Свіжі публікації




Конспект занять. Тема: «Радість».

4-6 років.

Цілі:
-первинне знайомство з почуттям радості;
-розвиток вміння адекватно виражати свій емоційний стан;
-розвиток здатності розуміти емоційний стан іншої людини;
-розвиток почуття єдності.
Матеріали:
піктограма «радість»;
-фотографії веселих людей;
-папір, олівці.
Хід заняття:
1. Вправа «Давайте познайомимося»
Мета вправи - створення позитивного емоційного фону.
Давайте поздороваемся один з одним. Зараз я повернусь до того хто сидить праворуч від мене, назву його по імені і скажу, що я дуже рада його бачити. Він повернеться до свого сусіда праворуч і зробить теж саме, і так до тих пір, поки кожен з вас не привітає свого сусіда.
 
2. А тепер подивіться на обличчя цієї людини (піктограма «радість»). Як ви думаєте, ця людина сумний? А може бути він сердитий? Чи веселий, радісний? .... Так цей чоловік радісний. Спробуємо зобразити радість на своєму обличчі. Що для цього потрібно зробити?
 
3. Але перед цим пограємо з «сонячним зайчиком».
Вправа « сонячний зайчик».
Мета: зняття напруги м'язів обличчя.
Сонячний зайчик зазирнув тобі в очі. Закрий їх. Він побіг далі по твоєму обличчю, ніжно погладь його долонями на лобі, на носі, на ротику, на щічках, на підборідді, погладжуй акуратно голову, шию, руки, ноги. Він забрався на твій животик - погладь животик. Сонячний зайчик не бешкетник, він любить і пестить тебе, подружися з ним.
Відмінно! Ми подружилися з «сонячним зайчиком», глибоко зітхнемо і посміхнемося один одному. Як здорово, що ми з вами зустрілися!
Зараз я розповім вам одну історію.....
 
4. Етюд «Зустріч з другом»
Мета: розвиток здібності розуміти емоційний стан іншої людини, адекватно висловити свій настрій, розвиток виразних рухів.
У хлопчик був один. Настало літо, і їм довелося розлучитися. Хлопчик залишився в місті, а його друг поїхав з батьками на дачу. Нудно в місті одному. Пройшов місяць. Одного разу йде хлопчик по вулиці раптом бачить, як на зупинці з автобуса виходить його друг. Як же вони зраділи один одному!
Спробуйте розіграти цю сценку.
Плечі опущені, вираз смутку на обличчі (смуток), обійми, посмішка, сміх (радість).
У вас відмінно вийшло! А зараз подивимося на ці світлини (фотографії веселих, усміхнених людей). Яке почуття по вашому, відчувають ці люди? Як ви здогадалися?
 
5. Вправа «Я радію коли».
Поговоримо про те, що ж таке радість? Подумайте гарненько і закінчіть речення «Я радію, коли...» (висловлювання дітей записуються).
 
6. Малювання.
Мета: рефлексія почуттів.
А зараз уявіть собі, що ми художники і нам треба намалювати картину на тему - «Радість». Візьміть листочки і олівці, і хай кожен намалює радість так, як йому хочеться.
Потім дітям пропонується сісти в коло і розповісти про те, що вони намалювали.
 
7. Гра «Добра тварина».
Візьмемося за руки і уявимо, що ми одна тварина. Давайте прислухаємося до його дихання. Всі разом зробимо вдих-видих, вдих-видих і ще раз вдих-видих. Тук - робимо крок уперед, стук - крок назад. І ще раз стук - крок вперед, стук - крок назад.
 
8. Вправа «Ми дуже хороші».
Мета - створення позитивного емоційно фону, підвищення впевненості.
Чудово!!! Давайте візьмемося за руки і «Ми дуже хороші» - спочатку пошепки, потім звичайним голосом і кричати.
На цьому наше заняття закінчується. Спасибі, до побачення.



Читайте також:





© Vihovateli.com.ua 2014 - сайт для вихователів дитячих садків.