Свіжі публікації




Конспект заняття з розвитку мовлення та формування цілісної картини світу «Лісові дива»

(1 мл. група)

Програмовий зміст: формувати у дітей уявлення про диких тварин: зайця, білку, ведмедя, їх зовнішньому вигляді, харчуванні, особливості способу життя. Ознайомити із властивостями і якостями льоду. Закріплювати вміння впізнавати і називати кольори. Розвивати мислення, пам'ять, артикуляційний апарат, тактильні відчуття, дрібну моторику рук. Розвивати мовленнєву активність. Спонукати до висловлювань у вигляді повних пропозицій. Виховувати чуйність, доброзичливість, формувати пізнавальний інтерес.

Збагачення словника: помацайте, золотиста шубка, підемо тихесенько.

Активізація словника: холодний, пухнастий, розтанув.

Обладнання: іграшки - заєць, білка, ведмідь; частування для тварин - капуста, морква, горіхи, цукерки; кольорові намиста з крижинок; великі дерев'яні намистини різних кольорів; шнур для нанизування намиста; картинка з зображенням зайця в сірій шубці.

1. Організаційний момент.

Всі сідайте рядком,

Пограємо ладком.

Приготуйте вушка, вічка,

Починаємо нашу казку.

Я сьогодні в ліс пішла,

Намисто чудові знайшла.

2. Обстеження крижаних бус.

Дивіться, будь - блискучі, кольорові. (Простягає дітям блюдце з кольоровими льодяними кульками.) Подивіться. Поторкайте. Які вони? (Холодні, слизькі). Чому вони такі? З чого вони зроблені? Правильно з льоду. Крижані. Давайте разом скажемо: «Крижані!» (Діти повторюють.) Хто ж втратив такі красиві намиста? Ходімо всі разом у ліс і пошукаємо господаря. А їх поки ось сюди покладемо. Щоб не втратити. (Ставить блюдце на підвіконня).

3. «Похід в ліс».

З рівненькою доріжці,

З рівненькою доріжці,

Крокують наші ніжки.

Через калюжу - стриб,

Через ямку - скок.

Бух - впали. Куди ми потрапили?

Йшли ми, йшли.

У темний ліс прийшли,

А у купини під кусточком

Білий заїнька сидить,

Хвостик у нього тремтить.

4. Вправа «Зайкін хвостик».

- Як хвостик тремтить у зайчика? (Рухи язика вліво і вправо.)

- Давайте покличемо його тихенько. Тепер голосніше: «Іди до нас, зайчик!» (Діти повторюють запрошення)

5. Розглядання зайчика.

- Подивіться, який зайчик! Якого кольору в нього шубка? (Біла.)

Скоро закінчиться зима, сніг розтане, зайчик змінить шубку і не стане білим, а сірим. Бачите - як на цій картинці. Поторкайте нашого зайчика.

- Яка в нього шкірка? (М'яка, тепла, пухнаста.)

- Які у вушка зайчика? (Довгі.)

- Який хвостик? (Маленький, короткий.)

6. Частування зайчика.

Давайте пригостимо зайчика чим-небудь смачним. Що любить їсти зайчик? Ось у мене в кошику капуста, морква, горіхи, цукерки. Що дамо зайчику? (Діти відповідають.) А тепер запитайте у зайчика, чи не втратив він намисто? (Діти питають.) Але зайчик нам так і не відповів, втік!

7. Рухлива гра «Зайчик біленький сидить».

Давайте пограємо в зайчиків.

Зайчик біленький сидить

І вухами ворушить.

Зайчику холодно сидіти,

Треба лапочки погріти.

Зайчику холодно стояти,

Треба зайчика поскакати.

Хтось зайчика злякав.

Зайчик - плиг - і втік.

8. Зустріч з білочкою.

Цікаво, хто ж зайчика так налякав? Може бути, цей звір в золотистої шубці? (Дістає білочку.)

- Хто це? (Білочка.) Здрастуй, білочка! (Вихователь цокает.) Це так білочка вітається з нами. Давайте і ми так само з нею поздороваемся. (Діти цокають.)

- Може білочка зайця налякати? (Відповіді дітей.)

- Чому? (Відповіді дітей)

9. Розглядання білочки.

- Які у білочки вушка? Хвостик? Оченята? Носик? Поторкайте білочку. Яка в неї шкурка?

10. Пальчикова гра.

Сидить білка на візку,

Продає вона горішки.

Лисичці-сестричці,

Горобцю, синичке,

Ведмедику толстопятому,

Заиньке вусатому,

Кому в хустку, кому в роток,

Кому в лапочку.

11. Бесіда про спосіб життя білки.

Продала білочка горішки і побігла додому. А де у неї будинок? Високо на дереві будує білочка собі будиночок з гілочок. А поруч, у дуплі, у білочки кладовочка. Що там вона зберігає? Правильно, запаси: гриби, горіхи, шишки.

12. Частування білки.

Давайте і ми почастуємо білочку. Чим почастуємо? (Вибір між цукеркою і шишкою.) Запитайте білочку: не вона намисто втратила? (Діти питають.) Ось і білочка нічого не відповіла. Видно не вона господиня крижаних бус.

А тепер давайте підемо тихенько, навшпиньки. Там десь ведмедик живе. Може він ще спить. Адже ведмідь спить всю зиму.

Мишко, Мишко-лежебока,

Спав він довго і глибоко,

Цілу Зиму проспав

І на ялинку не потрапив,

І на санках не катався. І сніжками не кидався.

Все б Михайликові хропіти.

Ех ти, Михасю-ведмідь!

13. Зустріч з ведмедем.

А ось і ведмедик. Прокинувся, вже не спить. Тому що зима закінчилася і настала що? Правильно - весна. Давайте торкнемося ведмедика.

14. Розглядання ведмедя.

- Який ведмедик? (Товстий, м'який.)

-Якого кольору його шуба? (Чорна, коричнева.)

- Скажіть, а хто більше - ведмідь або білочка?

(Ведмідь більше.)

- Подивіться, який у ведмедя ніс. Який? (Круглий, маленький.)

- А це що? (Вуха.)

- А де хвіст? Давайте попросимо ведмедика показати хвостик. Немає у ведмедя хвостика.

15. Звуконаслідування.

- Що це ведмедик плаче: у-у-у! Як ведмедик плаче? (Діти показують.)

16.Рассказ вихователя.

- Хлопці, це ведмедик втратив красиві крижані намиста. Напевно, ті, які ми з вами знайшли.

- Віддамо мишка намисто?

- А де ж вони? (Показує дітям блюдце з водою.) Що тут? ( Одна вода.)

- Де ж намисто? Чому їх немає? Та тому, що у нас тут тепло і лід розтанув. На вулиці тепер сонечко почало пригрівати, сніг і лід теж тануть. Зовсім Скоро нічого не залишиться. Але як же нам ведмедика заспокоїти? Зробимо-но ми йому інші намисто - не крижані, а справжні.

17. Гра «Зробимо мишка намисто».

Ось у мене є мотузочок і намистинки. Візьміть кожен по бусинки і надіньте на мотузочку.

- Якого кольору твоя бусинка? (Діти по черзі відповідають.)

Ось у мене є мотузочок і намистинки. Візьміть кожен по бусинки і надіньте на мотузочку.

- Якого кольору твоя бусинка? (Діти по черзі відповідають.)

19. Підсумок заняття.

- Готові намисто. -Ану, Михасю, нові красиві намиста. Не плач більше. А ми підемо на вулицю гуляти і подивимося, що там тане сніг чи ні.



Читайте також:





© Vihovateli.com.ua 2014 - сайт для вихователів дитячих садків.