|
Конспект інтегрованого заняття «Подорож в зимовий ліс»
(для дітей раннього віку)
Мета:
- Сприяти пізнавальному розвитку: закріплювати знання дітей про диких тварин (про зайця, білку), про їх зовнішньому вигляді і харчуванні.
- Збагачувати сенсорний досвід: закріплювати знання про круглій формі, розвивати вміння обстежувати предмети, визначати розмір (великий - маленький, довгий - короткий), закріплювати назви 5 кольорів (жовтий, білий, червоний, синій, зелений), розвивати вміння групувати предмети за однією ознакою (розміром), розвивати дрібну моторику пальців рук, тактильну чутливість.
- Розвивати мовлення дітей, збагачуючи словник: шорсткий (-ая), пухнастий (-ая), гладкий, круглий (-ая), заохочувати спроби будувати фрази, що складаються з 2-3 слів, повторювати за вихователем окремі слова.
- Підтримувати інтерес до малювання пальчиком, розвивати целеноправленность рухів.
- Виховувати почуття співробітництва, самостійність, формувати найпростіші трудові і культурно-гігієнічні навички.
- Створювати сприятливий емоційний фон, підтримувати бажання виразно рухатися під музику.
Матеріал та обладнання:
Кошик з подарунками (морквини, горішки, шишки), іграшки Зайцев (великий і маленький), іграшка Білочки, зимовий ліс - пеньки, штучні ялинки, замети, матеріали для малювання - гуаш 3 кольорів (жовтий, червоний, синій), листи тонованою папери у вигляді підносів, вологі серветки), музичний супровід, розподіл на підгрупи великі і маленькі сніжинки.
Попередня робота:
Читання вірша «Живі загадки» - «Білка», «Зайчик», читання потішки «Сидить білка на візку», малювання пальчиками «Сніг іде», ліпка «Горішки для білочки», заняття по сенсорному розвитку «Зайчики до нас прийшли», бесіди про диких тварин, дидактичні та музичні ігри, танці.
Хід:
Організаційний момент. Знайомство з гостями. Розповідь вихователя про зиму, бесіда про сніжинки, які прилетіли до групи - великі і маленькі (розподіл на підгрупи) Вихователь:
- Хлопці, а ви хочете подивитися гарно зараз у чарівному, зимовому лісі? (відповіді).
- Тоді я запрошую вас відправиться в подорож, з собою візьмемо ось цю кошичок, згодиться.
- Підемо ось по цій доріжці (ходьба за вихователем, по обмеженій поверхні, ходьба з підніманням колін). Ось і прийшли ми на лісову галявину в зимовий ліс. Подивіться, які дерева ростуть у лісі? Правильно, ялинки. Якого кольору? Кругом лежить сніг. А хто це ховається під ялинкою (діти знаходять білочку). Вихователь вітається від імені Білки з дітьми. Розглядають її, відповідають на питання: Читання вірша:
Білка лазити майстриня
Білка стрибати не боїться,
Не великий у білки зростання,
І дуже пухнастий хвіст.
Що любить їсти білочка? (горішки і шишки) Давайте її пригостимо (дістає з кошички спочатку горіхи роздає дітям), розглядають (гладкі, круглі), виконують практичні дії, пригощають. Читання вірша:
Маленький лісовий звірок
По деревах скік та скок
Ось з гостинцями тарілка
Погрызи горішка білка!
Потім дістає шишки і роздає дітям, розглядають їх (не рівні, шорсткі), виконують практичні дії).
Фіз. хвилинка - гра «Ми погреемся трошки» Сл.О. Высотской Муз. Старокадомського
Вихователь: подивіться, хлопці, під ялинкою адже ще хтось сховався. Знаходять двох зайчиків. Читання вірша:
Вушка на верхівки
У лісовій тваринки
Ти його дізнайся-ка.
Це сірий ... (зайчик) Діти вітають їх, розглядаю, порівнюють великого і маленького зайцев, саджають на пеньки. Питання до дітей: «Що люблять зайчики їсти» (моркву) Морквини у нас з вами теж різні. Які? (великі, маленькі). Пригощають морквинами великого зайця - великий морквиною, маленького - маленького.
Хлопці, як зраділи Зайчики, а подивіться ялинки стоять сумні. Ялинки шепочуть, що скоро Новий рік, а нарядів у них немає. Я знаю, як їм допомогти, давайте їм намалюємо вогники, ялинки стануть гарними й ошатними.
Давайте підійдемо до столів і намалюємо пальчиками вогники різного кольору: і жовті, і червоні, і сині.
Пальчикова гімнастика:
- Пальчик-хлопчик
Мій дружок
Намалюй мені вогник.
(Діти приступають до роботи під музику, виконують малювання вогників. В ході роботи вихователь в індивідуальній формі уточнює колір вогників, хвалить дітей за виконану роботу). Діти дарують ялинкам вогники. У цей момент на ялиночках спалахують вогники (сюрпризный момент)
Виконання пісні «Блищать на ялинці намисто»
Ялинки дякують дітям за допомогу і дарують їм картинки про тварин лісу на пам'ять.
Діти повертаються в дитячий сад (або продовжують грати в чарівному лісі).
Читайте також: