Свіжі публікації




Конспект заняття «В гості до Меншикову»

Освітня область: «Пізнання»

Мета:

  • продовжувати вчити розкладати предмети різної довжини в порядку спадання;
  • закріплювати просторові уявлення: ліворуч, праворуч, попереду, між, над;
  • продовжувати вчити визначати на око величину предметів: довшим(коротше);
  • зміцнювати фізичне (профілактика лор-захворювань) і психічне (можливість відчувати різноманітні м'язові навантаження) здоров'я дитини, а також удосконалювати нервові процеси;
  • продовжувати виховувати любов до рідного міста, бажання бути гідним звання петербуржця.

Попередня робота: автобусні екскурсії в центр Петербурга, бесіди про першому губернаторові і «господаря» Колпина О.Д. Меншикова.

Хід заняття: діти входять в групу під музику «Санкт-Петербург» (уривок 5-10 секунд), магнітофонний запис: «Увага! Вам лист, отримаєте лист!»

Вихователь: хлопці, ось воно, беріть його мерщій. Давайте подивимося, хто нам написав? (читає) Олександр Данилович Меншиков. А хто це? (відповіді дітей)

Прочитаємо, про що лист.

«Я Хочу знати, які люди живуть у моєму Колпіно. Чи достойні вони носити звання петербуржців. Зможете пройти мої випробування? Спочатку знайдіть завдання».

Вихователь: чи Зможете пройти випробування? Не боїтеся? Тоді у путь! Але щоб успішно виконати, ми повинні зосередитися, а для цього потренуємо наші пальчики. Нам допоможе наша білка з Павловська.

Пальчикова гімнастика

Сидить білка на візку,

Продає вона горішки:

Лисичці сестрички,

Горобцю, синичке,

Клишоногого ведмедика

Зайчику вусатому.

Вихователь: А тепер розглянемо план.

(Вихователь показує план)

Хлопці, подивіться на план, він показує нам, в якому напрямку скільки кроків потрібно зробити (проговорюють кожну дію і по пам'яті виконують разом з вихователем, знаходять конверт, конверт не відкривається)

Хлопці, щоб відкрити конверт, треба відгадати загадку. Якій тварині в Петербурзі найбільше пам'яток? (Лев)

Вправа «ЛЕВИ»

Діти лягають на живіт, коліна під животом, руки попереду під підборіддям, очі закриті (леви сплять). По команді діти встають на коліна, витягають руки вперед, розчепірюють пальці, широко розкривають очі, висовують мови і гарчати як леви (леви прокинулися). Вправа повторюється два-три рази.

(Діти відкривають коробку, дістають цифри на стрічках, одягають)

Вихователь: подивіться уважно на свою цифру, згадайте, яка за кольором паличка їй підходить. Знайдіть на ковроліні таку ж смужку. Розташуйте свої смужки зверху вниз від найдовшої до найкоротшої (діти виконують).

Якого кольору найдовша смужка?

Де розташована найдовша смужка?

Якого кольору найкоротша смужка?

Де розташована сама коротка смужка?

Яка смужка розташована між рожевим та червоним?

У вас виходила чудова сходи, тільки навпаки! Тому гуляти по ній будуть не просто діти, а ляльки. Зараз ми всі перетворимося на ляльок.

Вправа «ЛЯЛЬКИ»

Діти стоять рівно. Спини випрямлені. М'язи напружені (дерев'яні ляльки). По команді м'язи розслаблені (ляльки ватні). По команді нахиляються вперед. Руки, голова опущені. Коліна напівзігнуті (ляльки зламалися).

Вправа повторюється 2-3 рази.

Вихователь: нас чекає останнє випробування. Подивіться на столи. Над річкою ми будемо будувати палаци з паличок. А тепер розділимося на команди і кожна спробує побудувати свій, незвичайний. Я обов'язково сфотографую ваші роботи, щоб поповнити нашу виставку палаців (діти виконують).

Вихователь: ви сьогодні чудово попрацювали!

Магнітофонний запис: Вам посилка! (діти відкривають посилку)

Вихователь (читає): «Ви чудово впоралися з усіма випробуваннями, довели, що ви справжні петербуржці. Я пишаюся вами! Ваш О.Д. Меншиков».

Вихователь: давайте згадаємо, що ми робили. (відповіді дітей) Хлопці, подивіться - в коробці ще щось є! (роздає нагороди)



Читайте також:





© Vihovateli.com.ua 2014 - сайт для вихователів дитячих садків.