|
Конспект сюжетно-рольової гри «Магазин»
в середній групі
Освітня область «Соціалізація».
Мета: формування соціального досвіду дітей засобами ігрової діяльності.
Освітні завдання:
- привчати дітей розподіляти ролі й діяти відповідно до прийнятої на себе ролі, розвивати сюжет;
- виконувати відповідні ігрові дії, знаходити в навколишній обстановці предмети, необхідні для гри, підводити дітей до самостійного створення ігрових задумів;
- збагачувати словниковий запас (каса, чеки, кондитерські вироби);
- збагачувати соціально - ігровий досвід дітей (навчати правильному взаємин у грі).
Розвиваючі завдання:
- розвивати інтерес до гри;
- вчити об'єднаються в групи в грі;
- знайомити дітей з правилами поведінки в магазині.
Виховні завдання:
- виховувати повагу до праці дорослих.
Інтеграція освітніх галузей: «Комунікація», «Музика».
Матеріали та обладнання: іграшковий каса, «чеки» з паперу, «гроші», «цінники», гаманці, кошики, муляжі овочів, фруктів, кондитерських виробів, іграшки.
Попередня робота: бесіда про роботу продавця, розглядання ілюстрацій овочів, фруктів, читання художньої літератури, різні ігрові ситуації, індивідуальна робота.
Зміст організованої діяльності дітей
I. Організаційний момент:
- Хлопці, хочу вам повідомити, що у нашої ляльки Христини сьогодні день народження. Ви всі знаєте, що у день народження прийнято дарувати подарунки, солодощі. А де можна придбати подарунки? (відповіді дітей). А хто працює в магазині? (Продавець, контролер, охоронець.)
II. Основний хід гри:
- Хлопці, в нашому місті відкрився новий магазин, в якому можна придбати подарунки для друзів, солодощі, овочі, фрукти для святкового столу. Але він поки закритий, тому що там немає продавця, касира, охоронця. Давайте виберемо продавця, контролера, охоронця (лічилки, вибрані займають «робочі місця»), я буду консультант в магазині, а ви - покупці.
Магазин знаходиться далеко, на сусідній вулиці.
- На чому будемо добиратися? (на автобусі).
- Давайте побудуємо автобус. Потрібен водій (за допомогою лічилки вибирається водій автобуса).
- А хто нам квитки буде продавати? (контролер), виберемо контролера (контролер продає квитки, всі сідають на свої місця).
- Поїхали! А щоб було веселіше їхати, заспіваємо пісню, я почну, а ви мені підспівуйте.
- Як швидко пролетів час, ми навіть не помітили, як доїхали до магазину, акуратно виходимо, заходимо в магазин.
- Шановні покупці, ми раді бачити вас у нашому магазині! Робіть свої покупки. (Консультант допомагає з вибором, консультує.)
- Шановні покупці, якщо ви придбали необхідний товар, відвідайте нашу виставку малюнків, вам, як першим покупцям, ми даруємо ці малюнки!
III. Ігрова ситуація «Інтерв'ю» (одягаю кепку, беру мікрофон)
- Здрастуйте, я кореспондент газети «Поліські новини», хочу взяти у вас інтерв'ю.
- Вам сподобався новий магазин?
- Що вам сподобалося найбільше?
- Можна поцікавитися, що ви придбали в магазині?
- Для кого купили подарунок? І т.д.
IV. Вихід з гри.
Шановні покупці, наш магазин закривається на перерву, дякуємо всім за покупки!
- Хлопці, займіть місця в автобусі, їдемо в дитячий сад.
- Приїхали!
- Привітаємо нашу іменинницю Христину з днем народження, подаруйте їй свої подарунки (діти вітають, дарують подарунки, виконують «Коровай», чаювання), беруть Крістіну на прогулянку.
Читайте також: