Свіжі публікації




Конспект заняття з етикету з елементами ОБЖ для старшого дошкільного віку. Тема: «Окуляри - мої помічники».

Мета: Розширити і доповнити знання дітей про значення очок.

Завдання:

Освітня:

привести до розуміння, що необхідно берегти зір.

дати дітям доступні для розуміння знання про очі, їх призначення і роль у житті людини.

Розвиваюча:

розвиток і активізація словника, пам'яті.

Виховна:

виховувати гуманне ставлення один до одного.

Попередня робота: бесіда «Моя мова», розучування слів до пальчикової гімнастики «З добрим ранком, очі!», підготовка з дітьми інсценування «Бережіть зір».

Обладнання та матеріал: окуляри, картинки із зображенням очного яблука, дитячий костюм для доктора, шапочка для крокодила, картинка із зображенням предметів, небезпечних для очей, кубики, маленькі машинки, паперові оправи для окулярів, кольорові олівці, фломастери.

 

Хід заняття:

Вихователь загадує загадку:

Бабуся Варвара всюди їх шукала,

Не залізла трохи в трубу,

А знайшлися вони на лобі (окуляри).

Хлопці, давайте подивимося, з чого складаються окуляри? (2 дужки, 2 скла, оправа)

А тепер ми складемо свою загадку.

Назва частин, Скільки їх є На що схожі

Дужка 2 гачки

Скла 2 калюжі

Оправа 1 літера В

Два гачка і дві калюжі,

А живуть все в літері «В»

Окуляри - це помічники людям, які погано бачать.

Ви, звичайно, знаєте, що деякі люди носять окуляри. Сьогодні я вам розповім, чому вони одягли окуляри і ще ми з вами поговоримо, як правильно поводитися з тими дітьми, які носять окуляри.

На вулиці, у дворі, в саду ви зустрічали дітей, які погано бачать?

І, напевно, є такі діти, які обзивають «очкариків» тих, хто носить окуляри.

Давайте пригадаємо, як називається язичок, яка обзивається? (злий)

А діти, які обзиваються, називаються злими.

Адже сміятися над людьми і обзиватися недобре. Це безглуздо і жорстоко. Ось які вірші написав поет С.Я. Маршак:

Над тими, хто надів окуляри

Сміються тільки дурні.

Пальчикова гімнастика «З добрим ранком, оченята! Ви прокинулися?»

З добрим ранком, оченята! Ви прокинулися? (Вказівними пальцями погладжувати очі, зробити з пальців "бінокль", подивитися на нього)

З добрим ранком, вушка! Ви прокинулися? (Долонями погладжувати вуха, прикласти долоні до вух - "Чебурашка")

З добрим ранком, ручки! Ви прокинулися? (Погладжувати то одну, то іншу ручки, плескання в долоні)

З добрим ранком, ніжки! Ви прокинулися? (Погладжувати коліна, тупотіти ногами)

З добрим ранком, сонце! Я прокинувся! (Підняти руки вгору, подивитися на сонце.)

Подивіться на картинку і скажіть, що тут намальовано? (очей)

На який фрукт схожий наше око? (яблуко)

Очне яблуко має різну форму і від цього залежить зір людини. Подивіться і скажіть, чим вони відрізняються один від одного? (одне кругле, інша витягнута)

Якщо у людини витягнуте очне яблуко, значить, він бачить погано. Йому доводиться носити окуляри з дитинства. Але іноді ми самі псуємо свій зір. Подивіться сценку і скажіть, чому Крокодил втратив зір, і йому довелося одягнути окуляри.

Інсценізація «Бережіть зір»

До окуліста прийшов Крокодил,

Плакав гірко, ради просив:

- Я весь день дивився телевізор,

До півночі сидів над книгою,

Світло зазвичай включати не любив

І в темряві вечора проводив.

Бачив все! А тепер не можу!

Лікар відповів: - Я вам допоможу.

Але при цьому з досадою сказав:

-Вам берегти треба було очі!

Недозволена поведінка-

Так зіпсувати гарний зір!

В темряві ніколи не читайте!

Телевізор рідше вмикайте!

І доведеться замовити окуляри,

Щоб знову газети читати.

Чому Крокодил втратив зір, і йому довелося одягнути окуляри? (багато дивився телевізор, читав багато, в темряві проводив вечори).

А ще очі можна поранити. Подивіться на картинку, яку намалював художник, і скажіть, які предмети, небезпечні для очей?

1

Намалюйте предмети, які не намалював художник, і вони також небезпечні для очей.

Але якщо ви все - таки наділи окуляри, не засмучуйтесь, адже майже у кожної людини є якийсь недолік. Окуляри треба обов'язково носити, адже:

В окулярах і небо голубів

Просторіше і вище,

І видно кожен горобець,

Всівся на даху.

Дітям, яким потрібні окуляри, обов'язково повинні їх носити, не соромитися. А ось діти, які не носять їх, не повинні обзиватися і битися.

Рухлива гра «Знайди предмет»

Для проведення цієї рухливої гри необхідно розкласти по всій кімнаті в самих різних місцях невеликі предмети. Це можуть бути кубики, маленькі машинки, кільця від пірамідки. Завдання для дитини - максимально швидко знайти всі іграшки.

Скажіть, мені хлопці, а хто швидше знайде маленькі предмети діти, які добре бачать або хто погано бачить? (хто добре бачить).

У вас на столах лежать оправи для окулярів, візьміть кольорові олівці або фломастери і красиво розфарбуйте їх.

окуляри

Молодці! Подивіться, які гарні у вас вийшли оправи (надалі оправи використовуються для сюжетно - рольової гри «лікарня»).

 

Література:

1.«Золотий клубочок» (збірник загадок) Іркутськ: Східно-Сибірське книжкове видання 1994р

2.Інтернет - ресурси.

3.«Велика книга правил поведінки для вихованих дітей» Філологічна суспільство «Слово» 2004 р

4. «1000 загадок» Видавництво АСТ, Полиграфиздат 2011р

5.«Уроки Айболитя» Р. Зайцев Санкт - Петербург. Видавництво «Акцидент» 1995р.



Читайте також:





© Vihovateli.com.ua 2014 - сайт для вихователів дитячих садків.