Свіжі публікації




Конспект підсумкового інтегрованого заняття в підготовчій групі
«Подорож по карті Знайки»

Цілі:

1. Узагальнити знання, отримані протягом року: закріпити рахунок і порядок чисел (до 10 і назад), закріпити вміння проводити звуковий аналіз ,вміння читати прості слова, продовжити роботу з розвитку мовлення.

2. Розвивати логічне мислення, вміння розв'язувати прості математичні задачі, вміння орієнтуватися на аркуші паперу, розвивати дрібну моторику пальців рук.

3. Виховувати допитливість, любов до природи, бажання вчитися.

 

Хід заняття.

Дитина: Здрастуйте, гості дорогі. В зал ошатний проходьте, на наше заняття подивіться. Ви нам раді? Ми Вам теж.

Вихователь: Хлопці, сьогодні на заняття до нас прийде самий головний грамотій і розумник з Квіткового міста - Знайка. Він буде тут дуже скоро.

(У кімнату влітає паперовий змій з листом.)

Вихователь: Хлопці, це лист від Знайки. Хочете знати, що в ньому написано?

Читає: «Дорогі діти! Я полетів підкорити космічні простори. Але ви не сумуйте, для вас я приготував сюрприз. Посилаю вам карту у вигляді алфавіту, пройдіть по ній від А до Я, і ви теж зробите дивна пригода. Удачі! Ваш друг Знайка».

Вихователь: Ну що ж, вирушимо в дорогу.

(Перед дітьми карта у вигляді алфавіту, на ній виділені літери - «зупинки». Діти називають букви алфавіту, виконують завдання).

Перша зупинка - літера «В» - «Весела математика».

На дошці фігурки з картону, на них-задачки. Діти вибирають фігурку, вирішують задачку і викладають рішення за допомогою цифр і знаків на магнітній дошці.

1. Яблуко: Яблука в саду поспіли, ми покуштувати їх встигли. П'ять рум'яних, наливних, три з кислинкою. Скільки їх всього? (8).

2. Їжачок: Подарував ежатам їжачок вісім шкіряних чобітків. Хто відповість з хлопців - скільки було всіх ежат? (2).

3. Курча: Три курчати стоять і на шкарлупки дивляться. Три курчати в гнізді у квочки сидять. Відповідай мерщій-скільки курчат у квочки моєї? (6).

4. Жаба: Біля стіни стоять діжки, в кожній діжці з однієї жабі. Якщо було п'ять діжок, скільки було в них жаб? (5).

5. Гриб: Вова і Саша пішли за грибами. Вова зібрав сім грибів, а Саша на один менше. Скільки грибів зібрав Саша? (6).

6. Рибка: Коля і Андрій ловили карасів. Коля піймав два карася, Андрій на два більше. Скільки рибок зловив Андрій? (4). Скільки рибок зловили хлопчики разом? (6).

Друга зупинка - буква «І» - «Виправ помилку».

1. Черв'як клював шпака.

2. Пісня співала солов'я.

3. Волохата гусениця з'їла синицю.

4. У квітці стояла ваза.

5. Гриби збирали дітей в кошик.

6. Пухнаста мишка зловила кішку.

Третя зупинка - буква «Л» - «Логічні завдання».

1. У мами є кіт Пушок, собака Дружок, донька Люба. Скільки дітей у мами? (1).

2. Що їдять крокодили на Північному полюсі? (крокодили там не живуть).

3. Хто голосніше реве: півень чи корова? (півень не вміє мукати).

4. Якого кольору волосся у колобка? (у колобка немає волосся).

5. З якого посуду не можна поїсти? (порожній).

6. На столі лежать два апельсина і чотири банана. Скільки овочів на столі? (жодного).

Четверта зупинка - літера М - «Монетки з чарівного дерева».

На гілочці дерева висять монетки з золотистого картону. Діти «зривають» по одній монеті і називають сусідів числа.

П'ята зупинка - літера «О» - «Город».

Перед кожною дитиною листок паперу з двома намальованими горизонтальними лініями -«грядками», на кожній «грядці» намальовані насіння (по 10 штук на кожній грядці).

Вихователь: Скільки насіння на верхній грядці?

Діти: Десятеро.

Вихователь: Як по-іншому скажімо?

Діти: Один десяток.

Вихователь: Скільки насіння на нижній грядці?

Діти: Стільки ж. Десять.

Вихователь: На який грядці насіння більше?

Діти: Однаково.

Вихователь: Перший паросток з'явився з четвертого насіння на верхній грядці. Намалюйте росток. Скільки не пророслого насіння праворуч від пророслого?

Діти: Шість.

Вихователь: Скільки не пророслого насіння зліва від пророслого?

Діти: Три.

Вихователь: На якій стороні більше?

Шоста зупинка - буква «П» - «Пізнавальна».

1. Скільки днів у тижні?

2. Як називається держава, в якій ми живемо?

3. Прізвище президента.

4. На якій річці стоїть наше місто?

5. Як називається книга, в яку занесені рідкісні та зникаючі види тварин і рослин?

6. Як називається модель земної кулі?

Cедьмая зупинка - літера «У» - «Качине озеро».

На аркуші ватману зображене озеро з плаваючими на ньому качками.

Вихователь:Діти, подивіться уважно і скажіть, про що можна сказати качине, качиний, качина, качині?

Восьма зупинка - літера «Ч» - «Людина і природа».

Робота за індивідуальними картками з екології: зафарбуйте червоним олівцем кружечки близько картинок, що зображують згубний вплив людини на природу.

Зупинка дев'ята літера «Я» - «Яблуня».

На яблуні висять яблука зі словами: Мишка, курка, Маша, заєць, яблуня, відро, вода, бабуся. Вихователь: Прочитайте слова. Скажіть, з якої вони казки?

Діти: «У страху очі великі» російська народна казка.

(Характеристика деяких звуків із слів на розсуд вихователя.)

Вихователь: Молодці, хлопці. Ви впоралися з усіма завданнями. Ви дуже багато знаєте і готові йти в школу. А в подарунок від нашого друга Знайки отримаєте книги.

(Вихователь дарує дітям книжки з серії «Моя перша енциклопедія»).



Читайте також:





© Vihovateli.com.ua 2014 - сайт для вихователів дитячих садків.