Свіжі публікації




Слава, слава Айболиту, слава, слава всім друзям!

Заняття з театралізованої діяльності.


Мета заняття: Удосконалювати вміння драматизувати казку, виразно передаючи образи героїв. Розвивати соціальні навички спілкування.

Зміст заняття:

1. Відгадування загадок.

2. Ження в костюми.

3. Драматизація казки «Айболит і горобець».

Хід заняття:

Звучить музика, і вихователь зустрічає дітей словами:

Щоб згадати нашу казку

І героїв зустріти,

Загадаю вам загадки,

Спробуйте їх відгадати!

(У загадках передаються характерні особливості персонажів.)

1.

Звивається, сичить,

Всіх вжалити норовить,

Недобра й зла.

Відгадайте, хто такий? (Змія).

2.

Він цвірінькав і скакав,

Черв'яків в землі шукав.

Раптом він перестав клювати,

Похитнувся і впав. (Горобець.)

3.

Пучеглазая стара

Побачила горобця.

Їй шкода його стало дуже -

Не допомогти йому не можна. (Жаба.)

4.

Колючий сіренький звірятко

Хворого побачив.

Залишив усі свої справи

І допомогу надав. (Їжак.)

5.

Як чудово, що завжди

Можуть виручити друзі,

Ліхтарик яскравіше запалює,

Друзям дорогу освітлює. (Світлячок.)

6.

Добрий сивий,

Лікує звірів.

Хто, ви здогадалися?

Відповідайте швидше! (Доктор Айболить.)

В ході відгадування загадок діти, на прохання педагога, пояснюють, за якими ознаками вони дізналися героя.

Потім вихователь пропонує дітям, за бажанням, будь-яку картку (картки за кількістю дітей, причому частина з них із зображенням персонажів, а решта порожні), пояснюючи, що картки говорять про те, яку роль буде виконувати кожен. Порожні картки будуть позначати глядачів.

Далі педагог вносить елементи костюмів змії, горобця, їжаки, жаби, світлячка, Айболита. Діти одягають їх. Всі разом визначають ігровий простір, потім драматизують казку «Айболит і горобець». Після драматизації артисти і глядачі міняються місцями.

По закінченні драматизації педагог заохочує дітей за індивідуальність у виконанні образів, артистизм. Завершуючи заняття, акцентує, чому воробей став здоровим, спонукає дітей висловити свої судження.

Звучить музика, і педагог закінчує зустріч словами:

Не кидай своїх друзів,

Будь за них у відповіді.

Не давай в образу їх

Ні за що на світі!


Література:

Маханева М.Д. Театралізовані заняття в дитячому саду: Посібник для працівників дошк. установ
М.:ТЦ "Сфера", 2001.

 



Читайте також:





© Vihovateli.com.ua 2014 - сайт для вихователів дитячих садків.