|
Конспект заняття з математики в середній групі
«Допомога Незнайки»
Мета: вправляти дітей в рахунку предметів на дотик, вчити розкладати геометричні фігури в ряд, розрізняти кольори геометричних фігур, закріпити вміння розрізняти геометричні фігури, закріпити рахунок до 5.
Методичні прийоми: показ, демонстрація, ігрові прийоми, розповідь.
Демонстраційний матеріал: чарівний мішечок, а в ньому п'ять геометричних фігур (2 квадрата, 1 коло, 2 трикутника). Геометричні фігури різнокольорові.
Хід заняття:
Організаційний момент.
Діти встають у коло.
Вихователь: «Діти, сьогодні я йшла в садок і зустріла листоношу, він мені дав лист» - читає його.
«У Незнайки трапилася проблема, він пропонує нам допомогти, виконати кілька завдань. Ви готові йому допомогти?»
Діти: «Так»
Вихователь: «Тоді давайте приступимо до завдань, а потім я зателефоную Незнайку»
1. Вихователь викликає кілька дітей по одній людині і пропонує на дотик порахувати предмети, які лежать в чарівному мішечку. Після цього показує дітям предмети, які там лежали. Всі разом перевіряють «не помилився дитина який вийшов?» І так вихователь викликає кілька дітей, завдання аналогічно.
2. Вихователь ділить дітей на підгрупи і пропонує одній підгрупі розкласти геометричні фігури за кольором, а інший за формою. Діти виконують завдання і підгрупи міняються, які розкладали за кольором, розкладають по формі, а які розкладали по формі, розкладають за кольором.
3. Вихователь пропонує порахувати геометричні фігури. Діти вважають спочатку кола, потім квадрати, потім трикутники, а потім пропонує кільком дітям порахувати всі геометричні фігури.
Підсумок: Вихователь хвалить дітей і каже: «Молодці, усі впоралися із завданнями. Сподобалося?»
Діти: «Так»
Вихователь: «Що найбільше сподобалось? Що було легко, а що важко? Що не сподобалося»
Діти відповідають на запитання вихователя. Далі вихователь дзвонить Незнайку і каже, що діти молодці і впоралися з усіма завданнями.
Читайте також: