Свіжі публікації




Конспект заняття з розвитку зв'язного мовлення.

Переказ російської народної казки «Мужик і ведмідь»

Підготовча до школи логогруппа.

Мета: Вчити дітей складати переказ казки, проявляючи творчу уяву і артистизм, розвивати у дітей уміння поширювати речення визначеннями, розвивати мислительну діяльність, розширювати знання дітей з теми, виховувати у дітей самоконтроль за мовою.

Обладнання: Текст російської народної казки «Мужик і ведмідь», овочі, костюми ведмедя і мужика.

Попередня робота: читання оповідань М. Носова «Огірки», «Про ріпку», «Городники», російської народної казки «Ріпка».

Хід заняття

Вихователь: Хлопці, давайте ми з вами пограємо в гру «Відгадай загадку». Я буду загадувати вам загадки, а ви будете їх розгадувати. Слухайте першу загадку:

Що копали з землі, смажили, варили?

Що в золі ми спекли, їли так хвалили?

(Картоплю)

(Відповіді дітей)

Вихователь: Правильно картопля. Послухайте таку загадку:

Круглий бік, жовтий пліч,

Сидить в грядці колобок.

Вріс у землю міцно.

Що ж це?

(Ріпка)

(Відповіді дітей)

Вихователь: І цю загадку ви відгадали. Слухайте наступне:

Що за скрип? Що за хрускіт?

Це що ще за кущ?

Як же бути без хрусту,

Якщо я ...

(Капуста)

(Відповіді дітей)

Вихователь: Молодці хлопці, ви розгадали усі загадки. Скажіть, урожай яких овочів чого збирають восени?

(Відповіді дітей.)

Вихователь: А сьогодні ми дізнаємося, як ділили свій урожай мужик і ведмідь у російській народній казці «Мужик і ведмідь».

 

(Вихователь читає казку «Мужик і ведмідь».)

 

Вихователь: Ви прослухали казку, а тепер скажіть - що посіяв мужик?

(Відповіді дітей.)

 

Вихователь: Хлопці, скажіть, коли мужик зібрав урожай ріпи?

(Відповіді дітей.)

Вихователь: Чому мужику довелося ділитися з ведмедем?

(Відповіді дітей.)

Вихователь: Як мужик розділив свій урожай?

(Відповіді дітей.)

Вихователь: Чому він його так розділив?

(Відповіді дітей.)

Вихователь: Чому ведмідь розсердився на мужика?

(Відповіді дітей.)

Вихователь: Що посіяв на наступний рік мужик?

(Відповіді дітей.)

Вихователь: Що тепер взяв собі ведмідь?

(Відповіді дітей.)

Вихователь: Хто виграв в цей раз і чому?

(Відповіді дітей.)

Вихователь: Чому у ведмедя з мужиком пішла ворожнеча?

(Відповіді дітей.)

 

Вихователь: Тепер давайте пограємо в гру «Відгадай за смаком».

Хлопці, у мене на столі лежать різні овочі, назвіть їх (огірки, помідори, морква, ріпа, варені картоплю і буряк).

(Діти називають овочі.)

Вихователь: Я по черзі буду зав'язувати вам очі і давати спробувати шматочок одного з овочів, а ви постарайтеся визначити, що ви спробували.

(Дитина пробує і називає овоч.)

Вихователь: Опиши, який він?

(Розповідь дитини: «Це помідор - він смачний, і корисний». І т.д.)

 

Фізкультхвилинка «Урожай».

В город підемо, Урожай зберемо. Кроки на місці.

Ми моркви натаскаем «Тягають».

І картоплі накопаем. «Копають».

Зріжемо ми качан капусти, «Зрізають».

Круглий, соковитий, дуже смачний, Показують коло руками - три рази.

Щавлю нарвем трошки «Рвуть».

Та повернемося по доріжці. Кроки на місці.

(Н. Нищева)

 

Вихователь: Хлопці, яку казку ми сьогодні слухали?

(Відповіді дітей.)

Вихователь: Хто в ній головні герої?

(Відповіді дітей.)

 

Вихователь: Про яких овочах говорилося в цій казці?

(Відповіді дітей.)


Література: Гомзяк О.С. Говоримо правильно. Конспекти занять по розвитку зв'язного мовлення у підготовчій до школи логогруппе (Навчально-методичний комплект «Комплексний підхід до подолання ЗНМ у дошкільників»).

 



Читайте також:





© Vihovateli.com.ua 2014 - сайт для вихователів дитячих садків.