|
Програма розвитку дітей дошкільного віку на основі изодеятельности «Казки і фарби» з 4 -5 років.
Цикл 1 «Розвиваючі заняття з ІЗО»
1. Тема: «Осінні метелики»
Мета: Знайомство з флористикою
Завдання:
- Вчити наклеювати засушені квіти і листя на силует.
- Розвивати дрібну моторику
- Виховувати інтерес до флористики, любов до природи
Матеріал: Силуети метеликів з двостороннього кольорового паперу, засушені листя і квіти, обладнання для аплікації.
Хід заняття:
Казка.
Жила - була цариця Осінь. Багато вона знала, багато бачила, але ніколи не бачила веселих, різнобарвних метеликів. Адже вони пурхають тільки влітку, а восени їх не зустрінеш. І тоді цариця Осінь придумала ось таких осінніх рибок (показати зразок).
- Розгляньте їх (обстеження). Давайте зробимо таких же метеликів.
Запропонувати дітям на вибір силуети метеликів, а так само засушені квіти і листя.
М.р. Жовте листя в небі оточувати.
Тихо на землю падають, лягають.
(Обертальні рухи кистями рук).
Нагадати правила і послідовність виконання аплікації.
Під час виконання роботи звернути увагу дітей на те, що сухі квіти і трави дуже смачно пахнуть. Запитати дітей, запах яких трав їм найбільше подобається. Чи знають вони як називаються ці трави.
Обговорення:
Розглядаючи роботи звернути увагу дітей на те, як красиво розташовані квіти і листя на деяких роботах. Надалі такі роботи збирають в гірлянди і ними можна прикрасити стіни спальної кімнати, тому сухі квіти і трави виділяють приємний заспокійливий аромат і сприяють більш спокійного сну дітей. Психофізична розвантаження: «Летіть, листочки» - знімаємо напругу, агресію, тривожність (добре для гіперактивних, імпульсивних, скованих і соромливих). Педагог бере тонкий папір і рве на дрібні шматочки; діти теж рвуть і кидають в купу; підкидають ці папірці вгору 5 - 7 хвилин; прибирають, всі разом.
2. Тема: «Корона Цариці Осені»
Мета: Знайомство з флористикою.
Завдання:
- Вчити наклеювати засушені листки і квіти на силует корони (виконувати аплікацію), створювати візерунок.
- Розвивати дрібну моторику.
- Виховувати інтерес до флористики, любов до природи.
Матеріал: Силуети корон з кольорового паперу, засушені листя і квіти, обладнання для аплікації.
Хід заняття:
Казка.
Закінчилося літо, і в ліс прийшла золота осінь. Осінь принесла з собою яскраві фарби - жовту, помаранчеву, червону і з задоволенням взялася за роботу. Листя берізок вона розфарбувала жовтим, рябинки - червоним.
- Як гарно, як радісно довкола,- захоплювалися лісові мешканці.
- Ця Осінь, просто якась чарівниця,- пропищав зайчик, або навіть справжня цариця!
- Осінь зробила нам такий чудовий подарунок, вона прикрасила весь наш ліс,- прочірікал горобець,- давайте і ми зробимо подарунок осені.
- Зробимо корону Цариці Осені!- вигукнув зайчик.
І всі звірі пішли збирати красиві листя для корони. Зайчик приніс червоні осикові листя, білочка - жовті кленові, а ведмедик - зелені вербові і червоні горобинові. Звірі всі разом працювали, роблячи подарунок Осені - красиву корону з осіннього листя.
- Мила Осінь, як ради ми твого приходу, прийми наш подарунок,- дружно сказали звірі,- носи його, люба Осінь. Радуй нас своєю красою!
Педагог пропонує дітям самим зробити корону для Цариці Осені.
Пояснити техніку виконання роботи. На силует корони наклеїти засушені квіти і листя.
М.р. Цю казку ти прочитаєш тихо, тихо...
Жив-був сірий їжак і їжачиха,
Сірий їжак був дуже тихий, і їжачиха теж,
Всією сім'єю йдуть гуляти вночі вздовж доріжок
Їжак - батько, їжачиха - мати і дитина їжачок.
(Діти імітують ходьбу їжачків двома пальцями на масажному картці)
Під час виконання роботи звернути увагу дітей на те, як красиво можна скласти візерунок з листя різного кольору.
Обговорення:
Запропонувати приміряти корони один одного, розповісти про те , що вони відчувають , надівши корону Цариці Осені.
Психофізична розвантаження: Ароматерапія. Запалюємо ароматичну паличку, накидаємо на себе шифонову тканину і під музику починаємо кружляти
3. Тема: «Грошове дерево»
Мета: Знайомство з технікою колаж (монет)
Завдання:
- Вчити малювати дерево і наклеювати монети у вигляді листя.
- Розвивати дрібну моторику, уяву.
- Виховувати інтерес до казок.
Матеріал: Аркуш кольорового картону, гуаш, обладнання для роботи фарбами, клей, клейова кисть, дрібні монети.
Хід заняття:
Сьогодні ми знову зустрінемося з казкою. Знаєте чому? Тому що до нас прийшов лист з казки від Буратіно. Ви пам'ятаєте Буратіно і те як він хотів посадити грошове дерево, але у нього нічого не вийшло, бо Лисиця Аліса і Кіт Базиліо його обдурили. Давайте прочитаємо лист.
Лист.
- Здрастуйте діти. Пише вам ваш друг - Буратіно. У нас, в казковому місті все добре. Я і Мальвіна і П'єро виступаємо в ляльковому театрі. Нещодавно я зустрів одного чарівника, який вирощує гарні , казкові квіти і дерева. Він сказав мені чарівні слова, які треба вимовити, щоб з'явилося грошове дерево.
Пам'ятаєте, як я хотів його виростити для Папи Карло? Потрібно сказати: Караки - таракуда, трум - барабум, трьом - барабем, рости дерево на радість всім. І загнути по одному всі пальці на руках. І моє дерево виросло! Ось воно яке, розгляньте його (показати, обстеження). Бажаю вам удачі, друзі. Буратіно.
- Хлопці, давайте і ми промовимо чарівні слова і виростимо грошові дерева.
П.г Потрібно сказати: Караки - таракуда, трум - барабум, трьом - барабем, рости дерево на радість всім. І загнути по одному всі пальці на руках.
Пояснити техніку виконання роботи. На аркуші картону намалювати дерево, а замість листя наклеїти монети.
Під час виконання роботи звернути увагу дітей на те, що монети повинні розташовуватися рівномірно по всій кроні.
Обговорення:
Роботи виставити всі разом. Педагог пропонує дітям розглянути роботи один одного. Запитати допомогли дітям чарівні слова в роботи.
Розвиток сенсорної системи (зір): Дивимося на свої роботи з деякої відстані, примруживши очі, широко розкривши очі, по черзі прикриваючи один з очей.
4. Тема: «Маски»
Мета: Знайомство з технікою - воскові крейди + акварель.
Завдання:
- Вчити малювати різні узори кольоровими восковими крейдами, зафарбовувати весь силует акварельними фарбами.
- Розвивати дрібну моторику, уяву.
- Виховувати інтерес до ІЗО діяльності.
Матеріал: Силуети масок з білого паперу, воскові крейди, акварель, обладнання для роботи фарбами.
Хід заняття:
Казка.
Наближався Новий рік. Всі жителі казкової країни збиралися на свято, готували костюми і святкові маски. Всіх запросив Дід Мороз. І кота в чоботях, і Буратіно, і Червону шапочку, і 3 ведмедів..., тільки злих, так шкідливих не покликав. Ось і вирішили Баба-Яга, Соловей розбійник і Кощій безсмертний потрапити на свято, зробивши собі новорічні маски.
- Адже під масками нас ніхто не дізнається,- подумали вони і взялися за роботу.
Настало свято, всі гості прийшли ошатні, гарні в яскравих радісних масках. (показ, обстеження)
- А хто ж це в таких похмурих чорних, злих масках,- дивувалися всі.
- Та це ж Баба-Яга, Соловей розбійник і Кощій безсмертний,- здогадався Дід Мороз.
- Як ви нас дізналися? - завив Соловей розбійник. - Ми ж в масках були?
- Це дуже просто,- сказав Дід Мороз,- подивіться, які маски ви зробили. ( показ, обстеження) Вони темні, злющі, а в інших були радісні, добрі. Ось ми і дізналися, навіть у масках.
- Гаразд,- сказала добра Червона шапочка, - раз ви так хочете на свято, то залишайтеся. Тільки нікого не кривдьте. І всі почали веселитися.
Педагог пропонує дітям зробити маски для Нового року.
Пояснити техніку виконання роботи. Поверхня маски заповнюється різними візерунками. Колір маски залежить від того, чи добрий це герой чи ні. Далі маска покривається акварельною фарбою.
М.р. По стежці йшов король,
по доріжці йшов король,
йшов король по горах
і прийшов він у гості до нас.
(Діти імітують ходьбу короля двома пальцями на масажному картці).
Під час виконання роботи звернути увагу дітей на те, що якщо маска доброго героя, кольори яскраві, лінії плавні, а якщо зла, то кольори похмурі, ламані лінії.
Обговорення:
Роботи виставити всі разом, запропонувати вгадати, у кого добра маска, а в кого немає. Чому?
Гра: «Мозаїчний палац». На ватман діти накладають геометричні фігури, будуючи палац. У кожного лише одна геометрична фігур.
5. Тема: «Чудова випічка»
Мета: Знайомство з технікою малювання рідким тістом.
Завдання:
- Вчити прикрашати силует торта рідким тістом, видавлюючи його.
- Розвивати дрібну моторику, уяву, увагу.
- Виховувати інтерес до мистецтва.
Матеріал: Ємності (м'які тюбики з-під клею) з рідким тістом різних кольорів, силуети з картону.
Хід заняття:
Казка.
Давним-давно в одному місті жив пекар. Він жив у своєму будиночку і цілими днями пік хліб, булочки, рогалики пиріжки. Вони, звичайно, були дуже смачні, але пекаря, чомусь не радували. А поруч, по сусідству, в своєму яскравому і барвистому будиночку жив художник. Він був дуже веселий і коли малював, завжди співав:
«Фарбуємо, фарбуємо все навколо. Посміхнися швидше друг!»
- Ти чому такий сумний, пекар?- запитав його якось художник. - Чому ти не співаєш?
- Цілими днями я печу хліб, кожен день одне і теж, мені це так набридло, - зітхнувши, відповів пекар,- я хочу як ти, малювати.
- Я можу тобі допомогти,- сказав художник і навчив пекаря прикрашати випічку красивими візерунками: квітами, завитками, яскравими як веселка смужками. (показ, обстеження) Тепер пекаря не засмучувало, що він пече одні й ті самі булки. Немає. Адже кожен день він малював на них самі казкові візерунки і співав.
«Я печу, печу, печу. Всім на диво. Пиріжки мої тепер - просто диво!»
І всім навколо ставало весело від його пісеньки і дивовижною випічки.
Педагог пропонує дітям навчитися прикрашати випічку, як веселий пекар.
Пояснити техніку виконання роботи. В тюбики з рідким солоним тістом додати фарбу, добре перемішати, обережно витісняти рідке тісто, прикрашаючи силует (торт) за попередньою малюнку (сохне добу).
М.р. Якщо стало чомусь дуже сумно раптом комусь, і не знаєш, як же бути, щоб його розвеселити, ти візьми склянку смішинок, гучний регіт з кошиків, розсипного сміху ложку і насміхання трошки. Їх веселкою розмішай, тонкий гумор розкачай, обваляй все в примовках, запікай в гарячих жартах. Хто спробує шматочок, неодмінно зарегоче! (діти імітують рухи руками)
Під час виконання роботи звернути увагу дітей на те, що плавність лінії залежить від того, як натискати на тюбик.
Обговорення:
Роботи виставити всі разом. Педагог пропонує дітям розглянути роботи один одного. Запитати ,як називається їх торт, яка у нього начинка, з чого він зроблений...
Психофізична розвантаження: розмови на тарабарском мовою.
6. Тема: «Море»
Мета: Знайомство з роботою фігурними ножицями.
Завдання:
- Вчити виконувати прямі розрізи фігурними ножицями, наклеювати деталі (виконувати аплікацію).
- Розвивати дрібну моторику, уяву.
- Виховувати інтерес до аплікації.
Матеріал: Фігурні ножиці, смужки блакитного, синього, фіолетового паперу, обладнання для аплікації, фломастери.
Хід заняття:
Казка.
Жив - був морський цар. Цілими днями він нічого не робив: гойдався на хвилях так розполохував чайок. І ось одного разу потрапив до нього на морське дно Іван-дурень на всі руки митець. Зрадів морський цар, що буде йому хоч з ким поговорити, так і в господарстві допомогу. А Іван йому і будинок полагодив, і порядок серед риб та морської живності навів.
- Морський цар,- каже Іван,- відпусти мене додому.
А морському цареві ох, як не хочеться з ним розлучатися. От і задумав він задати Івану такі доручення, щоб той ні за що не справився.
- Добре, Іване,- каже морський цар,- відпущу я тебе, та ще й дам, але спочатку виконай моє бажання. Хочу картину. Та щоб море на ній було намальовано, але не фарбами, не крейдою, не фломастерами, а ножицями.
- Ну що ж,- каже Іван-дурень на всі руки митець,- буде тобі картина. І зробив ось таку картину (показ, обстеження).
Морський цар, як побачив картину, здивувався і засмутився. Не хотів він Івана відпускати, та робити нічого. А Іван-дурень на всі руки митець отримав нагороду і задоволений поїхав до себе додому.
Педагог пропонує дітям самим виконати таку ж картину.
Пояснити техніку виконання роботи. Смужки паперу розрізати на «хвилі», наклеїти у вигляді моря. Корабель, чайки, сонце, хмари домалювати.
М.р. Наші рибки - непосиди в догонялки розігралися.
В догонялки розігралися і вже зголодніли.
(зобразити, як годують рибок лівою і правою рукою).
Під час виконання роботи звернути увагу дітей на те, що хвилі різного кольору і якщо наклеїти більше фіолетових хвиль, море буде похмурим, буде шторм.
Обговорення:
Роботи виставити всі разом, щоб вийшла панорама моря. Педагог пропонує дітям розглянути роботи один одного. Запитати у кого море темне, штормове, а в кого немає. Чому?
Гра: «Відправ у своє царство» На столі кружечки різних кольорів, діти їх беруть, підходять до будь-якої ємності з холодною, теплою або гарячою водою - і зі словами: «Синій колір живе в Холодному царстві, тому що...» опускають кружечок і.т.д. всі кольори.
7. Тема: «Кольорова ізолента»
Мета: Знайомство з аплікацією з ізоляційної стрічки.
Завдання:
- Вчити виконувати аплікацію з кольорових смужок ізоляційної стрічки, розрізати їх.
- Розвивати дрібну моторику, уяву, окомір.
- Виховувати інтерес до мистецтва.
Матеріал: Аркуш паперу, кольоровий ізоляційна стрічка, ножиці.
Хід заняття:
Казка.
У Сонячному місті, де жив Незнайко, Пилюлькин, Пончик, Саморобкін та їх друзі. Одного разу трапилася ось така історія.
Як - то вранці Незнайко вештався по вулиці і не знав чим зайнятися і тут він побачив Самодєлкіна, який ремонтував автомобіль. Він змащував деталі маслом, накачував шини, обмотував ізолентою дроти...
- Самоделкин,- дзвінким голосом вигукнув Незнайко,- що ти робиш?
- Я ремонтую машину,- спокійно сказав Самоделкин.
- Ха, ти ремонтуєш, закручуєш гвинтики, болтики і більше нічого не вмієш,- Засміявся Незнайко - А що я повинен вміти,- пробубнів Самоделкин.
- Ну, наприклад..., наприклад,..., наприклад, малювати! Малювати у тебе ніколи не вийде! Ти можеш намалювати картину прямо зараз,- вигукнув Незнайко.
- Звичайно, можу,- спокійно відповів Самоделкин.
- Ха! Ти будеш малювати гвинтиками і шпунтиками,- засміявся Незнайко.
- Ні, я намалюю картину кольоровою стрічкою,- загадковим голосом промовив Самоделкин.
І намалював для незнайки ось таку картину (показати). Давайте розглянемо її (обстеження).
Коли Самоделкин показав Незнайку картину, той дуже здивувався.
- Так...,-простягнув Незнайко,- у всьому потрібна кмітливість, і якщо трохи пофантазувати, то все вийде!
Педагог пропонує дітям зробити картину з кольорової ізоляційної стрічки.
Пояснити техніку виконання роботи. Ножицями відрізати від кольоровий ізоляційної стрічки смужки різної довжини, наклеїти їх на лист. У роботі можна використовувати фігурні ножиці.
М.р. Пальчик наш звик до порядку, вранці робить зарядку: раз нахил і два нахил - ось як спритно скаче він. (Загнути по одному всі пальці на руках.)
Під час виконання роботи звернути увагу дітей на те, що відрізки можуть бути різної величини.
Обговорення:
Роботи виставити всі разом. Педагог пропонує дітям розглянути роботи один одного, розповісти, що на них зображено.
Гра: «Відправ у своє царство» На столі кружечки різних кольорів, діти їх беруть, підходять до будь-якої ємності з холодною, теплою або гарячою водою - і зі словами: «Синій колір живе в Холодному царстві, тому що...» опускають кружечок і.т.д. всі кольори.
8. Тема: «Прозорий скотч»
Мета: Знайомство з аплікацією зі скотчу.
Завдання:
- Вчити виконувати аплікацію з прозорого скотчу, розрізати його, зафарбовувати всю поверхню листка фарбою.
- Розвивати дрібну моторику, уяву, окомір.
- Виховувати інтерес до мистецтва.
Матеріал: Аркуш білого паперу, прозорий скотч, ножиці, обладнання для роботи фарбами, фарби.
Хід заняття:
Казка.
Вся ця історія сталася на звичайному письмовому столі, вночі, коли всі спали. На столі в підставці стояли прості та кольорові олівці, фломастери, ручки, маркери. Розговорилися вони між собою, хто краще малює.
- Я малюю самі яскраві картинки,- сказав фломастер.
- Зате ми малюємо самі ніжні картинки,- сказали кольорові олівці.
- Нічого подібного, я малюю краще всіх. Без мене ні одна робота не обходиться. Скрізь начерки виконують простим олівцем, - важливо висловився простий олівець.
- Про що ми сперечаємося, - закричала ручка, - ось лежить скотч, він взагалі не вміє малювати. Ха!
Скотч засмутився і навіть хотів заплакати, але тут до нього підійшла канцелярська кнопка і каже: «Не переживай, ми з тобою таке придумаємо, що вони здивуються і перестануть хвалитися»
І ось що вони придумали (показати картину, обстеження).
Коли побачили цю картину ручка, фломастери та олівці вони просто ахнули.
- Ах! Прости нас, скотч, ми більше ніколи не будемо сміятися над тобою. Ти набагато талановитіші й вигадливіші нас. Давай з тобою дружити!
Педагог пропонує зробити таку картину.
Пояснити техніку виконання роботи. Ножицями або спеціальним пристроєм відрізаємо смужки скотчу, наклеюємо на аркуш паперу по попередньо нанесеному малюнку. Покриваємо весь аркуш блакитний, фіолетовий, синій гуашшю.
М.р. у Восьминога Вісім ніг. Каже Равлик: - Багато! Вісім ніг йому навіщо? Я б заплуталася зовсім! (Кожним пальцем правої руки обводимо кисть лівої руки на масажному картці і навпаки).
Під час виконання роботи звернути увагу дітей на те, що в роботі можна використовувати грудочки м'ятої скотча. Можна запропонувати дітям покрити фарбою роботи один одного.
Обговорення:
Роботи виставити всі разом. Педагог пропонує дітям розглянути роботи один одного, придумати розповідь про те, куди пливуть медузи.
Гра: «Вода в ущелині» (дитина повинна проповзти по вузькій ущелині - під задрапірованими стільцями).
9. Тема: «Пластилінова тарілка»
Мета: Знайомство з живописом пластилінової
Завдання:
- Вчити прикрашати пластилиновым малюнком (пейзаж, натюрморт, декоративний малюнок) одноразову паперову тарілку.
- Розвивати дрібну моторику, уяву.
- Виховувати інтерес до роботи дизайнера.
Матеріал: Пластилін, одноразова паперова тарілка.
Хід заняття:
Казка.
Вся ця історія сталася в одній звичайній міській квартирі. От там і жила звичайна одноразова паперова тарілочка. І дуже вона хотіла стати картиною. Вона мріяла, що повісять її на стіну, будуть милуватися їй...
- Я так хочу бути красивою,- прошепотіла тарілочка.
- А ти звернися до фарб, що живуть на письмовому столі,- пробубнів чайник.
Тарілочка так і зробила.
- Дорогі, вельмишановні фарби,- ввічливо мовила паперова тарілочка,- прикрасьте мене, будь ласка.
- Ми не малюємо, на якихось паперових тарілочках, ми малюємо тільки у альбомі,- гордо заявили вони,- запитай у фломастерів.
- Милі фломастери,- звернулася тарілочка,- не могли б ви мене розмалювати, щоб я стала гарна, як картина.
Але фломастери у відповідь промовчали і невдоволено відвернулися. Зовсім засмутилася тарілочка.
- Не журися,- сказав пластилін,- хочеш, я тебе розмалюю?
-Але з пластиліну тільки ліплять,- здивувалася тарілочка.
- А от і не вгадала, подивишся, як красиво вийде.
І пластилін прикрасив тарілочку красивим візерунком. А коли настав ранок, усі прокинулися і побачили красиву тарілку і вирішили повісити її на стіну для краси.
Педагог пропонує дітям самим придумати і виконати пластиліновий малюнок для тарілочки.
Пояснити техніку виконання роботи. Поверхня тарілочки заповнюється тонким шаром пластиліну відповідно з малюнком. Надалі роботи можна покрити лаком для більшої схоронності.
М.р. Раз, два, три, чотири - тісто ми замісили. П'ять, шість, сім і вісім - пригощатися пирогами, просимо. Дев'ять, десять - наїлися на місяць! (Самомасаж кожного пальця).
Під час виконання роботи звернути увагу дітей на різні прийоми, що використовуються у ліпленні, які можна застосовувати і в даній роботі. (розкочування, розплющування, примазывание...)
Обговорення:
Роботи виставити всі разом. Педагог пропонує дітям розглянути роботи один одного. Запитати, чому саме цими малюнками діти вирішили прикрасити тарілку.
Розвиток кольоросприйняття: гра «Доторкнися до ...» (Питання про кольорі).
10. Тема: «Мильні бульбашки»
Мета: Знайомство з технікою малювання мильними бульбашками
Завдання:
- Вчити малювати квіточки різнокольоровими мильними бульбашками (надувати їх через трубочки і накривати аркушем паперу), домалювати деталі.
- Розвивати дрібну моторику, уяву, координацію рухів, дихання.
- Виховувати інтерес до ізо діяльності.
Матеріал: Не великі баночки, наповнені рідиною складається з води, фарби і рідини для миття посуду; трубочки для коктейлю, папір, обладнання для роботи фарбами, акварель.
Хід заняття:
Казка.
Жив - був мильна бульбашка. Був він дуже важливий, великий і прозорий. Ні з ким він не хотів дружити, тільки все більше і більше роздувався і важничал. Роздувався, роздувався і... лопнув! Хлоп! Тільки мокре місце від нього залишилося, і ніхто про нього не згадав. Подивилися на нього інші мильні бульбашки і подумали: «Ми не хочемо бути такими як він. Ні з ким не дружити, а потім ось так лопнути».
І вирішили вони подружитися з фарбами.
- Вони такі веселі і такі выдумщицы,- говорили мильні бульбашки.
І дійсно, фарби дуже зраділи новим друзям і відразу запропонували намалювати радісну картину.
- Ми не вміємо малювати,- пробулькали мильні бульбашки.
- Звичайно ж, вмієте,- засміялися фарби,- тільки ви про це ще не знаєте!
І тоді фарби і мильні бульбашки намалювали ось таку картину (показ, обстеження). І з тих пір фарби і мильні бульбашки стали нерозлучними друзями.
Педагог пропонує дітям намалювати таку картину «Букет квітів».
Пояснити техніку виконання роботи. Кінчик трубочки для коктейлю опустити в ємність з розчином, надути «шапку» з мильних бульбашок, накрити «шапку» аркушем паперу так, щоб відбився коло з бульбашок, домалювати деталі.
М.р. Ворушилися у квітки всі 4 пелюстки.
Я хотів зірвати його, він пурхнув і полетів.
(Діти ворушать пальцями)
Під час виконання роботи звернути увагу дітей на те, що квітка може бути декількох відтінків.
Обговорення:
Роботи виставити всі разом. Педагог пропонує дітям розглянути роботи один одного, похвалити один одного.
Розвиток сенсорної системи (нюх): Гра «Чарівний запах»: педагог запалює ароматичну паличку, діти вдихають аромат і по ньому намагаються представити зовнішній вигляд чарівних квітів.
11. Тема: «Звірята»
Мета: Знайомство з технікою малювання мильними бульбашками.
Завдання:
- Вчити малювати квіточки різнокольоровими мильними бульбашками (надувати їх через трубочки і накривати аркушем паперу), домалювати деталі.
- Розвивати дрібну моторику, уяву, координацію рухів, дихання.
- Виховувати інтерес до ізо діяльності.
Матеріал: Не великі баночки наповнені рідиною складається з води, фарби і рідини для миття посуду; трубочки для коктейлю, папір, обладнання для роботи фарбами, акварель.
Хід заняття:
Казка.
- Ви пам'ятаєте казку про те, як подружилися фарби і мильні бульбашки? Так от, з тих пір вони ніколи не розлучалися.
Одного разу до них в гості завітали звірята: курча, зайчик, котик... і попросили намалювати їх.
- Подивіться, які ми пухнасті, кругленькі, м'які. Намалюйте нас, будь ласка,- пропищали звірята.
Мильні бульбашки і фарби дуже здивувалися такому проханні. Вони ще ніколи не малювали тварин.
- Ми спробуємо, - розгублено відповіли вони.
І намалювали ось таку картинку. Вже постаралися на славу! (показ, обстеження)
- Як гарно у вас вийшло!- закричали звірята. - Ви справжні художники.
А фарби і мильні бульбашки так зраділи, що намалювали ще багато різних портретів мешканців лісу.
Педагог пропонує дітям намалювати маленьких пухнастих звірів.
Пояснити техніку виконання роботи. Кінчик трубочки для коктейлю опустити в ємність з розчином, надути «шапку» з мильних бульбашок, накрити «шапку» аркушем паперу так, щоб відбився коло з бульбашок, домалювати деталі.
М.р. Пальці в гості приходили, тук, тук, тук - стукали в двері. Тільки двері їм не відкрили: думали, тамстрашный звір. (Самомасаж кожного пальця).
Під час виконання роботи звернути увагу дітей на те, що деталі треба малювати, коли круги з мильних бульбашок підсохнуть.
Обговорення:
Роботи виставити всі разом. Педагог пропонує дітям розглянути роботи один одного. Розповісти яких звірів, вони намалювали.
Психофізична розвантаження: Кожен отримує картку із зображенням тварини, далі всім зав'язують очі. Власники карток з однаковими тваринами повинні зібратися в гурт, вдаючись тільки до одного засобу - видавати звуки відповідні їх тварині.
12. Тема: «Рамка для фото»
Мета: Знайомство з тістопластика.
Завдання:
- Вчити ліпити з солоного тіста за допомогою формочок для печива.
- Розвивати дрібну моторику, уяву.
- Виховувати інтерес і бажання займатися тістопластика.
Матеріал: Солоне тісто, формочки для печива, качалка, стеки, штампи.
Хід заняття:
Казка.
Ви пам'ятаєте казку про пекаре, якого художник навчив розмальовувати свою випічку? Так от, казка на цьому не закінчилася. Жила - була в ті часи примхлива принцеса. Вона нічого не робила й тільки сміялася над тими, хто працює
- Подумаєш, ліплять горшки,- мовила принцеса,- подумаєш, шиють одяг...
Вона дуже любила свої портрети і розвішувала їх по всьому замку. Але для цього необхідно було безліч всіляких рамок. У неї вже були і дерев'яні, і золоті, і мідні, і кришталеві рамки і ще безліч інших. А для нового портрета їй хотілося незвичайну рамочку. І вона оголосила на все королівство царський указ: «Хто виготовить незвичайну рамку для мого нового портрета, через те я вийду заміж».
- А чому б і мені не спробувати,- подумав пекар, почувши це, - може мені пощастить.
Пішов він до себе, дістав тісто, заспівав веселу пісеньку, і робота закипіла. Пекар вирішив зробити рамку для портрета з тіста. Ось таку (показ, обстеження). Зробив пекар рамку і приніс у палац.
- Яка прекрасна рамочка,- вигукнула принцеса і заплескала в долоні. - Я більше ніколи не буду сміятися над тими, хто працює,- винувато мовила принцеса,- я і сама хочу навчитися робити все своїми руками.
Ось так пекар став чоловіком принцеси, а сама принцеса стала дуже працьовитою.
Педагог пропонує дітям зробити такі ж красиві рамочки для фотографій.
Пояснити техніку виконання роботи. Солоне тісто розкачати качалкою, формочками для печива вирізати квіти, листя..., скласти з них красиву рамку.
М.р. Раз, два, три, чотири - тісто ми замісили. П'ять, шість, сім і вісім - пригощатися пирогами, просимо. Дев'ять, десять - наїлися на місяць! (Самомасаж кожного пальця).
Під час виконання роботи звернути увагу дітей на товщину розкатаного тіста. Воно не повинно бути занадто тонким і дуже товстим. Для з'єднання деталей використовувати воду.
Обговорення:
Роботи виставити всі разом. Педагог пропонує дітям розглянути роботи один одного, розповісти, як вони збираються розфарбувати рамки.
Гра на розвиток уваги: «Вітер дме на ...» -
Дитина в ролі ведучого вимовляє слова: «Вітер дме на Ваню», - і всі діти, зображуючи вітер, що дмуть на Ваню, і т.д.
Читайте також: