|
Конспект заняття з етикету з елементами ОБЖ для старшого дошкільного віку.
Тема: «Культура зовнішності».
Мета: розширити уявлення дітей про охайності і акуратності.
Завдання.
Освітня:
навчити основам естетичного ставлення до своєї зовнішності.
дати зрозуміти дітям, що зовнішність людини відіграє не останню роль у житті.
продовжувати закріплювати знання культурно - гігієнічних правил.
Розвиваюча:
розвивати естетичне сприйняття, почуття міри.
Виховна:
виховувати вміння бути охайним, акуратно ставитися до речей.
Попередня робота: підготовка сценки «Ходи в перукарню частіше», розучування з дітьми віршів про гребінець, воду, мило, рушник, зубну щітку, прислів'я та приказки про акуратність, про взуття.
Обладнання і матеріали: дві ляльки намальовані: одна акуратна, інша - бруднуля (у грязнули знімні волосся, плаття, туфлі, руки і ноги), зошит, картинки із зображенням акуратного дитини і дитини, одягненого не за віком.
Хід заняття:
На фланелеграфе дві мальовані ляльки.
Хлопці, подивіться, до нас прийшли гості. Це Даша і Маша. Хто з них одягнений акуратно і красиво? (Даша). Правильно.
І сьогодні ми з вами поговоримо про нашому зовнішньому вигляді. А що ж таке зовнішність?
У поняття зовнішній вигляд входить одяг (як одягнений чоловік).
Подивіться на Машу, яке у неї плаття? (брудне, негарне).
Робота за малюнками.
Якою має бути одяг? (одяг має бути чистим і зручним).
Як треба одягатися? (одягатися треба за віком).
Коли людина виглядає ошатним? (коли він чистий і охайний)
Давайте ще раз повторимо, якою має бути одяг:
1. Одяг має бути чистим і зручним. Вона не повинна нам заважати грати або займатися.
2. Одягатися треба за віком: те, що красиво на дорослих, виглядає смішно на маленьких дітей.
3. Ошатними роблять людину не дорогі речі і прикраси, а чистота і охайність.
Яка повинна бути мій одяг? Я називаю варіанти відповіді, а ви ставите:
червоний гурток - так
синій кружок - немає.
Я вважаю, що моя одяг повинна бути, насамперед:
1. Дорогий
2. Охайною
3. Модною
4. Чистої
5. Нової
6. Акуратною.
Так, якою має бути наша одяг? (охайним, чистим, охайним)
Переодягли Маше чисте плаття.
Але не тільки одяг має бути чистим та охайним. Зачіска повинна відповідати одязі. Подивіться, що сталося з хлопчиком, який не ходив до перукарні.
Сценка «Ходи в перукарню частіше»
Сонце світить на дворі
В садочок ми приходимо,
Тут завжди зустрічаємо ми
Своїх веселих друзів.
Раптом заходимо в групу ми
Хтось там кошлатий.
Може, це дикобраз
Заглянув до хлопців?
Захотів з хлопцями
Абетці вчиться?
Щоб перед звірами
Було чим хвалитися.
Він хоче сісти за столик
Ніби він хлопчисько,
У нього є іграшка
Олівець і книжка.
Раптом сказав: «Друзі, привіт!»,
І проста фраза
Допомогла
розкрити секрет
Диво - дикобраза.
Голос цей добре
Знають в нашій групі.
Це просто до нас прийшов
Хлопчик Зуєв Саша.
- Що сталося? Що з тобою?
Ми його запитали.
- Що з твоєю головою?
Поясни, Сашуля!
Відповідає він: «Друзі,
Дуже просто це:
В перукарню я
Не ходив все літо.
До перукаря ходити
Потрібно частіше все ж,
Щоб завжди бути охайним,
На себе схожим.
А що потрібно, щоб привести волосся в порядок?
Дитина:
Без гребінця можна сестричці
Заплести свої коси.
Без неї довелося б братові
Цілий день ходити кошлатим.
Не боячись не сліз, не стогонів,
Волосся до волосу кладеш...
А причесаний дитина
Дивно гарний.
Давайте зробимо нашої Маші акуратну зачіску. (Зняли намальовані кошлаті волосся).
Фіз. хвилинка.
Ми на місці покружляли Весело пустилися навскач,
І зупинилися Ніби мій пружний м'яч
Ми ногами топ-топ, Встали і заплескали в долоні.
Ми руками хлоп - хлоп! Дружно, веселіше.
Ми очима мить - мить Загупали наші ніжки -
Ми плечима чик - чик Голосніше і швидше,
Раз - сюди, два - сюди по коленочкам вдаримо -
Повертитесь навколо себе Тихіше, тихіше, тихіше.
Раз - присіли, два - привстали Ручки, ручки піднімаємо -
Руки вгору всі підняли Вище, вище, вище.
Сіли - встали, сіли - встали. Закрутилися наші ручки
Руки до тіла всі притиснули Знову опустилися.
І підскоки робити сталі.
Подивіться ще раз на Машу, скажіть, а зараз можна її назвати охайною дівчинкою? (ні) Чому? (у неї брудні туфлі)
Прислів'я про взуття.
Чисті чоботи швидше ходять.
Поміняли взуття (зняли намальовані брудні туфлі).
А у неї ще забруднені руки і ноги.
Що нам допоможе відмити Машу? (вода, мило, рушник)
Дитина:
З водою треба всім дружити
Щоб охайними ходити.
Треба вмиватися Водою
І будеш завжди залишатися чистим.
Дитина:
Мило - наш хороший друг!
Терпіти не може брудних рук.
На бруд воно розсердиться,
В руках вона закрутиться,
Запіниться вода!
Від страху бруд почне бліднути
І побіжить і потече,
Зникне без обличчя!
А руки стануть чистими,
Запашними - запашними!
Дитина:
Рушник з бахромою,
І карнавал облямівкою
Тепле кошлата,
Як зебра, смугасте.
Послухайте загадку:
Чи знаєш ти,
Що біжить вода з крана
І весело співає
А над співучою краном
На скляній поличці,
Знаєш, хто живе?
(зубна щітка і зубна паста).
Для чого нам потрібна зубна паста, зубна щітка?
Дитина:
Щоб зуби були білими,
Нам зубну щітку зробили.
З выгнутою спинкою,
З твердою щетиною.
Посміхайтеся на весь рот,
Нехай милується народ.
Ось які зуби!
Навіть глянути любо!
Щоб виглядати акуратно і красиво, що ми повинні робити?
1. Чистити зуби
2. Умиватися
3. Мити вуха
4. Підстригати нігті
5. Одягатися красиво і правильно
6. Стрижка повинна бути акуратною
Машу відмили (зняли намальовані брудні руки і ноги)
Подивіться, які гарні у нас Маша і Даша.
На дошці надруковані літери. Треба викреслити повторювані букви і прочитати слово, з якого ми дізнаємося, що ми повинні завжди мати при собі.
П Л Ь М Е
Ф АФ Х ХУСТКУ
МС Т З К
Б Е О Х Ь
Якщо ми будемо виконувати всі ці правила, тоді завжди будемо виглядати акуратно, охайно і красиво.
Давайте з вами пригадаємо прислів'я про акуратність і охайність:
Листом красиво дерево, а одежею тіло.
Красивий вигляд людини не псує.
Кому що йде, і красиво.
Не думай бути ошатним, а думай бути охайним.
Література
1 .«Робочий зошит з етикету» Л. Лихачова Єкатеринбург «Уральське видавництво» 2000р
2. «Золотий клубочок» (збірник загадок) Іркутськ: Східно-Сибірське книжкове видання 1994р
3 .Интернет - ресурси.
4. «Велика книга правил поведінки для вихованих дітей» Філологічне товариство слова 2004 р
5. «1000 загадок» Видавництво АСТ, Полиграфиздат 2011р
Читайте також: