|
Конспект НОД по образотворчої діяльності в середній групі
«Зимове дерево»
Використання нетрадиційної техніки у формуванні образотворчого творчості у дітей
Види дитячої діяльності: комунікативна, ігрова, пізнавальна, художня творчість.
Мета: вчити дітей стежити за розповіддю вихователя про зиму, додавати слова, закінчувати фрази; розвивати розуміння мови і активізувати словник; сприяти розвитку мовленнєвого дихання: привчати дітей поступово, повільно видихати через рот (сдуем сніжинку); вправляти у виконанні імітаційних рухів в супроводі віршованого тексту, розвивати моторику рук; стимулювати зорове й слухове сприйняття, увагу, уяву, сприяти активізації мовлення; виховувати у дітей уміння спостерігати за красою природних явищ; закріплювати вміння дітей працювати в нетрадиційній техніці - відтисками, сприяти створенню позитивного емоційного настрою в групі.
Використовувана методична література: Гербова В.В. Малювання. Середня група.
Нетрадиційні техніки малювання. Відбитки.
Використовуване обладнання: репродукції на тему «Зимовий ліс», листи пекінської капусти, кольоровий картон, біла фарба, пензлі, серветки для рук. Аудіо диск із записами фрагментів опери Миколи Римського-Корсакова «Снігуронька», музичний центр, проектор, ноутбук.
Короткий опис:
Заняття «Зимове дерево» розроблено з урахуванням завдань Програми виховання і навчання в дитячому саду під ред. М.А. Васильєвої, В.В. Гербовий, Т.С. Комарової (розділи Розвиток мовлення, художня творчість).
На заняття діти вчаться формулювати зв'язні речення про зиму. Закріплюють вміння працювати в нетрадиційній техніці - наносять відбитки листів пекінської капусти, зображуючи дерева, припорошені снігом.
У конспект включені рухово-мовні ігри, вправи, ігрові моменти, художнє слово, фотоматеріал.
Хід заняття:
Вихователь.
- Діти, сьогодні ми з вами вирушаємо в Зимовий Казковий Ліс! Ви готові? (Звучить музика, гасне світло, включається проектор.)
(Слайд №1)
- Подивіться! Дерева-велетні вкриті снігом і стоять сонні і тихі... В зимовому лісі дуже тихо! Не шумлять листя, не шарудять трави, тільки поскрипує сніг і тихо кружляють сніжинки... От як добре взимку в лісі!
(Слайд №2)
- На землі, на деревах лежить ... (сніг). Сніг який? (білий, холодний).
- Зі снігу можна ліпити! Що можна зліпити з снігу? (сніговика, гірку) Пам'ятаєте, як ми з вами ліпили сніговиків?
(Слайд №3)
Поет Тютчев писав:
Чародейкою Зимою
Зачарований, ліс стоїть,
І під сніговою бахромою,
Неподвижною, немою,
Чудний життям він блищить. (Тютчев Ф..)
Вихователь.
- Хлопці, подивіться, як гарно в зимовому лісі! А давайте запечатлеем таку красу, намалюємо зимове дерево, як справжні художники.
Вихователь.
- Подивіться, я роздам вам аркуші паперу, і листи пекінської капусти, зараз ми з вами перетворимося в чарівників,... і будемо малювати прямо цими листами, хочете? Давайте спробуємо, прикладайте листи пекінської капусти до аркуша паперу. І що у нас вийшло? Нічого... А як ви думаєте, що нам необхідно для того, щоб малювати?
Відповіді дітей
Вихователь. Звичайно ж, нам потрібні фарби і пензля, а як ви думаєте, якого кольору фарба нам потрібна.
Відповіді дітей.
Вихователь. А чому біла?
Відповіді дітей.
Вихователь. Отже, ми з вами сьогодні будемо не просто малювати, ми будемо наносити на лист відбиток або відбиток аркуша пекінської капусти. Для цього нам необхідно пензликом нанести на листи капусти товстий шар білої фарби. Для початку окунем кисті в стаканчики з водою, акуратно отожмем ворс пензля об край склянки, потім окунем кисть у фарбу і нанесемо фарбу товстим шаром на лист пекінської капусти. Кисть нам більше не потрібна, помиємо її в стаканчику з водою і відкладемо на серветку. Тепер акуратно беремо лист капусти і прикладаємо його до нижнього краю аркуша картону, притискаємо її рукою, потім, обережно, двома руками знімаємо лист капусти, у нас вийшов відбиток. На що він схожий?
Відповіді дітей.
Вихователь. Правильно, він схожий на дерево, посипана снігом.
(Слайд №4)
Вихователь. Молодці! Отже, всі зрозуміли як ми будемо малювати дерева? Готові? Тоді приступайте до роботи.
Звучить музика Римського-Корсакова, діти малюють відбитками, вихователь допомагає їм у міру необхідності.
Вихователь. Молодці!
Виходьте на килимок, ми з вами пограємо.
Фізкультхвилинка «Юні художники»
Раз - піднятися, потягнутися.
Два - зігнутися, розігнутися.
Три - в долоні три бавовни,
Головою три кивки.
На чотири - руки ширше,
П'ять - помахати руками,
Шість - тихесенько присісти.
Будемо дружно малювати
І картини створювати.
Вихователь. Ой, хлопці, нам пора вже повертатися в дитячий сад, наша подорож в лісі підійшло до кінця:
Ліс дрімучий до побачення!
Ти рости на радість людям!
Ми дружити з тобою будемо,
Добрий ліс, могутній ліс!
Повний казок і чудес!
Вихователь. Хлопці, як нам швидше дійти до дитячого садка? Послухайте загадку:
Дві нові кленові
Підошви двометрові:
На них поставив дві ноги -
І за великим снігах біжи.
Відповіді дітей.
А хто нам покаже як ходять на лижах? А всі вміють? Молодці! Всі їдемо в наш дитячий сад!
Імітується ходьба на лижах.
Вихователь.
- Ось ми і повернулися! А давайте подивимося на наші дерева, вони як раз підсохли за цей час, сідайте на свої стільчики. Хлопці, подивіться на свої роботи. Хто розкаже мені про своєму чарівному дереві?
Відповіді дітей.
Вихователь.
- Молодці, хлопці, ви справжні художники!
Вихователь. Вам сподобалося в лісі? Що вам сподобалося? А давайте подивимося на наші чудові зимові дерева.
Аналіз робіт дітей.
Читайте також: