завдання для учасників з блакитними нотками)

Вправа «Казкові чоловічки»

Учасники гри рухаються ритмічно під музику зображуючи:

а) дерев'яних чоловічків, як Буратіно рухають руками, ногами - на шарнірах;

б) чоловічків скляних - йдуть обережно, навшпиньки, бояться «розбитися»;

в) мотузяних чоловічків - розслаблені м'язи рук, ніг, голови, руки рухаються хаотично;

г) чоловічків чавунних, важко переступаючи, напружено, повільно, суглоби нерухомі.

Муз.рук.: Игротренинги - крім широкого спектра розвиваючих завдань, що вирішують проблему захоплюючого і корисного заняття. Подібне колективна творчість дозволяє навіть боязкій дитині проявити себе, тим більше, що деякі ролі (або партії) можуть виконувати кілька дітей одночасно Дорослий м'яко направляє дітей, не пригнічуючи ініціативу, підтримуючи їх пошуки.

6. Релакс (вправа для синіх ноток)

Муз.рук.: Уявіть, що до кожного їх суставчику прив'язана нитка. З початку всі нитки натягнуті: "ляльки" стоять з прямими спинами і високо піднятими руками, так як до їх кінчиків пальців теж прив'язані нитки. Але ось я починаю по черзі "відрізати ножицями" нитки, що йдуть від пальців, і вони вільно опускаються. Коли "відрізаю" нитки від ліктів, вільно опускаються руки. Далі "відрізаю" ниточки від голови, спини, колін. Наша "маріонетка" зовсім розслабилася і сіла навпочіпки, або м'яко опустилася на підлогу).

Вправа "Ляльки-маріонетки"

Учасники - ляльководи взявши в руки уявні ножиці відрізають уявні нитки, які тримають кінцівки учасників-маріонеток.

Муз.рук.: Ця вправа вчить дітей релаксації (розслаблення). Та й повалятися на підлозі під час заняття - велике задоволення для малюка

7. Танцтерапия (для учасників з фіолетовими нотками)

Муз.рук.: Звуки ми зображуємо з допомогою рухів.

Виконуємо і творимо з великим піднесенням.

Запрошую учасників виконати ритмічну турецьку дитячу пісню з рухом «Арам - зам - зам»

Рухове вправу з співом, звучними жестами «Арам зам-зам»

Арам Зам Зам,

Арам Зам Зам,

Гулі, гулі, гулі, гулі, гулі,

рам зам зам,

Арам Зам Зам,

Арам Зам Зам,

Гулі гули гули гули гули

рам зам зам

Аріба, аріба,

гули гули гули гули

рам зам зам

Арафи Арафи гулі гулі гулі

гулі рам зам зам

1 бавовна по колінах, 3 бавовни в долоні,

 

обертають передпліччями на рівні грудей,

 

рухи повторюються,

 

 

 

підняти праву руку потрясти кистю руки, потім кистю лівої руки,повертають передпліччя,1 ляпанець по колінах, два бавовни

Муз.рук.: Рух під музику володіє позитивним впливом на психіку. Психотерапевтичний вплив базується на створенні особливої атмосфери емоційної теплоти, емпатії, довіри в процесі роботи.

Рефлексія. У музично-рухових вправах дитина одночасно виконує і творить, так як він вигадує руху, виходячи з характеру, темпу, ритму, тембру пропонованої йому музики. Дитина починає усвідомлювати музику через рух.

Необхідною умовою розвитку уяви, пластичної виразності є вміння дитини володіти своїм тілом, так звана м'язова свобода. Психотерапевтичний вплив базується на створенні особливої атмосфери емоційної теплоти, емпатії, довіри в процесі роботи.

Наша пам'ять зберігає

10% з того, що ми чуємо

50% з того, що ми бачимо

90% з того, що ми робимо

просто необхідно в процес освоєння музичної мови ввести в дію.



Читайте також:





© Vihovateli.com.ua 2014 - сайт для вихователів дитячих садків.