|
Конспект заняття з розвитку мовлення «Зимові забави» (розглядання картини)
(друга молодша група)
Мета:
зв'язкова мова: вчити відповідати на запитання за змістом картини, складати розповідь за схемою;
граматичний лад: активізація пестливих іменників;
звукова культура мовлення: закріпити звуковимову словосоче-танія ха-ха-ха, вміння регулювати тихий і гучний голос, змінювати тембр голосу.
Матеріал: ілюстрації на тему «Зимові забави»
Хід заняття:
Вступна частина:
Вихователь читає вірш і пропонує дітям виконати описані в ньому руху:
Ми взимку в сніжки граємо,
По заметах ми крокуємо,
І на лижах ми біжимо,
На ковзанах по льоду летимо,
І снігурку ми ліпимо,
Гостю - зиму любимо ми!
- Люблять зиму дорослі і діти. Як можна гуляти взимку весело, щоб було цікаво? (ліпити сніговика, кататися на санках, грати в сніжки і т.д.).
- Молодці хлопці! Вмієте проводити час. А хочете подивитися, як проводять час взимку інші діти? (так).
(педагог демонструє картину «Зимові забави»).
Основна частина:
- Розглянемо картину, що ви на ньому бачите, розкажіть...(діти катаються на санках з гірки, дівчинка катається на ковзанах по льоду, кілька дітей ліплять сніговика).
- Яким був сніг в той день, коли гуляли діти? (білим, чистим, липким).
- Чому думаєте, що липкий сніг? (тому, що ліплять сніговика).
- Які особи у дітей? (веселі, радісні, усміхнені).
- Діти замерзли гуляти? (ні, у всіх щоки червоні, діти багато рухаються, одягнуті у теплий, зимовий одяг).
- Який настрій у дітей? (гарне, веселе, приємне, радос-ве).
- Як вони сміються? (Ха-ха-ха). Давайте голосно (тихо). Спочатку девоч-ки, потім хлопчики.
- Хто хоче розповісти по картині про дітей? (Розповіді дітей за схемою - який час року, яка була погода, хто вийшов на прогулянку, які розваги придумали, який настрій був у дітей). 2-3 розповіді.
Ритмічне вправи «На дворі». Діти згинають руки в ліктях, здійснюють по черзі дії, що імітують рухи рук робота. Текст діти вимовляють, чітко скандуючи:
На дворі мороз і вітер,
На дворі гуляють діти,
Ручки, ручки потирають,
Ручки, ручки зігрівають.
Гра з м'ячем. Педагог пропонує всі зимові слова, які почують переробити в ласкаві (санки-саночки, гора-гірочка, зима-зимонька, сніг-сніжок, лід-льодок і т.д.)
Підсумок заняття. Педагог пропонує відправитися на прогулянку і покататися на санках з гірки.
Читайте також: