|
Програма розвитку дітей дошкільного віку на основі изодеятельности «Казки і фарби» з 5-6 років
Цикл 1 «Розвиваючі заняття з ізо»
1. Тема: «Рамка з тіста»
Мета: Знайомство з тістопластика.
Завдання:
- Вчити ліпити рамку для фото з тіста. Знайомство з модульної ліпленням.
- Розвивати дрібну моторику, уяву.
- Виховувати бажання займатися изодеятельностью.
Матеріал: Силуети різних будинків, багатоповерхових будинків, замків з 2-3 вікнами намальовані на поліетилені, солоне тісто, обладнання для ліплення.
Хід заняття:
Казка.
Жив - був Борошняний Король. Повелитель булочок, пиріжків і різної іншої випічки. Навіть важливий гарний торт поклонявся Борошняному Королю. Адже без борошна нічогісінько не спечеш.
Жив Король на кухні, в банку для борошна, а йому хотілося мати свій багатоповерховий будинок, з великими вікнами і червоним дахом. Зібрав він будівельників - умільців і наказав їм побудувати будинок. Подумали, подумали будівельники про те, з чого будувати будинок і вирішили, що Борошняний Король повинен жити в будинку з тіста. Замісили тісто круте і почали будувати будинок. Борошняний Король бігає поруч, допомагає, всіх борошном посипає. Ось такий красивий будинок вийшов. (показ, обстеження)
Борошняний Король так зрадів, що покликав усіх своїх підданих жити в дивному, міцному будинку з тіста.
- Приходьте, булочки і рогалики,- радісно кричав Борошняний Король, - пиріжки і кекси, місця всім вистачить!
- А ви хотіли б жити в такому будинку?
Педагог пропонує дітям зробити будинок з вікнами з тіста, який можна використовувати, як рамку для фото.
Пояснити техніку виконання роботи. Контур замку на поліетилені заповнюємо однаковими кульками, валиками або кубиками ... з тіста. Такий спосіб ліплення називається модульний. Вікна замку не заліплюємо. Можна зробити рами у вікнах.
М.р. Вирішила старенька ватрушки спекти. Поставила тісто так піч затопила. Вирішила старенька ватрушки спекти, а скільки треба - зовсім забула. Дві штучки - для внучки,
Дві штучки - для діда,
Дві штучки - для Тані,
Доньки сусіда...
Вважала, вважала, та збилася,
А піч - то зовсім протопилась!
Допоможи бабусі порахувати ватрушки.
(самомасаж кожного пальця)
Під час виконання роботи звернути увагу дітей на щільне з'єднання модулів.
Обговорення:
Роботи виставити всі разом, похвалити один одного.
Гра: «Мозаїчний палац» на ватман діти накладають геометричні фігури, будуючи палац. У кожного лише одна геометрична фігура.
2. Тема: « Картина з локшини»
Мета: Знайомство з їстівними картинами.
Завдання:
- Вчити наклеювати локшину, створюючи гарний візерунок.
- Розвивати дрібну моторику.
- Виховувати інтерес до мистецтва.
Матеріал: Аркуш картону, лапша різної форми, клей, обладнання для аплікації.
Хід заняття:
Казка.
В одного короля працював кухар, і були у нього помічники - хлопці-кухарчуки. Кухар готував різні страви до королівського столу, але найбільше король любив Курячий суп з локшиною. І кухар готував його кожен день, а кухарчуки йому допомагали. І день, і два, і тиждень варять кухарчуки локшину. Набридло їм це! І вирішили хлопці - кухарчуки пожартувати. Не варити королю суп з локшиною, а зробити йому картину з локшини. Побачив це головний кухар, розсердився, закричав і відвів кухарів в тронний зал до короля.
- Ось що вони зробили з вашої локшиною,- прокричав головний кухар,- покарайте їх!
Король уважно подивився на картину, на хлопців - кухарів і посміхнувся.
- Та за таке не карати, а нагороджувати треба,- вигукнув він,- ви ж, кухарчуки, з сьогоднішнього дня стали головними на королівській кухні!
А картину з локшини повісили на найпочесніше місце, щоб всі могли дивитися на неї і дивуватися. (показ, обстеження)
Педагог пропонує дітям самим виконати таку ж картину.
Пояснити техніку виконання роботи. На аркуш щільного паперу наклеюємо локшину у відповідності з попередньо нанесеним візерунком.
М.р. Ось потік на кухні кран, краплі капають в склянку. Підкажіть, як нам бути, що нам в крані замінити? (одним пальцем стукаємо по масажної картці)
Під час виконання роботи звернути увагу дітей на акуратність виконання роботи.
Обговорення:
Роботи виставити всі разом, запропонувати дітям розглянути роботи один одного. Продумати, чому ці картини називаються їстівні, з чого ще можна зробити їстівні картини.
Психофізична розвантаження: Гра «Жива скульптура» (ведучий конструює з дітей «посудину», потім доторкається до скульптури і вона розбивається на дрібні шматочки - діти роз'єднуються і бігають під музику, коли музика припиняється, всі біжать на своє місце, знову утворюється «посудина»).
3. Тема: «Записна книжка древнього людини»
Мета: Знайомство з малюванням на каменях.
Завдання:
- Вчити малювати на плоских і гладеньких каміннях
- Розвивати дрібну моторику.
- Виховувати інтерес до історії.
Матеріал: Плоскі, гладкі камені, листівки із зображенням комах, динозаврів, рослин..., гуаш, обладнання для роботи фарбами.
Хід заняття:
Казка.
Давним-давно, коли на землі жили динозаври, жив древній людина і звали його Гострий розум. Не було в нього ні годин, ні телефону , ні блокнота. І от пішов він до відомого старця, що живе на вершині гори. Йшов, йшов Гострий розум і прийшов до гори.
- Яка висока гора,- подумав древній людина,- треба придумати, як на неї піднятися.
Думав він, думав і придумав сходи. Забрався він на вершину гори і пішов до старця.
- Здрастуй мудрий старець,- каже Гострий розум, - я прийшов до тебе за допомогою. На наш народ напали біди і хвороби, допоможи нам.
Старий замислився.
- Піди в зелену долину і знайди рожева квітка, завари чай. Люди вип'ють його, біди і хвороби відразу відступлять, але обережно, отруйний жук охороняє цю квітку.
- Як же я знайду долину, - запитує Гострий розум,- дізнаюся квітка і жука?
І тоді взяв старий три плоских камінчика і намалював на одному як пройти в долину, на іншому квітка, а на третьому жука.
- Як здорово,- закричав Гострий розум, - я назву їх «записником»
Ось так і була придумана записна книжка древнього людини.
Педагог пропонує дітям самим виконати таку ж скриньку.
Пояснити техніку виконання роботи. Беремо заздалегідь приготовані плоскі камені і малюємо на них.
М.р.Вчені нам кажуть, що багато років тому в жахливому безладді в землі виникли складки. Тоді народилися хребти, скелі і скелі. Та камінь, про який ти розбив сьогодні ніс. (малюємо пальцем камені різної величини на масажному картці)
Під час виконання роботи звернути увагу дітей на акуратність виконання роботи.
Обговорення:
Роботи виставити всі разом, запропонувати дітям розглянути роботи один одного. Придумати, що ще можна так прикрасити.
Психофізична розвантаження: Гра «Перехід через Альпи» драпируем предмети і перелазить через них.
Повну версію можна скачати тут.
Читайте також: