Свіжі публікації




Педагогічна вітальня
«Уроки для Незнайки»

В середній групі

 

Цілі:

- Створення умов для розкриття кожним вихованцем своїх знань з правил дорожнього руху перед глядачами;

- Розвиток слухового і зорового уваги, монологічної мови, вдосконалення рухової активності дітей;

- Залучення батьків до спільного виготовлення виробів світлофора з підручних матеріалів до презентації своїх робіт, до активної участі у спільному заході;

- Оптимізація дитячо-батьківських відносин.

Учасники: батьки, вихователь, педагог-психолог, діти.

Попередня робота: бесіда з батьками по правилам дорожнього руху, ігри з дітьми по ПДР, повторення віршів, спільні роботи батьків і дітей при створенні вироби "Світлофор".

План заходу:

1. Виступ педагога-психолога «Особливості уваги у дошкільнят на дорозі».

2. Проблемні ситуації (рішення та інсценування).

3. Загадки для дітей і батьків.

4. Презентація своїй вироби "Наш світлофор".

5. Рухлива гра для дітей "Побудуй світлофор з кубиків".

6. Відгадай кросворд.

7. Конкурс для тат "Їдемо з татом в дитячий сад".

8. Підведення підсумків - нагородження команд.

 

Хід заходу:

Організаційний момент

Звучить музика. Батьки разом з дітьми розглядають зал, прикрашений і підготовлений до заходу. Розставляють свої вироби, займають місця за столами.

Вступне слово

Вихователь: Дорогі батьки, як ви думаєте чи легко навчити дитину правильно поводитися на дорозі? На це питання важко відповісти однозначно! На перший погляд дуже легко! Треба тільки познайомити його з основними правилами дорожнього руху і все буде в порядку!

Насправді ж - це не все! Адже ми дорослі, кожен день на очах дитини порушуємо ці самі правила, що і не замислюємося, що ставимо дитину перед дуже складним завданням: як правильно? Як сказали в садку або як зробили тато з мамою?

Коли ж трапляється якась дорожня пригода, винні всі навколо, тільки не ми! Але батьки для дитини великий авторитет і своїм прикладом повинні навчити і вберегти їх!

Наші діти не уважні на дорозі в силу своїх вікових особливостей. Про особливості уваги дітей середнього дошкільного віку нам розповість педагог-психолог у своєму виступі.

Виступ педагога-психолога

Психолог: Дорогі батьки, на вулиці діти часто відволікаються на все цікаве: яскравий автомобіль, пролітає літак, люди, тварини і т. д. Якщо дитина йде в компанії однолітків, він часто захоплюється розмовами, не дивиться на дорогу і може не почути сигнал машини з-за браку уваги.

Діти з сильною нервовою системою, які люблять галасливі ігри, при гучних звуках реагують швидко. Як правило, вони тікають від небезпеки і потрапляють під колеса машин.

А у дітей зі слабкою нервовою системою реакція на звуки і світлові сигнали уповільнена. В небезпечних ситуаціях у них виникає гальмування, і вони губляться, не знаючи, що робити.

Безглуздо вимагати від повільного дитини настільки ж швидкої реакції, як від рухомого. У них різні типи нерв ної системи, тому підхід у вихованні має бути відповідним. Не можна карати дитину, йому треба все детально роз'яснити.

Є відмінності в реакції хлопчиків і дівчаток на транспорт, що рухається. Хлопчики зазвичай намагаються як можна швидко перебігти дорогу, не розраховуючи дистанцію між собою і машиною і не замислюючись про те, що машини йдуть у кілька рядів. Дівчатка ж можуть зупинитися і побігти назад. Буває і так, що дитина, що стоїть на тротуарі, несподівано зривається з місця і кидається навперейми потоку машин.

Крім того, на поведінку дітей може впливати їх функціональний стан у певний момент. Наприклад, дитина погано себе почуває, не виспався, втомився. В результаті у нього знижується здатність контролювати себе.

Особливого ставлення до себе вимагають неуважні діти. Причиною неуважності можуть бути стомлення, небажання що-небудь робити.

Наші діти оцінюють ситуацію на дорозі інакше, ніж дорослі. Цілісне сприйняття дітьми дорожньої обстановки може з-за малого росту дитини. Стоять транспортні засоби закривають йому огляд. Дитина не бачить, що відбувається на дорозі. Швидко прийняти рішення він не може, не здатний правильно оцінити дорожню ситуацію. В результаті потрапляє під машину.

В процесі розвитку і виховання у старших дошкільників і молодших школярів поступово виробляються свої звички, риси характеру, вміння, навички. Спостерігаючи за цим, батьки можуть направити, наприклад, підвищену збудливість дитини на посилення його пізнавальної активності, зацікавивши його технікою та правилами безпечної поведінки. Для цього можна використовувати рухливі ігри з навчання дорожньої безпеки.

Шановні батьки! Будьте уважні до своїх дітей, терплячі. Виробляйте у них навички безпечної поведінки на вулицях і дорогах.

(Виступ педагога-психолога супроводжується показом презентації.)

Презентація № 1

Звучить музика и в зал входить Незнайко.

Незнайко: Здрастуйте дорогі гості! Мене теж на цю зустріч покликали, тільки навіщо - не знаю!!

Вихователь: Незнайко сорока прилетіла і розповіла, що ти неправильно переходиш дорогу, та й правила поведінки на дорозі не знаєш! Навчити тебе хочемо з дітьми і батьками!

Незнайко: Хлопці, а ви зможете мені допомогти? Тоді з задоволенням повчуся у вас і подивлюсь, що тут цікавого!

Проблемні ситуації

Вихователь: Ну добре Незнайко, сідай і слухай уважно!

Ми прослухали цікаву доповідь про вікових особливостях наших дітей і давайте перевіримо як ви застосовуєте на практиці.

Кожній команді ми приготували картку з певною ситуацією, ваші дітки зараз візьмуть по картці, а завдання батьків порадитися, подумати і продемонструвати вирішення цієї ситуації! Одне завдання для вас, друге для дітей! Допомагайте один одному!

(Проблемні ситуації відображаються на екрані у вигляді презентації.)

Презентація № 2

Картка № 1 Ваша дитина боїться переходити вулицю. Його лякає щільний потік машин, їх гудки. Як ви навчите дитину переходити через проїжджу частину, допоможете йому подолати страх?

■ Попелюшка дуже поспішала на казковий бал-маскарад. Вона перебігла дорогу на червоне світло світлофора, і її зупинив міліціонер. Як ти думаєш, що він їй сказав? Чому він її зупинив?

Картка № 2 Ви проспали вранці! Спізнюєтеся на роботу і в дитячий сад! Чекати, коли спалахне світлофор зеленим світлом - немає часу! Що ви будете робити? Порушите ви правила на очах у дитини? Або вчинити по іншому!

■ Мальвіна і Буратіно, а також їх друзі вийшли пограти на вулицю в м'яч. Де вони можуть грати?

Картка № 3 Ви з дитиною зайшли в автобус. Дитина втомився і вередує, хоче сісти, але вільних місце немає, і ніхто не збирається вам поступатися. Ваші дії. Чим ви можете відвернути дитину і заспокоїти його?

■ Червона Шапочка поспішати в гості до Бабусі. Їй потрібно перейти дорогу, де встановлено світлофор. На світлофорі загорається червоне світло. Що повинна робити Червона Шапочка?

Психолог Молодці всі батьки дуже добре впоралися з цим завданням! А тепер трохи відпочинемо і отгадаем загадки.

Загадки для дітей і батьків

Вихователь і психолог по черзі зачитують загадки, Незнайко допомагає.

1. Це що за чудо-юдо,

Два горба, як у верблюда?

Трикутний знак

Називається він як?

(Нерівна дорога.)

 

2. Попереджає цей знак,

Що дороги тут зигзаг,

І попереду машину чекає

Крутий...

(Небезпечний поворот.)

 

3. Круглий знак, а в ньому віконце,

Не поспішайте зопалу,

А подумайте трошки,

Що тут, звалище цегли?

(В'їзд заборонений.)

 

4. Я знавець дорожніх правил,

Я машину тут поставив,

На стоянку біля огорожі -

Відпочивати теж треба.

(Місце стоянки.)

 

5. Тут не котиться автобус.

Тут трамваї не пройдуть.

Тут спокійно пішоходи

Уздовж по вулиці йдуть.

Для машин і для трамвая

Шлях-дорога є інша.

(Тротуар.)

 

6. Подивися, силач який:

На ходу однією рукою

Зупиняти звик

П'ятитонний вантажівка.

(Регулювальник.)

 

7. Смугаста указка,

Наче паличка з казки.

(Жезл.)

 

8. Виходячи на вулицю

Приготуй заздалегідь

Ввічливість і стриманість

А головне -

(Увага.)

 

9. Що за кінь, вся в смужку,

На дорозі засмагає?

Люди їдуть і йдуть,

А вона - не тікає.

(Зебра.)

 

10.Три різнокольорових кола

Блимають один за одним.

Світяться, моргають -

Людям допомагають.

(Світлофор.)

Загадки і відгадки відображаються на екрані по черзі.

Презентація № 3

Презентація своїй вироби "Наш світлофор".

Психолог: Батьки разом зі своїми дітьми підготували вироби і допоможуть один одному розповісти нам про них: як робили, з чого і т.д.

Незнайко уважно дивиться на вироби і слухає дітей.

Рухлива гра для дітей "Побудуй світлофор з кубиків"

Вихователь : Діти діляться на дві команди, на підлозі лежать кубики різного кольору. Завдання дітей швидко і правильно побудувати світлофори. За сигналом Незнайка ви підбігаєте до кубиків і будуєте світлофор, хто швидше побудує і повертається на своє місце! А Незнайко перевіряє, чи правильно ви зібрали світлофор!

Батьки підказують і вболівають за дітей. Переможе той, хто швидше і правильніше збере світлофор з кубиків!

Психолог: Які ви молодці. Швидко і красиво побудували світлофори. А для батьків ми приготували кросворд.

Відгадай кросворд

1. Ясним ранком вздовж

На траві блищить роса,

Крутять ноги вздовж дороги

Два веселих колеса,

У загадки є відповідь:

Це мій... (Велосипед.)

 

2. Силач на чотирьох ногах,

У гумових чоботях

Прямо з магазину

Прикотив нам піаніно.

(Вантажівка.)

 

3. Не жива, а йде,

Нерухома - а веде.

(дорога.)

 

4. Що за диво синій будинок,

Вікна світлі колом,

Носить взуття з гумок,

А живиться бензином

(Автобус.)

 

5. І навіть звірята знають:

На дорозі не ...

(Грають!)

 

6. Який світло нам каже:

«Проходьте - шлях відкритий»

(Зелений.)

 

7 .за узбіччі дороги

Як солдатики стоять,

Всі ми з вами виконуємо

Те, що нам скажуть

(Знаки.)

 

Додаток 2.

Конкурс для тат "Їдемо з татом в дитячий садок"

Психолог: І мами і дітки звикли що тато вранці везе їх в дитячий сад! Наші тата сьогодні теж зроблять цю поїздку, тільки дітки будуть не справжні - а ляльки, а машини будуть - іграшкові! Ну, тата, займаємо місце за кермом, садимо діток на машину і поспішаємо в дитячий сад, але не порушуємо правил дорожнього руху! А ми вболіваємо за них!

Вихователь: Всі сьогодні дуже старалися і допомагали один одному, хочеться всіх нагородити за активну участь медалями! Незнайко, допоможи мені вручити медалі й пам'ятки про те, як вести себе на дорозі! (всім вручають нагороди і пам'ятки).

Незнайко: Я теж брав участь, можна і мені медаль?

Вихователь: Хлопці як думаєте, дамо медаль Незнайку? Добре Незнайко, ти її заробив! І пам'ятку ми тобі дамо, будеш читати і пам'ятати правила поведінки на дорозі!

Незнайко: Які ви всі молодці! Багато знаєте, дружно і весело граєте, допомагаєте один одному! І я сьогодні багато що дізнався, тепер буду уважніше і акуратніше на дорозі! Дякую вам за допомогу! Мені пора повертатися назад в казку! До побачення, до нової зустрічі!

Психолог: Дорогі батьки! Давайте всі разом намалюємо на папері дорогу, світлофори, машини, знаки. Дайте простір своєї фантазії і не обмежуйте своїх дітей! Цю спільну роботу ми повісимо на пам'ять в групі!

 

Повну версію роботи з додатками можна завантажити тут.



Читайте також:





© Vihovateli.com.ua 2014 - сайт для вихователів дитячих садків.