Свіжі публікації




Освітня діяльність в 1 молодшій групі за пізнавально-мовленнєвому розвитку, освітня область - пізнання. Тема: «Подорож за Сонечком»

Мета: формування елементарних уявлень про тісному взаємозв'язку в природі: сонцю ради все і люди, і звірі.1

Завдання:

  • Створити атмосферу радісного настрою, вчити дітей діяти за показом дорослого, сприяти мовленнєвому спілкуванню
  • Розвивати артикуляційний апарат, мовне дихання. Розвивати дрібну моторику пальців рук, чуттєве сприйняття.
  • Виховувати чуйність, доброзичливість, формувати пізнавальний інтерес.

Обладнання: іграшка - півник, 2 білки (картинки), контур ялинки (з паперу), прищіпки, шишки,2 корзинки, Сонечко.

Хід заняття:

I. Вступна частина

Організаційний момент:

Вихователь вносить в групу іграшку - Півника. Пропонує дітям зігріти його і послухати історію, яка сталася з ними. « Жила був Півник. Щоранку він виходив у двір і зустрічав Сонечко. Півник співав Сонечку так: «Ку-ка-ре-ку!». Але одного разу Сонечко не з'явилося. Півник засумував, а потім навіть захворів. Він застудився, у нього заболіло горло, і він тепер не може співати. Тому він прийшов до нас в дитячий сад дізнатися, де Сонечко живе»

II. Основна частина

Вихователь: Так, дітки, погано без Сонечка! Темно, холодно і людям і тваринам. Добре, що ти до нас прийшов! У нас дітки дружні, обов'язково допоможуть! Так, діти? А як же ми знайдемо Сонечко? (Звучить пісенька «Колобок», діти під музику стрибають, танцюють). Ой, як здорово, Колобок і допоможе нам, куди він покотиться, туди ми й підемо!

1. Діти всі разом вирушають шукати, де Сонечко живе. (Вихователь котиться колобок в тому напрямку, куди треба йти...) Колобок покотився і прикотився до ялинки. Зустріч з Ялинкою, яка розгубила свої голочки - у лісі темно без Сонечка. Діти знаходять Ялинці голочки (прикріплюють прищіпки на форму).

Вихователь: - Колобок, почекай! Мені здається, що ми заблукали! Що ж нам робити?....Хлопці, а я знаю! Підемо на галявину і будемо шукати один одного.

2. Гра «Ау!»

Діти сідають на килим гуртком, вихователь вибирає одного «загубився» дитини, він закриває очі, а всі діти співають:

Василина ти тепер в лісі,

Ми кличемо тебе «Ау!»- дитина відповідає «Ау» (так, пісенькою назвати всіх діток)

3. Зустріч з Білочками - розсипали і переплутали шишки. Діти допомагають розсортувати і зібрати в кошики.

4. Колобок покотився далі, діти знаходять сонечко без промінчиків, допомагають сонечку - причіплюють прищіпки - промінчики. Ось, воно Сонечко! А Півник все одно сумний, у нього ще болить горло.

5. Вихователь пропонує дітям показати півнику, як вони роблять собі масаж. Може це допоможе йому:

Сонечко прокинулося, діти проводять руками по лобі

Лобика торкнулося.

Промінчиками провело

І погладило.

 

Сонечко прокинулося проводять руками по щоках

Щічок торкнулося

Промінчиками провело

І погладило.

 

Сонце личко зігріло проводять руками по щоках,

Потепліло, потепліло. підборіддя

Наші ручки потягнулися

Наші губки посміхнулися!

Видужав півник і заспівав: «Кукареку!».

III. Заключна частина.

Рефлексія:

Як все закінчилося добре! Ось яке Сонечко! Всім вона потрібна і людям і звірам! Молодці дітки, допомогли Сонечко знайти. Ось які ви добрі і дружні! (Загальна танець під музику)

Вихователь: - Колобок, почекай! Мені здається, що ми заблукали! Що ж нам робити?....Хлопці, а я знаю! Підемо на галявину і будемо шукати один одного.

Гра «Ау!»

Діти сідають на килим гуртком, вихователь вибирає одного «загубився» дитини, він закриває очі, а всі діти співають:

Саша ти тепер в лісі,

Ми кличемо тебе «Ау!»

Ну-ка оченята закривай швидше,

Хто кличе тебе дізнайся мерщій!

Тс! Ш-ш-ш!

Вихователь показує на одну дитину (всі інші мовчать) і ця дитина кличе:

- Саша, ау!

Ведучий по голосу повинен визначити, хто його покликав. Так знаходимо 5-7 осіб.

6. Сонечко посміхнулося. Кішечка зраділа, побігла до півнику.

Вихователь пропонує дітям зробити багато маленьких сонечок з пластиліну, щоб велике Сонце більше не скучало і не ховалося.

За столами виконують роботу (індивідуально) прийомами скочування, притискування. Вихователь виконує показ, допомагає і контролює виконання.

8. Після закінчення роботи діти з вихователем водять хоровод навколо Сонечка:

Тра-та-та, тра-та-та,

По лісі йшла чутка:

Нині сонце золоте

В небі водить хоровод

І на свято нас веселий

Всіх хлоп'ят покличе

 

ХАРАКТЕРИСТИКА ЗАНЯТТЯ: комплексне, сюжетно-ігрове

СФЕРИ БАЗОВОГО КОМПОНЕНТА: «Я Сам», «Природа», «Культура»

ЛІНІЇ РОЗВИТКУ ЗА БАЗОВОЮ ПРОГРАМОЮ «Пізнавальна», «Художньо-естетична», «Емоційно-ціннісна», «Соціально-моральна», «Креативна».

Мета: Нагадати дітям зміст знайомої казки, спонукати їх до промовляння і повторення слідом за вихователем окремих слів і фраз, виховувати любов до художньої літератури.

Завдання:

  1. Активізувати в мові дітей слова: короткий, довгий, старенькі, слабенькі, злий, страшний, сірий, клишоногий, великий, рижа, хитра, влесливий, гарна, весела.
  2. Спонукати дітей до висловлювання у вигляді повних пропозицій.
  3. Розвивати артикуляційний апарат, мовне дихання. Розвивати дрібну моторику пальців рук, формувати просторово - образне мислення, чуттєве сприйняття.
  4. Виховувати чуйність, доброзичливість, формувати пізнавальний інтерес.
  5. Створити атмосферу радісного настрою, вчити дітей діяти за показом дорослого, сприяти мовленнєвому спілкуванню

Цілі і завдання:

- Приділяти увагу моральному вихованню, надання допомоги.

- Розвивати мову дитини.

- Приділяти увагу сенсорному вихованню.

- Розвивати увагу, кмітливість, мислення, фантазію.

- Розвивати просторове орієнтування.

Обладнання:

- Іграшки: колобок, заєць, вовк, ведмідь, лисиця.

- Кольорова кошик і кольорові кубики.

- Картини з кольоровими вазами і квітами.

- Будиночки з геометричними фігурами.

- Картина для складання розповіді.

- Картина з домашніми тваринами.

- Малюнок для малювання долоньками.

1. Орг. момент.

Давайте з вами поздороваемся.

Здрастуйте, долоньки. Хлоп - хлоп - хлоп.

Здрастуйте, ніжки. Топ - топ - топ.

Здрастуйте, щічки. Плюх - плюх - плюх.

Пухкенькі щічки. Плюх - плюх - плюх.

Здрастуйте, губки. Чмок - чмок - чмок.

Здрастуйте, зубки. Клац - клац - клац.

Здрастуй, мій носик. Біп - біп - біп.

Здравствуйте, гості. Привіт!

 

Самоонализ діяльності.

Освітня діяльність з пізнавально-мовному напрямку, освітня область пізнання, для дітей I молодшої групи. Складено у відповідності з Програмою виховання і навчання в дитячому садку " під редакцією Васильєвої М.А.

Мета - формування елементарних уявлень про тісному взаємозв'язку в природі: сонцю ради все і люди, і звірі.

Завдання:

  • Створити атмосферу радісного настрою, вчити дітей діяти за показом дорослого, сприяти мовленнєвому спілкуванню
  • Розвивати артикуляційний апарат, мовне дихання. Розвивати дрібну моторику пальців рук, чуттєве сприйняття.
  • Виховувати чуйність, доброзичливість, формувати пізнавальний інтерес.

Для досягнення мети були використані такі методи та прийоми:

  • Наочний метод (використання іграшок, картинок тварин, сонечко)
  • Словесний метод (розповідь історії і півника, масаж у словесному супроводі)
  • Прийом емоційної зацікавленості (організаційний момент-прихід півника, колобок)
  • Ігровий прийом (гра-масаж, гра «Ау»)
  • Дослідницький метод (ялинка круглий рік з голками-листочками)

За змістом освітня діяльність є інтегрованим, так як частини об'єднані знаннями з декількох областей. Рішення завдань здійснюється через такі освітні області:

  • соціалізація (гра «Ау»);
  • комунікація (розмова);
  • здоров'я (гра-масаж, прищіпки)
  • пізнання (розповідь вихователя про те, як погано без сонечка)
  • музика (пісенька про Колобка)

Заняття почалося з організаційного моменту, де активізувалося увагу дітей сюрпризным моментом - приходом півника. Входження в проблему реалізується мотиваційної завданням, що підсилює інтерес до заняття. Це ситуація-казка, яку розповів півник; таким чином поставлена мета: сонечко пропало, всім погано без сонечка, потрібно допомогти.
Відбувалася поетапно зміна видів діяльності. Діти самі являлись учасниками ігрових моментів і були активними помічниками, що дозволило зберегти у дітей позитивний емоційний настрій. Матеріал для діяльності був підібраний з урахуванням вікових і мовних особливостей дітей. Наприкінці діяльності всіх похвалила за старанність, бажання виконати роботу, активізувала позитивні емоції танцем.



Читайте також:





© Vihovateli.com.ua 2014 - сайт для вихователів дитячих садків.