Свіжі публікації




План-конспект-проект заняття по формуванню цілісної картини світу «Магазин одягу»

у другій молодшій групі

Технологічна карта

 

Зміст

Пояснення

Назва проекту

«Магазин одягу»

учасники проекту

Педагоги, батьки, діти

Тип

Інформаційно-проектно - орієнтований

Масштаб

3 тижні

Підстава для розробки проекту. Проблема

Низький рівень знань у дітей з даної теми

Цілі

Дати поняття узагальнюючого слова «одяг»; призначення головних уборів та предметів одягу; її деталі

Завдання

1. вчити диференціювати предмети одягу та головні убори з порами року;

2. вчити називати предмети одягу

3. вчити порівнювати і узагальнювати

4. розвивати сприйняття, зорову увагу

Стратегія та механізми її реалізації

Скласти робочий план з вказівками спільної діяльності вихователів і дітей, вихователів з батьками, батьків і дітей.

Очікувані результати розвитку інтегративних якостей дітей

Діти можуть:

1. емоційно - зацікавлено стежать за розвитком дій у дидактичних іграх;

2. відповідати на запитання педагога;

3. беруть участь у розмовах під час класифікації одягу та головних уборів

4. активні при створенні предметів одягу з деталей

 

План проекту

 

Терміни реалізації

Захід

Відповідальний

1 тиждень

1. і\у «що в коробці?»(О.В.Дыбина,стр.57)

2. читання дітям: Л.Воронкова «Маша-растеряша»

3. нсд (пцкм) «Ознайомлення з властивостями тканини» ГербоваВ.В.

Вихователі: ПашковаА.И.

 

 

КычаковаМ.В.

Пашкова А.І.

2 тиждень

1. п/і «Хто швидше?»

2. читання дітям «Чудо - дерево» К.чуковський

3. «Прикрасимо плаття ляльки Каті» - малювання

4. З-р ігри: «Магазин одягу», «Магазин головних уборів»

Кычакова М.В.

Батьки

Пашкова А.І.

Кычакова М.В.

Пашкова А.І.

3 тиждень

1. д/і «Підбери одяг»

2. читання дітям :Б.Заходер «Кравчиня»

3. н-п гра «Одягни ляльку»

4. ліплення «Вішалки для одягу.»

5. нод «Магазин одягу» (пцкм)

Пашкова А.І.

Кычакова М.В.

ПашковаА.И.

Кычакова М.В.

Пашкова А.І.

 

Нод «Магазин одягу» щодо формування цілісної картини світу у другій молодшій групі

Інтеграція освітніх галузей: «Пізнання» (фцкм), «Праця», «Комунікація», «Соціалізація».

Види дитячої діяльності: ігрова, комунікативна, пізнавально-дослідницька.

Цілі діяльності педагога: дати поняття узагальнюючих слів «одяг» і «головні убори», вчити диференціювати види одягу за порами року, називаючи предмети одягу. Виховувати активність, спостережливість, самостійність, акуратність та увага до свого зовнішнього вигляду.

Матеріал та обладнання:

1. Демонстраційний: зображення дитячої сезонної, чоловічого та жіночого одягу, головних уборів; предмети одягу: кофта, штани, рукавиці, шарф, «посылочная» коробка; лялька з одягом; значки із зображенням сніжинки і сонця; м'яч або мікрофон.

2. Роздатковий: кольорові картки, що зображують предмети одягу, розрізані на деталі.

 

Хід заняття:

1. Стук у двері. В групу приносять посилку і лист від Петрушки. У ньому говориться, що він збирається відкрити магазин, де буде два відділу: «Зимовий одяг» і «Літній одяг», але всі товари переплуталися і Петрушка просить дітей допомогти розкласти одяг по відділам.

2. «Класифікація одягу на зимову і літню»

Вихователь відкриває посилку, пропонує уважно розглянути предмети, назвати і пояснити, куди слід покласти предмет - до зимової або літньої одязі, а допоможуть нам в цьому значки:

- сніжинка - це значок зимового одягу, а сонечко - річної!

- Це зимовий одяг. Чому вона так називається? як ти здогадався, що це светр? (у нього великий комір і немає застібок).

- Якщо дитина взяв серветку, потрібно запитати, чи можна гуляти в одній рукавичці? Знайди пару.

- Чому людині потрібні дві рукавички?

- поклади рукавичку на праву руку (ліву).

- що ще потрібно людині завжди два? (шкарпетки)

- чи є носок на праву (ліву) ногу?

- Скільки потрібно людині шарфів?

- Що ще у людини має бути один? (шапка, куртка, шуба).

3. «Одягнемо ляльку Катю на прогулянку».

Вихователь ставить перед дітьми ляльку в плаття, колготи. Кладе одяг лялькову: светр, рейтузи, шкарпетки, шапку, шарф, валянки.

- Що потрібно спочатку одягнути?

- Що потім?

- Одягаємо кофту, куди протягуємо руку (рукав)

- Скільки рукавів одягу повинно бути?

- чому їх два?

- на що застібається кофта? (На гудзики.)

- Які ще застібки бувають одягу?

- Скільки буває застібок?

- Лялька одягнена можна йти гуляти, але там сильний вітер. Що потрібно зробити, щоб менше продувало? (підняти комір, одягнути капюшон).

- Скільки на одязі буває комірів? кишень?

4.Физминутка «Зимняяя прогулянка»

Дуже холодно взимку погладити себе за плечі

Але ми підемо гуляти з тобою кроки на місці

Я одягну шапку імітація рухів

Я одягну шубку

Я одягну шарфик «зав'язуємо» шарфик

Тугіше зав'яжу

А потім красиві, показуємо кисті рук

Теплі, пухнасті

Крихітні рукавиці погладжуємо тильну сторону долонь

На ручки натягну

І хоча я маленький руки на пояс

У мене є валянки по черзі виставляємо п'яточку

Візьму з собою санчата кроки на місці

На поріг піду

На гірку піднімуся руки вгору

І з гірки покатаюсь швидкий рух рук вниз

У-У-у-ух!

6.І/у «Підбери одяг»

- Де люди беруть одяг?

- Як називається магазин, де продають одяг?

- Де шиють одяг?

- Зараз кожен з вас «зшиє» одяг.

Діти сідають за столи по 2 людини. На столах розкладені деталі двох предметів одягу, вирізані з картону, наприклад, спідниці і блузи, светри і штанів. Вибираючи потрібні деталі, діти повинні скласти одяг, розповісти, що вони «зшили», для кого (для хлопчика, для дівчинки, чоловіки, жінки), які деталі їм знадобилися.

7. І/у «як доглядати за одягом» (з мікрофоном або з м'ячем)

- Якщо одяг забруднилася, то її ...(перуть)

- Якщо измялась - її ...(гладять)

- Якщо розірвалася ... (зашивають)

- Якщо відірвався ґудзик, то її (пришивають)

- Що треба зробити з одягом, коли її знімають? (акуратно розвісити чи скласти)

8. І /у «Допоможи Петрушці правильно розкласти головні убори»

- Що носять взимку на голові?

- Діти вибирають з безлічі картинок, що знаходяться на столі, зображення головних уборів і називають їх, наприклад: панама, бейсболка, вушанка.

- Як називають одним словом те, що тут розкладено?

- Чому ці предмети так називаються? (головні убори).

- Молодці! Петрушка вдячний вам за допомогу і частування вам прислав - ці цукерки.

 

Список літератури:

1. «Комплексні заняття» Т.В. Ковригіна, М.В. Косьяненко

2. «Здрастуй світ» О.В. Вахрушев, Є.Є. Кочемасова

3. www.maaam.ru (физминутка і значки)



Читайте також:





© Vihovateli.com.ua 2014 - сайт для вихователів дитячих садків.