|
Конспект відкритого інтегрованого заняття у старшій групі
Тема: 1. Розповідь на запропоновану тему «Як гноми святкували новосілля»
2. Ліплення: «Меблі для гномів»
Мета:
Вчити: дітей відповідати повними реченнями; розвивати мовлення; ліпити меблі.
Закріплювати: Ознаки весни, називання місяців весни; назва меблів; назви геометричних фігур.
Виховувати: Взаємодопомога, доброзичливе ставлення один до одного; вміння працювати в парі та підгрупами.
Попередня робота: Будівництво будинку для гномів з конструктора; читання казки Марії Конопницької. Глава перша. «Як придворний літописець короля Світлячка дізнавався, коли прийде весна»
Розвиваюче середовище: ілюстрації із зображенням меблів; картинка гнома; пластилін, стеки, дощечки для пластиліну.
Хід заняття:
1.- Хлопці, на минулому занятті ми читали казку , як вона називалася? («Як придворний літописець короля Світлячка дізнавався, коли прийде весна»).
- Скажіть будь ласка як звали гномів? (короля гномів-Світлячок; вірні слуги: Сморчок, Синичка, Комашка, придворний-літописець Чуділа-Мудрувала, скарбник Грошик).
- Де вони жили? (в Гроті).
- Хлопці, а як ви думаєте гнома в їх Гроті було тепло, затишно? (відповіді дітей).
- Що король попросив зробити своїм вірним слугам? ( Подивитись, чи не прийшла весна).
- Що відповідали гноми своєму королю у відповідь на його прохання? (Відповіді дітей).
- А як ви думаєте, вірні слуги короля могли бути хорошими друзями? (Немає)
- Кого король Світлячок вирішує відправити на пошуки весни? (Придворного-літописця Чудилу - Мудрилу).
- Хлопці, а як ви думаєте, Чудилу - Мудрилу можна було назвати справжнім другом короля? (Так, він знав, що шлях не буде легким, але все таки відправляється в шлях, не відмовляючи своєму королю).
- На своєму шляху кого зустрічає Чуділа - Мудрувала? І як вони йому допомагають? (Відповіді дітей).
- Хлопці, послухайте не великий уривок з цієї казки..... Як ви думаєте, коли Чуділа - Мудрувала вибрався з Грота на поверхню землі, зрозумів він те, що шукав (весну) вже знайшов, що вона вже прийшла, настала. ( Відповіді дітей).
2. - Хлопці, а якщо б вони жили на поверхні землі, а не в Гроті, їм було б легше дізнатися про те, що прийшла весна? ( Відповіді дітей).
- Назвіть прикмети весни? (Відповіді дітей).
-Перелічіть 3 місяці весни? ( Відповіді дітей).
3. Физминутка:
Ми до лісової галявини вийшли,
Піднімаємо ноги вище,
Через кущики і купини,
Через гілки і пеньочки
Хто високо так крокував,
Не спіткнувся, не впав.
4. - Хлопці, а давайте наших гномів переселимо з підземелля на поверхню землі, ближче до сонечка, до тепла, до пташок, квіточкам. І в своєму новому будинку вони будуть справляти новосілля.
- Для новосілля у гномів є великий і світлий будинок, ми з вами вже побудували, але в ньому немає меблів.
- Назвіть яку меблі ви знаєте? ( Відповіді дітей).
- Молодці, хлопці розділіться на підгрупи, кожна підгрупа вибирає меблі, яку будете ліпити з пластиліну.
- Хлопці, якої геометричної форми може бути стіл, стілець, ліжко, шафа? (Відповіді дітей).
5. Самостійна робота. При утруднення надається допомога.
6. Підсумок. Обігрування будівель.
Читайте також: