|
|
Конспект безпосередньо організованої освітньої діяльності з вихованцями 2 молодшої групи за темою «Наші вірні помічники»
Мета: Формування первинних уявлень про будову тіла.
Завдання:
- Розвивати вміння дітей розрізняти і називати органи чуття (очі, вуха, ніс) і органи руху (руки, ноги); дати уявлення про їх роль в організмі людини (о.о пізнання).
- Знайомство з елементарним уявленням про те, як треба дбати про здоров'я очей (о.о. безпека).
- Навчити елементами самомасажу вух (о.о. здоров'я).
- Розвивати увагу, слухове і зорове сприйняття, уяву.
- Формувати вміння спілкуватися спокійно, без крику (о.о. соціалізація).
- Вправляти в умінні виконувати різні рухи відповідно до тексту (о.о. фізична культура).
Попередня робота:
Ігри: «Що за звук?», «Дізнайся, хто тебе покликав» (розвиток слухового уваги), «Чарівна паличка» (пізнавальна). Заучування вірша «Півник».
Обладнання: ІКТ, аудіозапис з голосами тварин, баночки з запахами за кількістю дітей.
Організаційний момент: Доброго Ранку! Ви прокинулися? (так). Ви один одному посміхнулися? (так). Сьогодні до нас на заняття прийшли гості, давайте ми їм теж посміхнемося. Ну, ось тепер у нас у кожного гарний настрій, можна починати заняття.
Хід заняття:
1 частина.
Вихователь - Діти, як ви думаєте, ви схоже один на одного або не схожі?
Діти - (висловлювання дітей).
Вихователь - Чим ви не схожі?
Різні імена, різні по зростанню, одягнені по-різному і т.д.
Вихователь - Молодці! Ви дуже уважні. А чим ми схожі?
Діти - У всіх є ручки, ніжки, очі і т.д.
Вихователь - Ручки, ніжки, очі, вуха - це що таке? (відповіді дітей). Це частини тіла, вони є нашими помічниками. Без них ми нічого не зможемо зробити. Давайте ми з вами пограємо. Я буду називати частини тіла, а ви їх показувати;
Голівонька - соловейко (гладять по голові).
Носик - курносик (показують пальчиком ніс).
Щічки - грудочки (труть кулачками).
Оченята - фарби (моргають).
Вушка - непослушки (показують на вуха).
Ручки - хватучки (стискають кулачками).
Ніжки - топотожки (виставляють ногу).
Вихователь - Молодці! (діти сідають на стільці).
2 частина.
Вихователь - Скажіть, хлопці, а навіщо у всіх у нас, на обличчі є пара очей?
Діти - висловлювання дітей.
Вихователь - Вірно, очі дозволяють нам побачити багато нового і цікавого: картинки в книжках, мультфільми і т.д. як ви думаєте, чи потрібно берегти очі? Як?
Діти - Не чіпати очі брудними ручками, не кидатися піском, не можна близько і довго дивитися телевізор, обережно користуватися гострими предметами і т.д.
Слайд № 1 (прилітає метелик).
Вихователь - Подивіться, до нас прилетіла метелик, вона хоче пограти з нами. Давайте пограємо з нею і потренуємо свої оченята. Метелик буде літати, а ми за нею стежити очима (гімнастика для очей).
3 частина.
Вихователь - Цікавий ось питання, для чого нам потрібен ніс?
Діти - Дихати, нюхати, відчувати запахи.
Вихователь - Подивіться у мене на столі стоять баночки. Вам цікаво дізнатися, що в них було? Давайте подивимося (діти підходять до столу і дивляться). Змогли ви дізнатися, що лежало в баночках?
Діти - Немає.
Вихователь - А як дізнатися? (нюхати). Діти відкривають баночки і нюхають. Здогадалися? Що було в баночці у Юлі, Даші, Саші......
Вихователь - Молодці! А тепер давайте з вами погуляємо по лісовій галявині. Який тут свіже повітря! Вдихніть носиком глибоко (дихальна гімнастика).
4 частину.
Вихователь - Послухайте, здається, хтось кричить (аудіозапис зі звуками тварин). Та тут недалеко пасовище! Хто ж там пасеться?
Діти Називають тварин, яких вгадали (слайд № 2 з тваринами).
Вихователь - Молодці! А як ви здогадалися?
Діти - ми почули, нам допомогли вушка.
Вихователь - Правильно, вуха - це наші вірні помічники. Щоб слух був хорошим, я навчу вас робити масаж вух.
«Я здоров'я збережу, сам собі допоможу.
Підійди до мене дружок
І сідай швидше до гурток.
Вушка ти свої знайди
І швидше покажи.
Спритно з ними ми граємо
Ось так ляскаємо вухами.
А зараз потягнемо вниз,
Вушко, ти не рок!
А потім, а потім покрутили козелком
Вушко здається замерзло,
Відігріти його - там можна.
1-2, 1-2 - настала тиша.
5 частина.
Вихователь - Які частини тіла є нашими помічниками?
Діти - Ручки, ніжки.
Вихователь - Як допомагають вам ручки-хватучки?
Діти - Грати, одягатися, умиватися, малювати.
Вихователь - А ще я знаю, що ви вмієте розповідати вірш руками (вірш «Півник»).
Вихователь - Що ще вміють робити ваші ніжки?
Діти - Висловлювання дітей.
Слайд № 3 (мишки на галявині).
Вихователь - Подивіться до нас на галявину прибігли мишки. Давайте з ними пограємо - розімніть наші ніжки.
Гімнастика для ніг:
Дружно мишки всі вставайте
Спритно починайте стрибати (стрибають).
Мишки, мишки не поспішайте
Ніжками потопочите (тупають).
Мишки дружно присідайте (присідають)
По доріжці всі крокуйте (крокують).
Постарайтеся так пройти, щоб не зійти з доріжки (йдуть по доріжці).
Вихователь - Молодці! Ми з вами сьогодні добре попрацювали і багато дізналися. А тепер давайте відпочинемо, лягайте на килим, уявіть, що це галявина.
Релаксація: Звучить музика.
Ось ви лежите на галявині. Навколо тихо і спокійно, ви дихаєте легко і спокійно. Чується легкий подих вітерця, спів птахів, дзюрчання струмочка, світить тепле, ласкаве сонечко. Ви відчуваєте, як його ніжні промінчики пестять ваші щічки, доторкаються до ручок. Промінчики пестять Дарину, .... Легкий вітерець ворушить волосся. Вам приємно і добре. А тепер потягніться і на рахунок три відкрийте очі. Раз, два, три. Я бажаю вам і нашим гостям здоров'я та чудового настрою.
Читайте також:
