Свіжі публікації




Конспект заняття з розвитку мовлення у підготовчій до школи групі компенсуючої спрямованості для дітей із ЗПР по темі: «Зима. Зимуючі птахи».

Цілі:

• Дати дітям уявлення про види харчування зимуючих птахів; Закріплювати поняття «зимуючі птахи.

• Активізувати у мовленні узагальнюючі слова: «перелітні птахи», «зимуючі птахи»; розширювати словниковий запас: корм, годівниця, холодно, голодно; ввести в пасивний словник опис зими: вьюжная, сувора, морозна.

• Розвивати словник дій і ознак.

• Закріплювати вміння дітей погоджувати іменники з числівниками в межах 5.

• Формувати навички складового аналізу слів з використанням опорних схем.

• Удосконалювати дрібну і загальну моторику, координацію мови з рухом.

• Розвивати уяву, увагу, мислення, цілісне сприйняття предметів.

• Виховувати інтерес до народної творчості, дбайливе і доброзичливе ставлення до птахів.

Хід заняття.

Діти входять в зал. (звуки хуртовини, заметілі)

Вітаються з гостями.

- Вітаю вас мої друзі!

Сьогодні я - Фея Крижинка.

Запрошую вас на мій чарівний палац.

По доріжці ви пройдіть

Снігом білим похрустите.

Чути як рипить сніжок?

Проходь швидше дружок.

Зиму сніжну люблю.

В гості всіх до себе покликом.

- Подивіться навколо. Все переливається, сяє. Тут дуже затишно і красиво.

- А як ви думаєте, хто живе в моєму палаці?

(сніговик, снігова Баба, Дід Мороз, снігуронька, зима)

- Правильно хлопці! І зима звичайно ж тут може жити.

- А що таке зима? (час року)

- Що в народі говорять про зиму?

(У зимовий холод кожен молод.

Узимку шубка - не жарт.

Рік закінчується, а зима починається.

Спасибі, мороз, що снігу приніс.

Замет та завірюха - два друга.

Зима ледаря морозить.)

- Як ви думаєте чому «Взимку сонце крізь сльози сміється».

Тому що в ясний день сонце світить яскраво і блищить сніг. І від цього блиску в очах з'являються сльози.

 

Сорока: Була сьогодні в лісі, одні птахи відлетіли, інші залишилися, нічого не зрозумію, що до чого?

- Тихіше, тихіше, не шуми. Хлопці, ви впізнали, хто це? (Сорока)

Сорока: Ой, здрастуйте, хлопці!

(Здрастуй, Сорока!)

- Що сталося, Сорока?

Сорока: Так я кажу, була сьогодні в лісі, одні птахи відлетіли, інші залишилися, нічого не зрозумію.

- Давайте допоможемо Сороці розібратися.

Залишайся сорока з нами, ми тобі все пояснимо. (садовить ворону на дерево).

-Назвіть птахів, які відлетіли.

(ластівки, журавлі, качки, гуси, шпаки і т.д.)

- Які це птахи?

(це перелітні птахи)

- Чому їх так називають?

(тому що вони восени від нас відлітають у теплі країни, а навесні прилітають назад)

- А які птахи залишилися?

(Залишилися зимуючі птахи.)

- Назвіть їх.

(горобець, синиця, ворона, голуб, снігур, дятел і т.д.)

- Не легке життя у птахів, які залишаються зимувати в наших краях.

Тому що зима буває? (сувора, вьюжная, морозна).

- Ось тому вони прилітають ближче до людей за допомогою.

Я знаю, ви допомагаєте птахам взимку.

- Що ви робите?

(Робимо годівнички, розвішуємо їх на гілках дерев і насипаємо в них корм.)

- Давайте згадаємо вірш про це, а допоможуть нам наші пальчики.

Пальчикова гімнастика.

Ми годівницю змайстрували.

Ми відкрили їдальню.

Воробей, снігур - сусід,

Буде вам взимку обід!

У гості в перший день тижня

Дві синиці прилетіли,

А у вівторок - снігурі,

Яскравіше ранкової зорі!

Три ворони були в середу

Ми не чекали їх до обіду.

А в четвер з усіх країв -

Десять жадібних воробйов.

У п'ятницю в нашій їдальні

Голуб ласував кашею.

А в суботу на пиріг

Прилетіло сім сорок.

 

- Сьогодні я розповім вам, яка птах, чим харчується?

Сідайте в коло.

Увага на екран. ( презентація на комп'ютері)

Корм для птахів буду зображати схемами.

- Зернята і крихти позначу так: 1

 

- Сало, такою схемою : 2

 

- Ягоди горобини, ось так: 3

 

- Залишки їжі, таким символом: 4

 

- Горобці, голуби харчуються зернятками і крихтами.

- У Синиці улюблені ласощі несолоне сало.

- Снігурі, омелюхи та клесты люблять клювати ягоди горобини.

- Ворони, галки і сороки харчуються залишками їжі.

 

- Тепер встаньте і підійдіть до столів. Сідайте.

- Розгляньте птахів.

- Підберіть для кожної птиці корм.

- Сергію, чим ти пригостив синицю? (діти дають повну відповідь)

- Даня, що ти приготувала для ворони?

- Ваня, кого ти пригостиш зернятками?

- Єгор, чим ти годуватимеш горобця?

- Рома, що буде у тебе клювати снігур?

- Сава, для кого ти приготувала залишки їжі?

- Микита, хто в тебе буде клювати сало?

(відповіді дітей)

- Давайте і нашу сороку почастуємо шматочками яблука.

Сорока: Дякую.

- Будь ласка.

- Молодці, нагодували своїх пташок?

- Підійдіть до мене.

 

Приготувала для вас

Картки-загадки.

На картку подивіться

Назва зимующей птиці підберіть.

 

- Правильно.

- Давайте перевіримо.

- Микита, отхлопай це слово по складах.

- Хлопці, давайте йому допоможемо з допомогою долоні.

 

- Молодці! Правильно всіх птахів відгадали.

У мене є ще один сюрприз для вас картинки-невидимки (показує жестом руки).

- Підходьте до столів. Візьміть пензлик, опустіть в масло і проведіть пензликом по листу зліва направо. Покладіть пензлики на серветки.

- Даня, що ти бачиш? (Я бачу ворону.)

- Іване, а ти?

- Сергію, хто з'явився у тебе?

 

- Правильно.

- Зверніть увагу на цифру. Вона підказує, скільки птахів треба назвати. Подумайте і назвіть.

- Скільки у тебе, Єгор.

- А у тебе, Рома.

- У тебе.

 

- Ваші картинки прикрашають мій палац.

- Я знаю, що ви дуже любите зиму і зовсім не боїтеся морозу.

 

- Ми підемо по колу, заспіваємо пісню про зиму.

 

Ой, мороз, мороз, мороз! Ой, мороз, мороз, мороз!

Снігом гілки все заніс! Щипає щоки він до сліз,

А ми не боїмося, А ми не боїмося,

А ми веселимося! А ми веселимося!

 

Ой, мороз, мороз, мороз! Ой, мороз, мороз, мороз!

Він хапає нас за ніс, І кататися в ліс підемо,

А ми не боїмося, А ми не боїмося,

А ми веселимося! А ми веселимося!

 

- У палаці ми відпочивали, гуляли, і грали.

А тепер, мої друзі, вам пора повертатися.

Засніженою доріжкою ви підете вперед,

Дитячий садочок рідний вас чекає.

До побачення, дітвора

вас чекають нові справи.

 



Читайте також:





© Vihovateli.com.ua 2014 - сайт для вихователів дитячих садків.