Свіжі публікації




Конспект інтегрованого заняття з розвитку мовлення та образотворчої діяльності.

Тема: «Прогулянка по весняному лісі»

Програмовий зміст: закріпити і розширити уявлення дітей про характерні ознаки весни. Формувати вміння узгоджувати прикметники з іменниками у роді й відмінку, добирати визначення до слів. Продовжувати вчити дітей складати речення із заданим словом. Вправляти в чіткому проговорені чистомовки, активізувати словниковий запас дітей.

Вправляти дітей у малюванні способом «стусана», в отриманні нових кольорів і відтінків на палітрі.

Розвивати спостережливість, увагу, художні та творчі здібності дітей.

Виховувати у дітей чуйність, любов, повагу і бережне ставлення до рідної природи.

Попередня робота: бесіди з дітьми про весну, заучування віршів, розгляд картин та ілюстрацій, малювання тварин способом «стусана».

Матеріал та обладнання: дидактична гра «Підбери картинки до слова», слайди «Весна в лісі», м'яч, іграшковий ведмідь, ширма, іграшка бі-бабо «Лісовичок»; гуаш, палітра, пензлі Х24, пензлики-тички, папір формату А - 4.

Хід заняття

Хто прийшов так тихо-тихо?

Ну, звичайно, не слониха,

І, звичайно, бегемот

Тихо так пройти не міг.

І ніхто з вас не чув,

Як листок з нирки вийшов,

Й почути не могли ви,

Як зелені травинки,

Знявши зелені черевики,

Тихо вийшли з землі.

І пролісок тихо вийшов.

І всюди тиша.

Це означає, що це значить:

Тихіше всіх прийшла ... весна!

(Входить Весна - вихователь.)

Весна.

Привіт, хлопці, я Весна, до вас в гості прийшла. З собою принесла посмішку і багато радості, веселощів, і хочу всім цим з вами поділитися.

давайте посміхнемося один одному. (діти дивляться один на одного і посміхаються.)

давайте пограємо в гру «Підбери визначення слова «весна». (Гра з м'ячем.) Весна яка? (Красива, рання, пізня, дружна, ласкава, сонячна, тепла, пустотлива, усміхнена, радісна, світла.)

Весна. А зараз продовжимо прогулянку по весняному лісі. (Підходять до «замету».) А що це таке? (діти піднімають тканина, заглядають під неї і виявляють там іграшкового ведмедя, що лежить на боці.) Чи Не пора тобі, мишко, прокидатися? давайте проговоримо чистоговорку спочатку тихо, потім голосно, може ведмедик і прокинеться.

На-на-на - настала весна.

Але-але-але - розкриємо вікно.

Не-не не - ради ми весни.

Педагог за день. Ну а поки мишко прокидається після довгої зимової сплячки, ми з вами пограємо.

Фізкультхвилинка «Ми прийшли в весняний ліс».

Ми прийшли в весняний ліс!

Скільки тут навколо чудес!

Праворуч берізка гілками шумить.

Зліва - ялинка на нас дивиться!

На узліссі зайчик скаче.

Немов білий м'який м'ячик.

Раз стрибок і два стрибок -

От і зник наш дружок!

На галявині сірий нишпорить.

Він собі здобич шукає

Всі ми сховаємося зараз,

Не знайде тоді він нас.

Мишко виліз із барлоги,

Озирнувся на порозі.

Потягнувся він зі сну:

До нас знову прийшла весна.

Нахилився взад - вперед.

Ось він по лісу йде.

Шукає мишка корінці

І трухляві пеньки.

У них їстівні личинки - для ведмедя вітамінки.

Нарешті ведмідь наївся

І на деревинку сів.

(На ширмі з'являється Лісовичок.)

Лісовичок. Ви чого сюди прийшли? Ламати гілки? Сміття кидати? Вогнище розпалювати?

Сьогодні я хочу поговорити з вами про те, які зміни відбуваються в природі навесні і запрошую вас на весняну прогулянку.

Швидше збирайтеся

В незвичайний похід.

Чекають нас таємниці лісові,

В ліс стежина кличе.

Але перш ніж відправитися в ліс, вам треба відповісти на мої запитання пропозицією, починаючи зі слів «Весна або навесні».

- Після якого часу року починається весна? (Весна настає після зими.)

- З якого місяця починається весна? (Весна починається з березня місяця)

- Що відбувається навесні в природі? (Навесні яскраво світить сонце, день стає довшим, біжать струмки, тане сніг, небо стало вище і блакитніше і т. д.)

Весна, да, хлопці, від добрих сонячних променів тане сніг, біжать струмки, чути веселі голоси птахів. Пробуджується природа.

А зараз ми з вами пограємо в гру «Підбери картинку до слова». Перше завдання - треба підібрати картинку до слова «весняний» (струмок, дощ, сад), чітко назвати що вийшло і прикріпити її під аналогічною поєднанням слів. (дає приклад.) До слова «весняна» (вода, калюжа, крапель, проталинка). До слова «весняне» (хмара, сонце, небо, настрій). давайте ще раз скажемо, що буває весняну, весняна? Про що можна сказати «весняний»? Зараз ми продовжимо свою прогулянку.

Здрастуй ліс, дрімучий ліс,

Повний казок і чудес!

Хто в глушині твоєї таїться?

Що за звір? Яка птиця?

Всі відкрий, не утаи,

Ти ж бачиш, ми свої!

Ось ми з вами в лісі. Сідайте, хлопці, на деревинку.

(Показ слайдів «Весна в лісі».) Зараз вам треба повним відповіддю відповідати на мої запитання.

- Який сніг в лісі? (Сніг в лісі мокрий, важкий, ггалый, в'язкий, брудний.)

- Де з'являються перші проталини? (Перші проталини з'являються на схилах ярів, на сонячних місцях.)

- Де ще можуть бути проталини? (Проталини можуть бути навколо стовбурів листяних дерев.)

- Що ще відбувається навесні в лісі? (Навесні в лісі верба розпускає пухнасті сріблясті нирки.)

(Лунають голоси птахів.)

- Як поводять себе птахи навесні? (Птахи навесні стають активнішими, голосніше співають.) Голоси яких птахів ви почули? (Велика синиця, дятел, горобці)

Педагог. Ні, що тьт, Лісовичок! Ми прийшли весняним лісом милуватися.

Лісовичок. Яким лісом? Весняним? так в моєму лісі ще зима! Сніг і не думав танути. Мороз по гілках гуляє.

Педагог. Як так? Ми з весною зустрічалися і гралися з нею. Мабуть, вона десь загубилася. Як же нам бути? Що зробити, щоб і в цьому лісі стало тепліше? (Відповіді дітей на стелі і на стінах з'являються сонячні зайчики.)

Педагог. давайте намалюємо сонячних зайчиків. Вони допоможуть і ліс зігріти, і розтопити сніг. Чому їх називають сонячними зайчиками? Як ви думаєте, яким кольором можна намалювати сонячних зайчиків? Сьогодні будемо малювати способом стусана. Не забувайте, що пензлика-тички повинні бути сухими. Якщо хтось захоче зробити свій «теплий колір» - робота з палітрами.

Лісовичок. А поки ви будете малювати, я піду за порядком стежити в лісі.

(діти виконують завдання. Готові малюнки розвішують на ширмі.)

Педагог. Хлопці, розкажіть, хто якого сонячного зайчика намалював і що він робить в лісі. (діти розповідають, «сніг» повільно тане на ширмі.)

Лісовичок. Як стало тепло в лісі! Сніг розтанув, птахи співають. Спасибі вам, хлопці. Нарешті, весна до мене в ліс завітала!

Весна. Здрастуй, Лісовичок, як довго я до тебе добиралася. Хлопці, вам сподобалося гуляти по весняному лісі? Що вам сподобалося найбільше? Ви сьогодні були активними, уважними, дружними. Придумали багато незвичних слів. Відповідали повними реченнями. (Зазначає дітей, які відзначилися при виконанні завдань.) А зараз мені пора і в інші місця відправитися. до побачення.

Лісовичок. та й мені пора повертатися додому. До побачення, хлопці.



Читайте також:





© Vihovateli.com.ua 2014 - сайт для вихователів дитячих садків.