Свіжі публікації




Конспект заняття з навчання грамоти в старшій групі c ЗПР на тему:

«Звук і літера К. Тверді і м'які приголосні звуки»

Мета: формування основ успішного засвоєння російської мови, профілактика дисграфії і дислексії.

Завдання:

Освітні:

1. Вчити визначати місце звуку «До» в слові (на початку, в середині, в кінці).

2. Продовжувати знайомство дитини з поняттям: «приголосний звук», «твердий приголосний звук», «м'який приголосний звук».

3. Вчити визначати наявність або відсутність звуків к і к' в слові (гра "Ромашка").

4. Познайомити з образом літери К.

Корекційно-розвиваючі:

1. Розвивати фонематичні сприйняття.

2. Розвивати логічне мислення (аналітико-синтетичну діяльність).

3. Розвивати увагу і пам'ять.

4. Розвивати графомоторные навички.

5. Навчити чітко вимовляти звук К і К', диференціювати їх на слух і у вимові.

6. Збагачувати словниковий запас.

7. Удосконалювати фонематичний слух, дрібну моторику, тактильні відчуття.

Виховні:

1. Викликати емоційний настрій дітей на заняття.

2. Виховувати посидючість.

3. Виховувати правильні взаємини з однолітками і дорослими.

4. Виховувати любов до рідної мови.

5. Підвищувати мовленнєву активність.

6. Виховувати культуру мовного спілкування.

Оздоровчі:

1. Сприяти розвитку в дітей загальної і дрібної моторики, координації рухів.

2. Навчати розслабленню м'язів (під час фізхвилинки).

3. Стежити за поставою дітей під час роботи за столом.

Матеріали та обладнання: Буква К ("портрет звуку До"), дзеркала, палички, м'ячик, кубик, пластилінові дощечки, горох, паперова ромашка з картинками-пелюстками, в назві яких зустрічаються звуки К і К', кольорові олівці, листочки з предметами.

Методи: емоційний настрій, ігрова мотивація, словесний, наочний, практичний.

Прийоми: спільна мовленнєва діяльність, введення в уявну ситуацію, фізкультурна хвилинка.

Хід заняття

1. Організаційний момент.

Дефектолог: Сьогодні до нас на заняття прийшла гостя з абетки! Давайте ми її зустрінемо.

Дефектолог: Хто це?

Відповідь дітей: літера

Дефектолог: Правильно, це буква. Але вона прийшла не одна.... Хто з нею прийшов?

Відповідь дітей: Це звук.

2. Основна частина.

Дефектолог: Тема нашого заняття - «Звук і літера».

Дефектолог: А який предмет-помічник нам треба вибрати, щоб назвати звук?

Завдання: Давайте ми з вами подивимося на предмети, які лежать на таці, і виберемо помічника. (На прохання педагога вихованець вибирає той предмет, який допоможе назвати цей звук).

Дії дітей: Правильно вибирають дзеркало.

Дефектолог: А для чого нам потрібно дзеркало? Як воно нам допоможе?

Відповідь дітей: У дзеркало можна вимовити цей звук.

Завдання: діти беруть дзеркала.

Дефектолог: Давайте ми промовимо звук К.

Дефектолог: Для цього губи і зуби знаходяться у вільному положенні і лише злегка спинка язика піднята до верху (небу), а кінчик язика опущений за нижні зубки. Вимовляємо звук До, а потім м'якше - До'.

Дії дітей: діти вимовляють звук К і К'.

Дефектолог: Який це звук?

Відповідь дітей: Приголосний, буває твердим і м'яким.

Дефектолог: Перед вами лежать листочки, на яких зображені предмети. Ви повинні знайти той предмет, який починається зі звуку або До' і зафарбувати його кольоровим олівцем.

Дії дітей: Знаходять потрібний предмет і самостійно зафарбовують його з допомогою кольорових олівців.

Дефектолог: А тепер давайте пограємо в гру «Ромашка» з цими звуками. Вибирайте пелюстки, в назві яких є звуки К і К'. Коли будете брати пелюстка, не забувайте чітко вимовляти слово, виділяючи звуки К і К' і визначати їх місце у слові (на початку, в середині, в кінці).

Дії дітей: Діти обирають картинки-пелюстки, в назві яких зустрічаються звуки К і К', чітко вимовляють слова, виділяючи звуки К і К', і знаходять їх місце в слові.

Дефектолог: А тепер нам пора трохи відпочити. Але з нами відпочине і літера Що Вона вирішила нас навчити зображати її в русі.

3. Фізкультхвилинка.

Дефектолог: А зараз ми з вами спробуємо зобразити букву К. Для цього вам необхідно встати всім у ряд. Потім підняти праву руку злегка вгору, а праву ногу відірвати від підлоги (стояти на одній нозі). Поміняти положення: підняти ліву руку злегка вгору, а ліву ногу відірвати від підлоги (стояти на одній нозі).

Дії дітей: діти сідають на свої місця

Дефектолог: Хлопці, зараз потрібно знову вибрати предмети-помічники, які допоможуть вам викласти букву К. Давайте їх виберемо.

Дії дітей: діти вибирають горох, палички

Дефектолог: Хлопці, скажіть, а чому ви обрали горох, палички?

Відповідь дітей: За допомогою цих предметів можна викласти букву К.

Дефектолог: Правильно. Але спочатку подивіться на букву К і скажіть, з яких елементів вона складається?

Відповідь дітей: З паличок

Дефектолог: Порахуйте, скільки у неї паличок?

Завдання: діти Вважають: один, два, три.

Відповідь дітей: Всього три палички

Дефектолог: Молодці. Правильно. Тоді давайте ми з вами і спробуємо викласти з обраних матеріалів букву К (зразки додаються)

Дії дітей: За допомогою гороху, паличок на пластилінових дошках діти викладають букву К.

4. Підсумок заняття.

Дефектолог: Хлопці, ви відмінно попрацювали сьогодні на уроці. Скажіть мені, будь ласка, з яким звуком і буквою ми сьогодні з вами познайомилися? Який це звук?

Відповідь дітей: Звук і буква К. Звук До - приголосний, твердий і К' - м'який.

Дефектолог: заняття закінчено.



Читайте також:





© Vihovateli.com.ua 2014 - сайт для вихователів дитячих садків.