Свіжі публікації




Конспект заняття з малювання «Сніговик»

(друга молодша група).

Мета:

- Продовжувати викликати у дітей інтерес до створення зображення фарбами.

- Закріплювати у дітей уявлення про сніговику, отримані в результаті власних спостережень та на заняттях ліпленням і аплікацією.

- Вправляти дітей в зафарбовуванні округлих форм.

- Допомагати дітям зображати сніговика з використанням доступних їм засобів виразності (кольору, розміру).

- Спонукати дітей використовувати різноманітні матеріали (фломастери, кулькові ручки, кольорові воскові крейди, маркери для промальовування деталей і інших предметів).

- Закріплювати вміння правильно тримати пензель.

- Виховувати почуття співпереживання, бажання допомогти персонажу.

Матеріал:

- Іграшка «Сніговик».

- 4 квадрати з пінопласту з зображенням ялинок, сніжинок.

- Стіл.

- Синя гофрований папір.

- 2 дерева на підставці.

- Піднос зі сніжинками для медалей.

- 4 аркуша синього картону.

- Біла гуаш.

- Чорні і червоні маркери.

- Кулькові ручки.

- Ганчірочки.

- По дві банки з водою на кожен стіл.

- Пензлики.

- Підставки для пензликів, маркерів, фломастерів, ручок.

- Ширма.

- Пірамідка з синіх кіл на картоні.

- Стенд.

- По 2 сніжинки на кожну дитину.

Хід заняття.


I. Звучить музика «До нас гості прийшли...»

Діти! До нас сьогодні завітали гості. Давайте з ними поздороваемся. Покажемо нашим гостям, як ми вміємо грати і займатися.

До нас ще один гість прийшов, а хто він нам допоможе відгадати чарівна сніжинка. Уважно слухайте загадку:

Мене не виховували,

Зі снігу зліпили,

Замість носа спритно

Вставили морквину.

Очі - вуглинки,

Губи - сучки,

Холодний, великий.

Хто я такий?

- Хто ж він такий? (Сніговик).

- Щоб не розтанув сніговик, я покладу поруч з ним на доріжку сніжинку.

II. Розглядання сніговика.

- Щоб зліпити сніговика, треба спочатку скатати великий шар снігу. (Вихователь показує жестом руки кругові рухи).

- Який він форми? (Круглий, великий «ком снігу»). Діти показують руками величину «грудки снігу».

- Потім поменше «ком снігу». (Показ вихователя жестом руки кругові рухи рукою «грудки снігу», а потім дітьми).

- А який зверху «ком снігу»? (Маленький). (Показ «грудки снігу» жестом руки вихователем, а потім з дітьми).

- Якої форми голова у сніговика? (Кругла, маленька).

- На голові натягнута гарна шапочка.

- Що у нього на обличчі? (Очі, ніс, рот).

- А поруч з ним стоїть мітла.

III. Малювання кіл в повітрі.

Діти! Давайте намалюємо вказівним пальцем у повітрі «великий шар снігу», потім трохи менше і найменший. Діти сідають за столи.

IV. Читання вірша «Сніговик».

Звучить магнітофонний запис.

- Діти! Послухайте, що сніговик вам розповість про себе.

Я був сумний сніговик,

І мав сумний вигляд,

Всі друзів не знаходив,

І тому сумував.

Але одного разу я пішов,

У гості в дитячий сад зайшов.

- Який вигляд у Сніговика? (Сумний, сумний).

- Чому він сумує? (Немає друзів).

V. Постановка задачі

- Як ви вчините, якщо Сніговик пропонує вам свою дружбу? (Діти висловлюють свою думку).

- Ви б хотіли, щоб у нього був друг, багато друзів?

VI. Пояснення виконання роботи дітьми.

Вихователь пропонує дітям намалювати багато друзів для Сніговика.

- На минулому занятті ви малювали пірамідку з куль (показ пірамідки на картоні).

- А сьогодні ми закрасимо кола білою фарбою, перетворюючи у друзів Сніговика. Спочатку ви закрасите білою фарбою велике коло, потім трохи менше і найменший.

Вихователь запитує 2-3 дітей: «З чого почнемо виконання роботи?»

- Розкажи нам, будь гурток закрасимо спочатку, а потім?

VII. Виконання роботи дітьми.

Вихователь звертає увагу на посадку за столом.

- Взяли пензлик у праву руку вище металевого наконечника трьома пальцями. Наберіть на ворс пензля білу фарбу, відіжміть зайву про край баночки. Щоб сніговик не впав, намалюйте доріжку.

- Який гурток спочатку зафарбовуємо? (Великий). Зафарбовуючи, не заходьте за контур. (Звучить тихо музика).

VIII. Фізкультхвилинка: «руки Погріємо».

У мене змерзли руки. Як їх можна зігріти? Сильно потираємо руки. Діти: подути на них, потерти один про одного, надіти рукавички.

IX. Продовження виконання роботи дітьми.

Коли закрасят всі кола білою фарбою, діти, стоячи в колі, грають в гру «Сніговик».

X. Логоритміка.

Гра «Сніговик».

Звучить музика: пісня «Сніговик».


Слова

Руху

З мокрого сніжного кома білого Діти йдуть по колу, імітуючи руками катання сніжного кома
Ми сніговика зліпили у будинку Діти повертаються обличчям у коло, роблять кругові рухи руками перед собою (3 рази)
Стоїть сніговик біля самих воріт Плавні рухи руками вгору-вниз
Ніхто не проїде, ніхто не пройде Діти погрожують пальцем
Знайомий усім у дворі Рух руками «замок»
А Жучка все гавкає: Рух руками «вушка»
«Чужий на дворі» Діти погрожують пальцем

 

 

XI. Продовження виконання роботи дітьми.

Звучить музика.

- А зараз ви намалюєте додаткові частини у Сніговика кульковими ручками.

- Якого кольору намалюєте шапочку Сніговикові?

- А очі? Що ще треба домалювати? (Ніс, рот, мітлу).

XII. Керівництво виконанням завдання і подальшою грою.

- Якого кольору шапочка у Сніговика?

- Якого кольору очі у Сніговика?

- Що робить Сніговик? (Сміється або сумує?) Чому?

XIII. Танею «Знежинок».

- Скільки стало друзів у сніговика?

- Подивіться, сніговики, як діти вміють танцювати.

Роздати дітям по 2 сніжинки. Звучить музика. Діти зображують сніжинок.

Вихователь читає вірш:

Ми сніжинки,

ми сніжинки,

Ми летимо,

летимо, летимо.

Опуститися ми землю

Білу хочемо.

Діти сідають навпочіпки.

XIV. Підсумок роботи.

Звучить магнітофонний запис у виконанні сніговика. В цей час винести медалі.

Дуже славні хлопці!

Танцевали і грали,

І друзів намалювали!

Стало весело мені жити!

Буду з вами я дружити!

Всім «спасибі» кажу

І медалі вам дарую!

Звучить музика. Вихователь одягає дітям медалі. Діти дякують Сніговика за медалі.

Вихователь: «Нехай Сніговик з друзями подивиться на наші іграшки, відпочинуть, а потім вирушать у далеку казкову подорож за Дідом Морозом і Снігуронькою. Адже скоро наступить свято Новий рік!



Читайте також:





© Vihovateli.com.ua 2014 - сайт для вихователів дитячих садків.