|
Конспект заняття з изодеятельности «Країна фантазії»
Мета: виховувати естетично-етичне ставлення до казкового персонажу. Розвивати фантазію і уяву при виборі змісту малюнка і способів зображення різними художніми техніками при виготовленні ялинкових іграшок.
Обладнання і матеріали: казковий персонаж (лялька Катя), музика з балету «Лускунчик», заготівлі ялинкових іграшок, олівці, воскові крейди, акварельні фарби, фломастери, прості олівці, ластики, гелієві ручки, кисті, печатки з ластику, пінопласт, мисочки з подушечками з тонкого поролону, просочені фарбою.
Попередня робота: прикрашання ялинки в групі, розглядання іграшок, ознайомлення з нетрадиційними техніками.
Методи: малювання гумкою, воскові крейди і акварельні фарби, малювання штрихом, відбиток пінопластом, відбиток печатками з ластику.
Хід заняття: В групу приходять гості. Діти зустрічають гостей, вітаються та сідають на стільці. Лунає стукіт у двері, входить лялька Катя.
Лялька Катя: здрастуйте діти, сьогодні я хочу вам розповісти чарівну новорічну історію.
Вихователь читає уривок з казки «Лускунчик». Під час читання лялька засинає.
Вихователь: Хлопці, подивіться, Лялька Катя заснула. Їй, мабуть, сниться чарівний сон з красивою новорічною ялинкою, яку вона прикрашає. Давайте, ми уявимо, що потрапили в Катін сон, і допоможемо прикрасити ялинку іграшками, які самі зробимо.
Діти тихо встають і сідають за столи. Вихователь пояснює дітям, що вони можуть користуватися будь-яким матеріалом, будь технікою малювання для виготовлення іграшок.
Релаксація: вихователь включає музичний уривок з балету «Лускунчик», діти кладуть витягнуті руки на стіл, а на них голову і заплющує очі.
Вихователь: хлопці, зараз під музику трохи пофантазуйте, подумки уявіть яку іграшку ви хочете намалювати, який у неї буде чарівний візерунок.
Потім діти починають оформлення першої іграшки, використовуючи різні матеріали і техніки малювання за своїм бажанням.
Закінчивши першу іграшку, проводиться фізкультхвилинка «Соняшники».
Посадили в землю насінину (діти присідають)
Було насіннячко, а тепер у нього з'явився хвостик-росточок (плавно піднімають руки вгору)
Почав росточок рости - і виріс соняшник (повільно встають, тягнуть руки вгору)
Радіє соняшник сонечку, розгойдується з боку в бік (погойдування вправо - вліво всім тулубом).
Раптом подув сильний вітер. Соняшник почав гнутися під його ударами (нахили вперед-назад, тіло напружене).
Стих вітер, соняшник полегшено зітхнув і заспокоївся(глибокий вдих, повільний видих, тіло розслаблене).
Відпочивши, діти приступають до оформлення другої іграшки.
Закінчивши виготовлення іграшок, діти підходять до намальованої ялинці, і разом з вихователем прикрашають її (приклеюючи прикраси). У цей час прокидається лялька Катя, діти підходять і сідають перед нею.
Вихователь: Катя, подивися, яку ялинку для тебе приготували діти.
Лялька Катя: Хлопці ,які ви молодці, яка казкова ялинка, саме така мені снилася. Велике вам спасибі, це найкращий подарунок, про який я мріяла.
Діти дарують Каті ялинку.
В кінці заняття вихователь задає питання: Чим ми сьогодні займалися? Яка іграшка вам сподобалась найбільше? Які матеріали ви використовували? (діти відповідають, аналізують)
Читайте також: