|
Конспект корекційно-розвивального заняття в першій молодшій групі тема:
«Подарунки з грядки»
Цілі: закріпити вміння дітей розрізняти овочі за зовнішнім виглядом (за формою, кольором), вчити впізнавати овочі в натуральному вигляді і на картинках, називати їх; розвивати спостережливість, увагу; продовжувати вчити дітей натискати вказівним пальцем на пластиліновий кулю, прикріплюючи його до основи, розташовувати кульки на рівній відстані один від одного, розвивати дрібну моторику.
Обладнання: кошик з овочами (помідор, огірок, цибуля, капуста, морква), «грядка з овочами», тарілочки з пластиліновими кульками, аркуші білого картону-«банки» за кількістю дітей.
Хід заняття
1. Організаційний момент.
Входять діти, сідають на стільчики. Вихователь показує дітям кошик, накриту серветкою і каже дітям, що бабуся зібрала урожай овочів і принесла нам.
2. Основна частина. Щоб дізнатися, що в ній лежить потрібно відгадати загадки:
Цей овоч довгий
Зелений, хрусткий.
- Що це? (огірок). (На фланелеграфе з'являється картинка з зображенням огірка).
- Якого кольору огірок? (зелений).
Піди Богдан, знайди огірок в кошику і поклади на піднос.
Росте в землі на грядці
Довга, соковита, солодка.
-Що це? (морква). (На фланелеграфе з'являється картинка з зображенням моркви).
-Піди Ігор, знайди морквину в кошику і покажи її нам.
Морквина соковита, солодка, довга, покладемо її на піднос.
Перш ніж, його ми з'їли
Всі наплакаться встигли.
- Що це? (цибуля). (На фланелеграфе з'являється картинка із зображенням лука)
Піди, Наталко, знайди в кошику цибулю і покажи його нам.
- Хлопці, цибулю який? (горький)
- Коли ми його чистимо, то що відбувається з очима? (плачуть). (Капусту покласти на піднос).
Росте на грядці
Велика кругла, зелена
Хрустка.
- Що це? (капуста). (На фланелеграфе з'являється картинка з зображенням капусти)
- Піди, Рита, знайди капусту в кошику, покажи.
Покажи ручками.
- Яка капуста? (велика).
- Діти, подивіться, що лежить на підносі, як можна назвати їх одним словом? (овочі)
3. Пальчикова гімнастика «Овочі»
Ми збираємо в кошик
І моркву і картоплю по черзі загинати пальчики на лівій руці
Огірки, цибуля, горох -
Урожай у нас не поганий.
4. Дидактична гра «Збери овочі»
Хлопці, де ростуть овочі? (в городі, на грядці).
В нашому городі є диво-грядка. На ній ростуть різні овочі великі і маленькі. Ці овочі червоного, жовтого, зеленого кольору. Зараз наші хлопці будуть збирати з городу овочі жовтого кольору в жовте відерце, червоного кольору - червоне відерце.
Піди, Наталко, збери овочі жовтого кольору в жовте відерце. Скільки ріпок ти зібрала? (багато).
- Молодець.
- Тепер Ігор, збери овочі червоного кольору в червоне відерце.
- Молодець.
- А Рита збере нам овочі зеленого кольору в зелене відерце.
- Скільки ти огірків зібрала? (один).
- Хлопці, які овочі залишилися на грядці? (морквини)
- Які вони великі чи маленькі? (маленькі).
- Маленькі овочі можна назвати крихтами тому що вони маленькі.
5. Пальчикова гра.
Дітям пропонуються маленькі помідори.
Цей овоч - крихта
Сховався в долоньку.
Овочі катаються, долоньки розминаються.
Ось як ми катаємо, долоньки розминаємо.
6. Ліплення «Склади помідори в банку»
Ми з вами зібрали урожай овочів з грядки. А тепер ми розкладемо овочі по банкам. Візьміть стільчики і сідайте за столи.
- Подивіться на столах у вас стоять тарілочки з кульками схожими на помідори.
Діти прийомом натискання вказівним пальчиком виконують роботу.
Роботи дітей вивішуються на дошку. Вихователь дякує дітей.
2011 рік
Читайте також: