Свіжі публікації




Конспект заняття з переказу російської народної казки
«Лисиця та цап»
у підготовчій групі

Мета: Вчити дітей переказувати казку близько до тексту.

Завдання:

1. Закріпити знання про російських народних казках, де є героїня - лисиця;

2. Познайомити з новою російською народною казкою «Лисиця та цап»;

3. Закріпить вміння відповідати на запитання за змістом казки;

4. Розвивати вміння слухати інших дітей, продовжувати розпочатий переказ;

5. Удосконалювати навик придумувати слова - прикметники, даючи характеристику героям казки;

7. Виховувати вміння давати оцінку своїм товаришам, доповнювати або виправляти.

Матеріали: Книжка з російською народною казкою «Лисиця та цап», графічний план у вигляді схеми (мнемотехніка), костюми героїв казки.

 

Хід заняття:

1. Вихователь загадує загадку: «Хвіст пухнастий, хутро золотистий - хто це?»

Вихователь: Хлопці, давайте згадаємо, які російські народні казки ви знаєте, щоб там була героїня - лисиця.

Вихователь: Яка лисиця в цих казках? (хитра, вивертка, руда, брехлива).

Вихователь: Сьогодні ми познайомимося з російською народною казкою, де теж героїня - лисиця.

2. Послухайте уважно (вихователь читає казку).

Вихователь: Хто головні герої казки? Вихователь: Що сталося з лисицею?

Вихователь: Як же вона вибралася з колодязя?

Вихователь: Як же козел вибрався з колодязя?

Вихователь: Яка лисиця в цій казці?

Вихователь: Чому лисиці вдалося перехитрити козла?

Скажи по-іншому: «на ворон зазевалась», «лисиця журиться», «коли хочеш» - якщо захочеш , «геть з колодязя» -вийти ,«насилу відшукали» - з працею.

Вихователь: А зараз я ще раз прочитаю казку, а ви послухайте уважно, ви будете її переказувати. (Вихователь читає казку.)

Щоб розповісти казку, потрібно знати, що відбувалося в її початку, середині і кінці. Сьогодні ми складемо схему, яка допоможе вам розповісти казку.

Вихователь: Якого кольору лисиця?

Діти: Вона пухнаста і руда, тому її можна позначити оранжевим колом.

Вихователь: Якого кольору козел?

Діти: Сірого.

Вихователь: На яку фігуру схожа його голова?

Діти: Трикутник, так як він з рогами і бородою.

Вихователь: Господар на яку фігуру схоже?

Діти: Він високий, з мотузкою; його можна позначити прямокутником з лінією.

Використання мнемотехніки. Діти підставляють необхідні в кожній частині умовні заступники, позначаютьгероевсказки.

Як починається казка? Яку назву можна придумати до її початку?

Діти: Лисиця в колодязі.

Вихователь: Про що говориться в середині? Яку назву до неї підходить?

Діти: Дурний цап у колодязі.

Вихователь: Чим закінчилася казка? Яку назву можна придумати до її кінцівці?

Діти: Порятунок козла.

Вихователь: Тепер розкажіть казку по частинах з використанням красивих слів, щоб вас цікаво було слухати.

Перша дитина цілком розповідає. (Переказують.)

Яким голосом лисиця говорила? (ласкавим, ніжним, м'яким).

Згадайте слова лисиця, вимовте їх так, щоб всі зрозуміли, що лисиця каже лагідно. «Відпочиваю, голубчику, там нагорі жарко, так я сюди забралася».

А як лисиця стала розмовляти з козлом потім? (сердито, голосно, грубо, гнівно).

Згадайте слова лисиці, покажіть голосом, що лисиця сердилася.

«Ей, борода ти, дурень! Та стрибнути не зумів, всю оббризкав.

А тепер дівчатка повторіть слова лисиці, коли лисиця говорила з цапом - лагідно.

А хлопчики, повторюють слова лисиці, коли лисиця говорила сердито.

Вихователь: Молодці! Змогли показати характер лисиці.

Вихователь: переказуємо по частинах (одна дитина починає, а іншої продовжує).

Фізкультурна хвилинка.

Багато казок є на світі діти крокують

Ці казки люблять діти діти присідають

Про лисичку і зайченя, діти імітують рухи

І про Машу з ведмежам

І сім біленьких козенят, руки в сторони, потім до плечей

З'їсти яких вовк був радий.

А зараз всі разом закривайте очі,

І чарівні слова дружно повторюйте:

«Раз, два, три, в казку потрап!» руху за змістом

Вихователь: А тепер давайте пограємо в театр, ви не просто діти, ви артисти.

Розподіляємо ролі і переказуємо по ролям. Наступний вид переказування - за ролями (лисиця - дівчинка, хлопчик - козел). Діти самі оцінюють.

Вихователь: А тепер, хто спробує переказати без допомоги схеми? (Діти розповідають.)

Вихователь: Молодці хлопці, правильно запам'ятали казку.

3. Існує приказка: «Казка брехня та в ній натяк, добрим молодцям урок»

Як ви розумієте слово - брехня? (неправда).

Значить казка - це неправда, вигадані події.

А слово натяк - вказівка на щось погане чи хороше.

Добрим молодцям урок - порада молодим людям про те, що добре, чому вчитися, а що погано, приносять зло, чого робити не варто.

Не завжди легко відрізнити хороше від поганого і казка навчає.

Ми хочемо бути схожими на героїв казки? Чому? (відповіді дітей).

Ми з вами познайомилися з казкою «Лисиця та цап» скажіть, підходить до цієї казці прислів'я «Мови як мед, а діла, як полин»? Чому? Мовлення - солодкі, а справи - гіркі.

Вихователь: Хлопці, а мені шкода цапа за те, що він такий довірливий, що його обдурила лисиця. Давайте попередимо його, щоб наступного разу він не потрапив в таку ситуацію, Я приготувала конверти і листочки. Ви візьміть їх додому і напишіть нашому герою лист. Давайте придумаємо йому ім'я (.... )

Лист у нас буде починатися так: Здрастуй, козел Яша! Хіба ти не знав, що...

Вихователь: Скажіть, що ж вам запам'яталося найбільше на занятті? Вихователь підводить підсумок заняття: відзначає найактивніших дітей на занятті, звертає увагу на відповіді дітей.



Читайте також:





© Vihovateli.com.ua 2014 - сайт для вихователів дитячих садків.