Свіжі публікації




Інтегроване заняття (конструювання і музика) у другій молодшій групі по темі:

Меблі для ляльки (стілець, стіл, диван)

Мета: На ігровій основі створити у дітей атмосферу радості. Закріплювати у дітей уявлення про знайомих предметах, знати їх призначення. Формувати емоційну чуйність на музичні твори, вміння розрізняти веселу і сумну музику.

Завдання освітніх галузей:

 

Безпека:

Пояснювати дітям, що з кубиками грати потрібно обережно, щоб не вдарити поруч грає

Здоров'я:

Розвивати вміння дітей розрізняти і називати органи чуття (очі, рот, ніс, вуха), дати уявлення про їх роль в організмі і про те, як їх берегти і доглядати за ними.

Фізична культура:

Формувати вміння зберігати правильну поставу в положеннях сидячи, стоячи, в русі з кубиками.

 Соціалізація:

Розвивати емоційну чуйність, доброзичливість.

Заохочувати участь дітей у спільних іграх. Розвивати інтерес до різних видів ігор.

 Праця:

Спонукати дітей до самостійного виконання елементарних доручень: після гри прибирати на місце іграшки, будівельний матеріал.

 Пізнання:

Розвивати вміння орієнтуватися в розташуванні частин свого тіла і відповідно з ними розрізняти просторові напрями від себе: вгорі - внизу, спереду - ззаду (позаду), праворуч - ліворуч; розрізняти праву і ліву руки.

Вчити ставити кубики щільно один до одного на певній відстані. Спонукати дітей до створення варіантів конструкцій, додаючи інші деталі.

Комунікація:

Підказувати дітям зразки звернення до дорослих, зайшли в групу.

Формувати вміння виразно вимовляти слова і короткі фрази, говорити спокійно, з природними інтонаціями.

 Читання художньої літератури:

Виховувати вміння слухати нові оповідання, вірші, стежити за розвитком дії, співпереживати героям твору. Пояснювати дітям вчинки персонажів і наслідки цих вчинків.

Художня творчість

Виховувати прагнення створювати оригінальні букети, щоб було затишно і красиво.

Музика:

Розвивати бажання дітей співати і допевать мелодії колискових пісень на склад «баю-баю».

Покращувати якість виконання танцювальних рухів.

 Матеріал: коробка з кубиками і цеглинками, коробка з лялькою, ваза, сухе листя.

Музичний матеріал: «Ведмедик з лялькою танцюють полечку» М. Качурбиной, «Солдатський марш» Р. Шумана, «Вальс» Д. Кабалевського, «Колискова» С. Разорьонова.

Матеріал для читання: «Лялька Яринка» Ї. Чапека.

Попередня робота: Розглядати до заняття лялькові меблі, яку діти будуть будувати, виділити її основні частини. Слухати пісню «Ведмедик з лялькою танцюють полечку» М. Качурбиной. Використовувати музично-дидактичну гру на визначення жанру та розвиток пам'яті «Що робить лялька?», прочитати оповідання «Лялька Яринка» Ї. Чапека.

Й. Чапек

ЛЯЛЬКА ЯРИНКА

Настала осінь. Цілісінький День йшов дощ. Песик і котик не сміли і носа висунути на вулицю.

- Нудно, - зітхав песик. - Були б у нас іграшки, інша справа...

- З мене досить і клубка ниток, - промовила кішечка.

- Коли у дітей багато іграшок, - почав міркувати песик, - вони кидають їх куди попало. Іграшки у них брудні, зламані. Якщо б у нас були іграшки, ми б знали, як з ними поводитися!

- Няв, - прошепотіла кішечка, - мені б клубок ниток...

Поговоривши ще трохи, вони заснули і проспали до ранку. Коли ж вони прокинулися, дощу і в помині не було. Яскраво світило сонце.

- Гав-гав, - закричав песик, - пішли гуляти!

Не встигли вони вийти у двір, як почули чийсь плач. Песик дуже схвилювався:

- Хто це? Чий це голос?

- Якийсь малюк потрапив у біду, - сказала кішечка.

- Якщо так, - песик гордо випростався, - ми повинні йому допомогти!

Подивившись навколо, вони побачили в траві під кропивою маленьку ляльку. Вона плакала тонким жалібним голосом. Напевно, вона лежала в траві вже кілька днів. Її поливав дощ, сукня на ній вымокло до нитки. Вона замерзла і була дуже перелякана.

- Що з тобою? - запитала кішечка.

- Ах, - простогнала лялька, - мені дуже погано. Моя господиня забула про мене. Я озябла і хочу їсти... -І вона заплакала ще дужче.

Песик зітхнув:

- Бідолаха, що ж ти будеш робити? - і він запитливо подивився на кицьку. Тепер і друге вухо у нього повисла вниз.

- Няв, придумала! - вигукнула кішечка. - Раз ця дівчинка, твоя господиня, виявилася такою поганою мамою, йди до нас.

- Правильно, гав-гав! - закричав песик. - Яка ти розумниця!..

Вони допомогли ляльці піднятися з мокрої трави і привели її до себе в будиночок. Кішечка зняла з неї плаття, забруднене глиною, випрала її і повісила сушити біля теплої грубки. А песик приніс ляльці рогалик і горня молока. Лялька випила молоко, з'їла рогалик і міцно заснула.

Песик і котик тепер ходили навшпиньках, щоб не розбудити її, вони раділи, що лялька оселилася у них. Але тут кішечка згадала:

- Песик, адже у нас немає для неї жодної іграшки!

Песик думав, думав і нарешті придумав.

- Гав! - вигукнув він радісно. - Пам'ятаєш, ми говорили, що, коли у дітей занадто багато іграшок, вони їх не цінують, а кидають куди попало... Піду-но я подивлюся, може, і знайдеться яка-небудь іграшка...

З цими словами він вибіг у двір. Він обнишпорив всі кущі, і можете собі уявити, що він там знайшов! В траві - м'яч. Під кущем - формочки для пісочних пиріжків. Біля кропиви - свисток. А в канаві - лопатку. Словом, кинутих іграшок виявилося так багато, що він ледь притягнув всі їх додому.

Коли лялька прокинулася, вона дуже зраділа іграшок. Вона сказала, що назавжди залишиться з песиком і кішечкою. Вони назвали її Яринкою, і всі троє були дуже задоволені.

Хід заняття:

Стук у двері.

Вихователь: Хто там?

Музичний керівник: Здрастуйте, діти, дівчата і хлопці! До нас гості прийшли!

Листоноша: Здрастуйте! Це я, листоноша Пєчкін, приніс вам посилки від Зимушки-Зими.

Вихователь підказує дітям, що потрібно привітатися і сказати спасибі. Листоноша прощається і йде.

Вихователь: Ой, які гарні коробки! Якої вони форми: круглої або квадратної, хто скаже? (Відповіді).

Музичний керівник: А на коробках написи: «Ви зможете відкрити коробки, якщо отгадаете загадки». Перша коробка і загадка:

Вона плаття і бант носить,

Вона є зовсім не просить,

Спати вкладеш - буде спати

День, і два, і навіть п'ять (лялька).

Вихователь відкриває коробку і дістає ляльку:

Ах, яка лялька красуня! Всім, хлопці, подобається?

І ми скажемо Зимушке-Зими «велике спасибі»!

Як ми ляльку назвемо, думайте, хлопці.

Даша, Маша, катя, Іра, а бути може Ната? (Відповіді).

Вихователь запитує у дітей які кольором у ляльки волосся, очі, який одяг.

Вихователь:

Ім'я є у нашої ляльки, але ж ніде їй сидіти.

Стілець, диван їй зробити треба, стіл, щоб було де поїсти. Для чого потрібна меблі ляльці?

Музичний керівник:

Так, коробка є друга, і загадку я читаю:

Ці диво-квадратики ви раскладете на паласике.

Спочатку збудуєте, а потім зламаєте,

І все спочатку починаєте (кубики, цеглинки).

Вихователь розмовляє про те, якої форми і кольору кубики, як правильно і обережно потрібно грати з кубиками, чтоды не вдарити поруч грає.

Музичний керівник: Перш, ніж побудувати меблі для нашої ляльки, давайте ми покажемо їй, як ми вміємо робити гімнастику з кубиками. Ставайте в коло на витягнуті руки, щоб не заважати і не вдарити один одного.

Ручки вгору зараз піднімемо і три рази хлопнемо: раз, два, три.

А тепер ми їх опустимо і три рази топнем: раз, два, три.

Ручку праву вперед, ліву ручку вперед і три рази хлопнемо: раз, два, три.

А потім навприсядки: раз, два, три,

А потім вистрибом: раз, два, три.

Вихователь: Молодці! А тепер ми з вами будівельники!

Вихователь показує дітям зразки: стіл, стілець, диван - і з'ясовують, з яких деталей зроблений кожен з них, як деталі розташовані, в якій послідовності треба виконувати роботу. Вихователь спонукає дітей до розповіді про бачене, як можна зробити диван, з яких деталей; з чого зробити сидіння, спинку, як при цьому ставити цеглинки. Вихователь стежить за роботою, заохочує старанність малюків.

Музичний керівник: Ви справжні будівельники, все вийшло акуратно і красиво! А тепер, як в народі кажуть: «Справі - час, потісі - годину». Станцюємо танець «Ведмедик з лялькою танцюють полечку» (танцюють).

Як завзято ви танцювали, а музичну загадку ви відгадали? Я вмикаю музику а ви уважно послухайте і скажіть, що лялька буде робити під цю музику: танцювати, співати або марширувати?

Музичний керівник включає «Вальс», «Марш» і «Колискову». Діти відповідають.

Вихователь: Хлопці, а ви пам'ятаєте, ми читали розповідь про ляльку Яринку. Як з нею надійшла господиня? (Відповіді). Хіба можна так поступати з ляльками, а з тваринами? Ми нашу ляльку будемо берегти і любити.

Музичний керівник: Я пропоную зробити для ляльки невеликий подарунок: ось ваза на столик, який ви зробили, а ось сухі листочки. Давайте складемо красивий букет і поставимо на стіл, буде дуже красиво і затишно.

Вихователь: Наша лялька втомилася, заспіваємо для неї колискову, нехай вона відпочине. (Співають колискову). Поки наша лялька відпочиває, ми потихеньку подивимося навколо: порядок у нас скрізь? Кубики і цеглинки ми складем в нашу красиву коробку і поставимо в поличку для іграшок.



Читайте також:





© Vihovateli.com.ua 2014 - сайт для вихователів дитячих садків.