Свіжі публікації




Конспект заняття з образотворчої діяльності « На гостини до осені».

(підготовча група)

ЦІЛІ: Закріпити знання нетрадиційних технік малювання (воскові крейди, акварель, «друк листям»);

Закріпити вміння користуватися технікою «друкування листям»;

Вчити створювати декоративну композицію, розташовуючи зображення по всій поверхні листа;

Вчити вибирати для даної техніки спосіб, матеріал, колірні рішення.

Удосконалювати образотворчу техніку (змішувати фарби для

отримання складних відтінків і передачі осіннього колориту);

Вчити розпізнавати листя різних дерев;

Розвивати естетичне сприйняття колориту в природі і мистецтві пейзажу, творча уява, відчуття кольору;

Виховувати інтерес до природи, її сезонних явищ;

Виховувати самостійність, акуратність.

Попередня робота: на прогулянці діти розглядають, як лежать листя на асфальті, в калюжах. Звертають увагу на вільне,

безладне просторове розташування листя, на різнобарвності килима з опалого листя. Заучування віршів про осінь.

Обладнання: група прикрашена листям, дерева осінні, музика « Танець

осіннього листя», кошик яблук.

Кошик з різними осіннім листям, педагогічні ескізи з колірними композиціями.

Обладнання для дітей: Гуаш, пензлі, палітра для змішування фарб, баночка з водою, клейонка, серветка, аркуш формату А-4 блакитного кольору.

 

ХІД ЗАНЯТТЯ

Вихователь: - Діти, сьогодні на занятті ми відправимося в гості до Осені, побуваємо в її казковому осінньому лісі, відвідаємо майстерню Осені, де вона розписує різнокольоровими барвами листя на деревах, і самі намалюємо для Осені килим з осіннього листя.

- Давайте закриємо очі і скажемо чарівні слова (звучить музика)

У казці ми серед чудес

А навколо осінній ліс!

        Вихователь: Ось ми і потрапили в казковий осінній ліс! Подивіться, як гарно навколо, скільки колом різнокольорових листя! Осінь - дуже гарний час року.

Все кругом немов золоте! Давайте привітаємо господиню казкового лісу.


Вихователь: - Здрастуй, Осінь золота!


Осінь: добрий день, мої друзі!

Веселощів вам і радості!

Все навкруги я нарядила,

Темний ліс озолотило!

Стало в ньому світло, як вдень,

Листя там горять вогнем!


Дитина: Осінь, твій гарний убір!

Золотий на ньому візерунок.

Сарафан з кольоровою облямівкою,

Полушанок з бахромою

Розцяцькований листям

І горобини китицями.

А з ягід червоних

Намисто, як корали!


Дитина: Восени бувають ясні дні,

Листочки тріпочуть, мов метелики.


Дитина: Нитки павутини на кущах блищать,

Ллється на стежку жовтий падолист.

Якщо день прозорий, ясний

Осінь, осінь - ти прекрасна!

 

Осінь: Спасибі, хлопці, за добрі слова

(Звучить музика «Танок осіннього листя»)

- Вихователь: Чуєте? Що це?

 

Осінь: Це мої жовті листочки починають свій осінній танець.

Вихователь: - Давайте, хлопці, і ми представимо себе осінніми листочками і потанцюємо разом з ними.

( Діти танцюють танець осіннього листя)

 

Вихователь: - Усюди кружляють, летять

Золоті листя

Покриваючи все кругом

Пишним, золотим килимом.

 

Осінь: Добре, хлопці, йдіть у мою осінню майстерню, а шлях вам вкажуть мої друзі листочки.

Вам даю кошик я, багато листя в неї друзі

Листя ці непрості, вам допоможуть листя, діти.

      

Вихователь: - Осінь з листям грає, листя з гілок обриває.

Листя жовті летять прямо на руки хлопців!

( Роздаю листя з кошика. На руці у кожної дитини по листочку.)

 

Вихователь: - Давайте, хлопці дути на листок, щоб він полетів і вказав нам дорогу.

Золотий листок, лети!

За собою веди нас.

 

(Дихальна гімнастика)


Вихователь: - А ось і осіння майстерня.

Проходьте, хлопці, розташовуйтесь.

 

Мені Осінь ось цю кошик дала!

Дивлюся я у кошик, ну і справи!

Дивіться, хлопці, листя кольорові..

Листя кольорові, та не прості!

 

Вихователь: Давайте вгадаємо, з яких ці дерев листя.

( Гра «Вгадай, з якого дерева листок» Діти по-одному виходять до кошику, беруть по листу, і говорять з якого дерева)

 

Вихователь: - Молодці, хлопці! Ну, а тепер за роботу, Осінь чекає наш осінній килим.

Вихователь: Хлопці, а як ми сьогодні можемо намалювати наш осінній килим?

Подивіться, у мене є ескізи, подумайте, в якій техніці вони виконані?

(діти розглядають педагогічні ескізи, відповідають)

-Цей ескіз намальований олівцем і розфарбувати гуашшю.

-Наступний намальований ескіз восковими крейдою і аквареллю.

-А цей ескіз виконаний друкуванням листа.

- Який ескіз вам більше сподобався? Чому?

 

Вихователь: Осінь неспроста дала нам кошика з листям. Ми з вами пограли в гру, і малювати будемо з допомогою цих листя.

- Хто здогадався, яким способом ми будемо малювати?

-«Друкувати листям»

- Що нам для цього потрібно?

- Листя, пензлик, аркуш паперу, фарби.

- Нам потрібні не всі фарби, а тільки фарби Осені. Які це фарби?

- Жовтий, червоний, зелений, оранжевий, коричневий.

        

         Вихователь: Правильно, а якщо у нас немає помаранчевого, що робити?

- Її можна зробити, змішавши жовту та червону фарбу на палітрі.

- Хлопці, давайте згадаємо сам процес друкування листям. Що ми будемо робити спочатку?

- Нам потрібно вибрати аркуш, на нього пензликом нанести фарбу, а потім лист прикласти до паперу. Тоненьким пензликом намалювати прожилки на листочку.

- Правильно. Не забувайте, що листя розташовуються по всьому вільному простору.

Отже, хлопці можна починати. Я теж буду малювати з вами осінній килим.

( Діти виконують роботу під музику)

- Які гарні килими у вас вийшли. (Вихователь дає оцінку кожній роботі дітей). Давайте віднесемо їх в осінній ліс.(Діти несуть малюнки і кладуть на підлогу біля дерев)

 

Осінь: Молодці, хлопці дуже гарно вийшло у вас.

Обіцяю всім вам я,

Що чудові подарунки

Чекають вас, друзі!

Стиглих яблук вам даю

І за все дякую!

 

Вихователь: А ось і гостинці від Осені! Так як багато, на всіх вистачить.

                         (Роздає яблука дітям)

- Нам пора вже прощатися,

В групу знову повертатися! (звучить музика)

-Ось ми і вдома. Сподобалась вам подорож?



Читайте також:





© Vihovateli.com.ua 2014 - сайт для вихователів дитячих садків.