|
Конспект заняття в другій молодшій групі «День захисника Вітчизни»
Мета:
Освітня:
1. Познайомити дітей із славними сторінками історії нашої держави, з святом «День захисника Вітчизни».
2. Формувати у дітей уявлення про те, що Росія завжди вела тільки визвольні війни, з честю захищав свою Батьківщину від зовнішніх ворогів
Виховна:
1. Виховувати в дітях вищі моральні почуття - патріотизм, гордість за славні сторінки героїчної історії, бажання захистити свою Батьківщину.
2. Виховувати доброзичливе ставлення до оточуючих;
3. Виховувати допитливість
Розвиваюча:
1. продовжувати розвивати зв'язне мовлення дітей, збагачувати їх словник;
2. вчити давати повні відповіді на запитання вихователя;
3. розвивати пам'ять, кмітливість.
Хід заняття
Вихователь: Дорогі хлопці! 23 лютого ми будемо відзначати чудове свято - День захисника Вітчизни. Це свято нагадує нам про те, що найдорожче, що у нас є, може наразитися на небезпеку. І обов'язок кожного з нас, коли доведеться, захистити свою Вітчизну. Ще в давні часи воїни не боялися з мечем у руках битися за свою Батьківщину.
На нашій землі було багато битв, останнє з яких тривало чотири роки. Багато народу загинуло в ті страшні роки. Але наші солдати - наші захисники, дали відсіч ворожому війську, прогнавши з нашої руської землі. Про подвиги російських солдатів написано багато віршів, одне з них я вам зараз прочитаю:
Чи хочуть росіяни війни?
Запитаєте ви у тиші
Над широчінню ріллей і полів
І у беріз і тополь.
Запитаєте ви у тих солдатів,
Що під березами лежать,
І вам дадуть відповідь їх сини,
Чи хочуть росіяни війни?
Не тільки за свою країну,
Солдати гинули в ту війну,
А щоб люди всієї землі
Спокійно могли бачити сни...
М. Бернес
Ось які сміливі, відважні захисники Вітчизни. І кожен хлопчик повинен бути таким же сильним, сміливим, розумним і бути готовим, коли виросте, в будь-який момент захистити свою Батьківщину. А тепер давайте станемо на деякий час хоробрими воїнами, перевіримо ваші знання і спритність. Подивимося, чи готові ви стати захисниками Вітчизни.
Гра «До чого відноситься?»
Мета: навчити дітей знаходити відповідні за змістом предмети., розвивати фразову мову, називати групу предметів одним словом - одяг, транспорт, зброю.
Обладнання: картинки :військова одяг шинель, картуз, шапка-вушанка, сорочка, штани, кітель; військова техніка (транспорт) - танки, літаки, бронетранспортер, ракетоносці і т.д.; військова зброя - пістолети, автомати, гармати, мечі, шаблі, бінокль і т.д.
Опис: дорослий пропонує знайти та назвати зброю, транспорт або одяг. Коли дитина робить правильний вибір, він спільно з дорослим становить пропозицію про нього, наприклад: «На військовому літаку літають військові льотчики» і т.д.
Вихователь: Молодці, хлопці! А ви знаєте, щоб бути сильними, солдати кожен день роблять зарядку. Давайте і ми з вами виконаємо кілька вправ.. (Діти разом з вихователем роблять зарядку).
1. Ходьба звичайна в колоні.
2. Ходьба шеренгою з одного боку килима на іншу.
3. Ходьба на носках.
4. Ходьба з високим підніманням колін.
5. Ходьба «змійкою».
6. Ходьба з виконанням завдань.
7. Ходьба приставним кроком вперед.
8. Приставні кроки вперед і назад.
- Які молодці! Але щоб служити в Армії, потрібно ще бути влучними. І зараз ми перевіримо вашу влучність. (Вихователь пропонує дітям по черзі кидати м'яч у кошик).
- Молодці, хлопці! Ви впоралися і з цим завданням. А зараз ми з вами зробимо подарунки для наших захисників. (Діти сідають за столи. Виконують аплікацію «Танк». В кінці заняття розглядаються виконані роботи).
Читайте також: