Свіжі публікації




Конспект інтегрованого заняття у старшій групі «Число і цифра 1»

Програмне зміст:

Мета: закріпити знання про число і цифру 1.

Закріплювати вміння встановлювати відповідність між кількістю предметів та цифрою. Познайомити з прислів'ями, в яких згадується цифра 1. Закріплювати вміння порівнювати знайомі предмети за величиною (великий, поменше, маленький). Познайомити з назвою першого осіннього місяця - вересень.

Хід заняття:

1 частина. Хлопці, сьогодні вранці в групу до нас прийшов гість. Це був зайчик - невеликий, вирізаний з картону, в зелених штанцях. Ви не бачили його? А давайте його пошукаємо. Діти знаходять зайчика. Діти запитують зайчика: «Вихователь каже, що зайчик прийшов один і просить у них допомоги. Він просить, щоб ми його позначили цифрою. Хлопці, скільки зайчиків? - один. Правильно. Яку цифру ми можемо дати зайчику. Цифру один. Хто допоможе її знайти? Правильно Катя, це цифра один. Зараз ми нашого зайчика повісимо на стіну і поставимо біля нього цифру один». А тепер, про цифру один прочитаємо вірш:

Ця цифра - одиниця.

Бачиш, як вона пишається?

А ти знаєш чому? -

Починає рахунок всьому.

2 частина. Ігрова вправа «Порахуй і позначити цифрою».

Позначити цифрою один ті предмети, яких по одному.

Питання: Під яким предметом поставили цифру один?

Фізкультхвилинка «Сміливий солдатик», діти виконують рух по тексту:

На одній нозі постій-ка,

Ніби ти стійкий солдатик,

Ногу ліву - до грудей,

Та дивись не впади,

А тепер чекай на лівій,

Ніби ти солдатик сміливий.

3 частина. Знайомство з прислів'ями.

Одна бджола трохи меду натаскает. Однією рукою і вузла не зав'яже. Краще один раз побачити, ніж сто разів почути. Один раз збрехав, навік брехуном став.

4 частину. Гра «З'єднай правильно»

Питання: З якої казки ці ведмеді? - (Три ведмеді) Якого вони розміру? - (Михайло Іванович - великий, Настасья Петрівна - поменше, Мишко - маленький).

Завдання: Покажіть стрілкою і скажіть, хто на якому кріслі буде сидіти? - (Михайло Іванович - на великому стільці, Настасья Петрівна - на стільці поменше, Мишко - на маленьким).

5 частина. Логічна задача «Коли це буває?»

Діти, яка зараз пора року? - (Осінь).

Загадайте загадку:

В якому місяці літо кінчається, а осінь починається? - (Серпень, вересень).

Завдання: Малюнки невеликого розміру з'єднати з великим малюнком, щоб вони належали до одного часу року.

Питання: Які малюнки з'єднали? - (На дереві мало листя, овочі, їжачок з грибком). З якоїсь картинки не з'єднали? - (Зі шпаківнею, шпаки прилітають навесні).

 



Читайте також:





© Vihovateli.com.ua 2014 - сайт для вихователів дитячих садків.