|
Конспект підсумкового заняття з ФЕМП на тему «Вздовж казкових берегів» для підготовчої до школи групи
Мета: узагальнити знання, отримані протягом року.
Програмне зміст:
1. Навчальні завдання:
- продовжувати вчити дітей складати арифметичні задачі і записувати їх вирішення за допомогою цифр;
- закріплювати знання геометричних фігур;
- закріплювати знання про склад числа з двох менших;
- вправляти в орієнтуванні у часі;
- закріплювати вміння орієнтуватися на аркуші паперу в клітку;
2. Розвиваючі завдання:
- розвивати кмітливість, зорову пам'ять, уяву;
- сприяти формуванню розумових операцій, розвитку мовлення, вміння аргументувати свої висловлювання;
3. Виховні завдання:
- виховувати самостійність, вміння розуміти навчальне завдання і виконувати її самостійно;
Хід заняття:
Хлопці, сьогодні ми отримали лист від Феї-казкарки. Хочете дізнатися, що в ньому написано? « Я, Фея-невидимка, часто приходжу до вас в гості, бачу, чому ви вчитеся, і знаю, що ви дуже працьовиті хлопці, ви любите відгадувати загадки, розв'язувати задачки, деякі навіть читають. Тому, я вирішила подарувати вам розумну книгу. В ній ви зможете знайти відповіді на будь-які питання. Але хитра стара Шапокляк сховала його в скриню. Знайти скриню і дістати книгу ви зможете, якщо подолаєте всі труднощі на шляху до нього. До листа додаю карту, щоб ви не заблукали на морських просторах. Бажаю удачі!»
Ну що? Хочете відправитися в захоплюючу подорож? Для того щоб відправитися в подорож нам потрібно швидко рахувати, думати і вирішувати завдання. Я пропоную зробити розминку, провести мозковий штурм.
Гра «Скажи навпаки»
Високо-низько
Далеко-близько
Ліворуч-праворуч
Попереду-позаду
Ранок-вечір
День-ніч
Товстий-тонкий
Широкий-вузький
Плюс-мінус
Літо-зима
Довгий-короткий
Молодці! Ми труднощів не боїмося і можемо сміливо вирушати в подорож. Скажіть, а на чому можна подорожувати по морю, океану? А ось на чому ми будемо подорожувати, дізнаємося, якщо отгадаем загадку.
По хвилях пливе відважно,
Не зменшуючи швидкий хід,
Та гуде машина важливо,
Що таке? (пароплав)
Ну що ж, пройдіть на палубу і займіть свої місця в каютах згідно вашим квитками (вихователь роздає «квитки-кодування» за блоками Дьєнеша, діти згідно кодуванні знаходять свої фігури за столами, сідають, перед дітьми вивішується карта подорожі).
Діти, уважно подивіться на карту, давайте прокладемо шлях нашої подорожі стрілочками від острова до острова. Що ви помітили? Правильно, на карті немає назв островів. Щоб дізнатися назви пропливають островів нам потрібно буде виконувати завдання і вирішувати завдання. Будьте уважні!
(Звучить гудок пароплава, діти закривають очі, звучить шум моря)
Ви можете відкрити очі. Подивіться, ми підпливаємо до першого острову. Скажіть, який він форми? Щоб відгадати його назву покажіть мені фігуру, яка відповідає моделі пори року? (коло) Чому? Покажіть мені фігуру, яка відповідає кількості пір року? (квадрат, прямокутник) Чому? Назвіть їх. Покажіть мені фігуру, яка позначає місяця в одному пори року? Наприклад,... Молодці! Давайте прочитаємо назву острова («Сообрази»). Що ми зробили, щоб відгадати назву острова?
(Діти закривають очі, звучить шум моря)
Ми підпливаємо до наступного острова. Який він форми? Послухайте завдання. Будинки на цьому острові незвичайні. У кожному будинку живуть сусіди числа, які в сумі дають число будинку. Але прийшла цифроедка і з'їла деякі цифри на будинках. І тепер мешканці будинків не знайти свої квартири. Заселите порожні квартири числами. Звірте свої будиночки з тими, що на дошці. Молодці! Прочитайте назву острова («Чифроград»). Значить, що ми робили, щоб прочитати назву острова?
Подивіться, хлопці ми з вами сьогодні не одні на морі. Повз нас " пропливають ще два кораблі. Один знаходиться близько, другий далеко.
(гімнастика для очей)
(шум моря, діти закривають очі)
Ви можете відкрити очі, ми підпливаємо до третього острову. Скажіть, який він форми? Тут живуть герої казки Миколи Олексійовича Толстого «Золотий ключик або пригоди Буратіно», театр ляльок Карабаса-Барабаса «Блискавка». Сьогодні у Мальвіни День народження, до неї повинні прийти її друзі, торт в печі, а гості біля порога. Покажіть час приходу гостей на годиннику. Буратіно прийшов до 6 годин, Артемон в 7 годин, П'єро прийшов до 9 годин (діти роблять завдання в зошитах, 1 дитина дублює на дошці). Молодці! Прочитайте назву острова («Тік-так»). А що ми зробили, щоб розгадати назва острова?
Що сонячний день! Давайте вийдемо на палубу.
Физминутка «Море»
І ось перед нами море (пальці зчеплені і
роблять хвилеподібні рухи),
Вирує воно на просторі,
А в морі висока ходить хвиля,
І вгору до небес і вниз до дна.
Хитає вода солона (підняли руки і роблять змієподібні руху)
Зелені водорості.
Весело скачуть дельфіни,
Підставляючи сонцю спини (долонька на долоньці лежить,
дрібні хвилеподібні руху вперед),
На хвилях гойдаються,
Сонцю посміхаються (руки вгору).
Ось ми і підпливли до четвертого острову. Який він форми? Тут фея-казкарка пропонує нам вирішити завдання, послухайте.
Сім веселих поросят,
Біля ганку в рядок стоять.
Два пішли в ліжко лягати,
Скільки свинок у коритця?
Що є умовою задачі? Що нам потрібно знайти? Яку дію ми будемо виконувати? (віднімання) Викладіть рішення цієї задачі у себе на столах з допомогою цифр і знаків (діти викладають рішення задачі на столах, одна дитина робить на дошці). А зараз самі придумайте задачу на додавання (дії виконуються аналогічно). Молодці! Прочитайте назву острова. («Подумай»), Що ми робили, щоб прочитати назву острова?
(шум моря, діти закривають очі)
Ось ми і попливли до острова Чудес». Але зійти на нього не так просто. Його добре охороняють. А хто ми не знаємо. Вгадайте, хто його охороняє.
Графічний диктант.
Знайдіть лівий верхній кут, відступивши від нього 5 клітин вправо, 4 клітинки вниз, поставте крапку. 1 клітинка вправо, 3 клітинки вниз, 3 клітинки вправо, 2 клітинки вгору, 2 клітинки вправо. 1 клітинка вниз, 1 клітинка ліворуч, 3 клітинки вниз, 6 клітин вліво, 2 клітинки вгору. 1 клітина-вліво, 1 клітинка вгору, 1 клітинка вправо, 1 клітинка вгору. Що у вас вийшло? (собака) Значить, ми змогли відгадати хто охороняє острів і тепер зможемо на його висадитися. Уважно подивіться на карту, де захований скарб? (під пальмою) Давайте спочатку пошлемо розвідників, щоб вони подивилися, чи є там дійсно така пальма.
(розвідники висаджуються на острів, подають сигнал про те, що знайшли скриню, інші діти теж висаджуються)
Ось ми і знайшли цей заповітний скриню. Давайте відкриємо його і подивимося, що за книгу нам подарувала фея. Це енциклопедія. В ній ви зможете знайти відповіді на будь-які питання. Молодці! (звучить гудок пароплава) Ой, хлопці, здається нам пора повертатися в дитячий сад, давайте повернемося на пароплав. (звучить шум моря)
Підсумок. Хлопці вам сподобалася подорож? А що вам здалося найважчим? А ви знаєте, яка найкраща оцінка у школі? (5) Я пропоную оцінити себе. У мене є цифри 4 і 5, подумайте, як ви сьогодні позаймалися, з усіма завданнями впоралися і поставте собі оцінку. Лілія, чому ти поставила собі 4? Молодець! Надійшла чесно.
Читайте також: