|
|
Конспект заняття по екології «Екскурсія в парк»
(середня група)
Мета: формування екологічної культури у дітей дошкільного віку
Завдання: Освітня:
- Закріпити знання дітей про зиму.
- Закріпити знання дітей про характерні особливості цієї пори року.
- Звернути увагу дітей на перші ознаки зими.
- Звернути увагу дітей на властивість снігу в морозну погоду.
Розвиваюча: розвивати мовлення, пам'ять, мислення, уяву, увагу, слухову, зорову, рухову пам'ять, дрібну моторику.
Виховна:
- Виховувати у дітей любов до рідного краю.
- Розвивати у дітей інтерес до живої природи, емоційну чуйність.
- Виховувати у дітей добре, дбайливе ставлення до природи.
- Викликати живий інтерес до змін, що відбуваються в природі.
Методичні прийоми: бесіда, загадка, художнє слово, розгляд і порівняння берези з ялинкою, вірші, хоровод, прислів'я про зиму, гра в Сніжки.
Словникова робота: активізація та збагачення словника: сильний мороз, сніг скрипить, сніг пластівцями падає, вітряна і безвітряна погода.
Попередня робота: розглядання картини «Зимовий ліс», бесіди про зиму.
Матеріал: сніг в лісі, картина «Зимовий ліс», ялинка, береза, загадка.
Хід заняття
(при вході в парк зупинимося, щоб показати дітям його змінений вигляд)
Восп: Діти, яку пору року?
Діти: Зима.
Восп: Правильно. Зима. А взимку на вулиці холодно чи тепло?
Діти: Холодно.
Восп: Люди починають одягатися?
Діти: Тепло.
Восп: Так, правильно. Хлопці, бачите випав сніг, стало красиво, ошатно. Скажіть, де лежить сніг?
Діти: На землі, доріжках, лавках, на гілках дерева.
Восп: Правильно, хлопці. Діти, подивіться, сніг білий, пухнастий. Як він падає на землю пластівцями, швидко покриваючи навколишні предмети і ваші шубки.
Сьогодні сильний мороз. Сонце світить яскраво, а гріє мало, вітру немає. Діти, під час вітру сніг кружляє, а в теплу безвітряну погоду повільно опускається на землю.
(Вихователь читає прислів'я)
Восп: «Невеликий мороз, так червоніє ніс»
«Бережи ніс у великий мороз»
Восп:: Діти, давайте постоїмо тихо, послухаємо як падає сніг.
(Запропонувавши дітям стояти тихо, вихователь проходжується по снігу і звертається до дітей)
Восп: Хлопці, коли ми ходимо, сніг що робить?
Діти: Скрипить.
Восп: А коли сніг скрипить?
Діти: Коли мороз.
Восп: Правильно, хлопці. Сніг скрипить, тому що в мороз сніг сухий.
(Підкріплюючи свої слова, вихователь пропонує дітям грати в сніжки. Діти і вихователь беруть сніг, стискають його, але сніг розсипається, снєжка не виходить. Вихователь пояснює, чому сніг розсипається)
Восп: Хлопці, сьогодні сильний мороз, сніг сухий. З нього не можна нічого зліпити.
Якщо завтра буде сонячний день, гарна погода, погратися в сніжки. В сонячний день сніг блищить на сонці. У теплу погоду липкий сніг. У морозну розсипається. Діти, а що сталося з калюжами?
Діти: Калюжі замерзли.
Восп: Правильно, калюжі замерзли, вкрилися тонким льодом. Діти, давайте спробуємо розчавити лід на невеликих калюжках ногами.
(Діти ламають лід)
Восп: Подивіться, він тонкий і ламається під ногами, послухайте як він хрумтить.
(Вихователь пропонує одній дитині розповісти вірш про зиму. Після чого, розглянувши сніг, вихователь підходить з дітьми до дерев)
Восп: Подивіться, діти, які тепер дерева?
(відповіді дітей: білі, в снігу)
Восп: А які були раніше?
(відповіді дітей)
Восп: А де ж наша береза?
(Діти знаходять і показують)
Восп: А покажіть, де ще береза росте?
Восп: Хлопці, у стовбур берези білий, тонкі гілочки. Подивіться, гілочки у берези залишилися зовсім без листя. Давайте пограємо, берізку нашу теплою пісенькою зігріємо.
(Вихователь співають хоровод навколо берізки)
У полі береза стояла,
У полі кучерява стояла.
Люлі-люлі, стояла.
Нікому берізку заломати,
Нікому кудрявку заломати,
Люлі-люлі, заломати.
Як піду я в ліс погуляю,
Білу берізку заломаю,
Люлі-люлі, заломаю.
Восп: Молодці, діти. Нашої берізки стало тепло. А зараз я загадаю загадку, а ви відгадуєте. Загадка: «Взимку і влітку одним кольором». (ялинка)
Діти: Ялинка.
Восп: Правильно, це ялинка. А тут є ялинка?
(відповідь дітей і підходять до ялинки)
Восп: Діти, скажіть, а на ялинці листочки ростуть?
Діти: Немає.
Восп: Правильно. А що росте на ялинці?
Діти: Зелені голки і шишки.
Восп: Правильно, хлопці. Давайте підійдемо ближче і розглянемо гілки з зеленими голками. Подивіться, голки взимку в сріблі, на шишках льодинки стукають. Діти, а якого кольору ялинка?
Діти: Зеленого.
Восп: А на яку фігуру схожа ялинка?
Діти: На трикутник.
Восп: Правильно, хлопці. А хто хоче розповісти вірш про ялинку?
(діти розповідають вірші)
Восп: Молодці, хлопці. Ви сьогодні були активні, відповідали на запитання, розповіли вірші, співали хоровод. А тепер нам пора. Давайте підемо на наш ділянку і там пограємо в різні ігри.
(вихователь на ділянці закріплює знання дітей про те, яка залежність стану снігу від погоди, пропонуючи їм малювати і друкувати на снігу, складати візерунки, відгадувати що надруковано)
Читайте також:
