Свіжі публікації




Конспект відкритого заняття
«Ще раз про красу»

Відкритий перегляд в рамках гурткової роботи з дівчатками старшого дошкільного віку

 

Мета: познайомити дівчаток з технікою зав'язування хусток різними способами, для доповнення наряду, з технікою «фуросике» - літня сумочка з хустки;

декупажем - прикраса виробів аплікацією з серветок.

Вчити в навколишньому бачити красиве, створювати своїми руками прикраси: намиста, кольє, браслети.

Виховувати смак, вміння подати себе у суспільстві;

Збагачувати пасивний і активний словник.

Радіти успіхам подруг.

Матеріал.

  • Столи для гостей накриті різними скатертинами.
  • Стіл для дівчаток.
  • На стільцях сидять ляльки.
  • Ліжко для укладання ляльок.
  • Стіл для експонатів музею прикрас.
  • Стіл для виставки поробок.
  • Стіл для атрибутів: - моделі, серветки зразки, указка, хустки різні.

Попередня робота

Виготовлення намиста з солоного тіста, знайомство з технікою «декупаж», розглядання альбомів з зображенням посуду, виконаної в техніці «декупаж», прикраса разового посуду даними способом; створення виставки справжніх прикрас, бесіда про те для чого вони потрібні; накопичення папки «Історія скатертини і серветок», зав'язування хусток різними способами, виготовлення фуросике.

Словникова робота

Фурошікі, декупаж, стіна, прикраса, брошка, сережки, кольє, браслет, намисто, перстень, кулон, ланцюжок, намисто, кліпси.

 

Хід заняття

У залі тихо грає класична музика.

Входить вихователь.

1. Читає вірші

А.С. Пушкин

Все в ній гармонія, все диво.
Все вище світу і пристрастей:
Вона покоїться сором'язливо
В красі своєї урочистої;
Вона кругом себе поглядає:
Їй немає суперниць, немає подруг;
Красунь наших блідий коло
В її сяйві зникає.

Куди б ти не поспешал,
Хоч на любовне побачення,
Яке б в серці не мав
Ти сокровенне мечтанье, -
Але встретясь з нею, збентежений, ти
Раптом зупинишся мимоволі,
Побоявшись богомольно
Перед святинею краси.

Шановні колеги і гості, ми раді Вас вітати на відкритому перегляді в рамках гурткової роботи з дівчатками старшого дошкільного віку.

Тема нашого перегляду: «І ще раз про красу!»

Наше місто є експериментальним майданчиком з ґендерного виховання дітей дошкільного віку. З початку навчального року ми розпочали роботу в цьому напрямку.

Мета: дати дівчаткам поняття дівчинка - майбутня господиня, мати і успішна жінка.

Для досягнення цієї мети систематично проводилися бесіди, різноманітні практичні вправи; розглядали ілюстрації, журнали, читали літературу.

Зараз дівчатка покажуть вам, чому вони навчилися, що вміють.

 

2. Входять дівчатка. В реверансі кожна з них видається.

(Сідають за окремий стіл.)

 

3. Вихователь:

Показує модель (розповідь про експонати Музею прикрас).

Розповідає К.Лера.

- Тут музей прикрас.

- Прикраси різні: є буси, браслети, сережки, брошки, Кольє, кільця та гарнітури.

В гарнітурі є кілька предметів. Наприклад, мені дуже подобається цей гарнітур. У цьому сімействі є:

1. Сережки,

2. підвіска,

3. браслет (показує гостям).

Вихователь: Дякуємо, Валерія.

 

4. Вихователь: Показує модель (розповідь про виставку).

Розповідає про виставку поробок Ксюша:

- Тут виставка наших виробів.

- Шкатулки ми виготовили зі своїми мамами.

- Намисто з солоного тіста ми виготовили в групі з Рохат Эрназаровной. Ми спочатку зробили намиста, коли вони висохли, ми розфарбували їх гуашшю.

- А тут наші ганчіркові ляльки. Їх теж ми зробили в групі.

- А чайний набір ми виготовили способом Декупаж.

Для цього нам знадобилися: 1. Клей,

2. Пензлики,

3. Одноразова посуд,

4. Тришарові серветки.

У чайному наборі є - блюдце, чашка і чайна ложка.

- Мені найбільше сподобалося робити чайний набір, тому що це дуже цікаво і красиво.

Вихователь дякує дівчинку.

 

5. Вихователь: Показує модель (підбір посуду до скатертини).

Всі дівчатка підходять до столу, і підбирають посуд до скатертин.

Вихователь: Дякую, дівчатка.

 

6. Для того, щоб правильно підібрати посуд до скатертини існує правило.

(Показує модель № 2 підбір посуду і розповідає.)

Можна підібрати і серветки.

Тут я вам представила декілька способів складання серветок.

Вам подобається? Хочете навчитися?

На таких заняттях я навчу вас, як це робити.

 

7. Вихователь: Показує модель (ліжко). Питає що це означає? Дівчатка відповідають.

Вихователь: Подивіться, наші малятка ляльки дуже захотіли спати. Вони втомилися. Давайте заспіваємо колискову пісню і укладемо їх спати.

Дівчатка беруть своїх ляльок, співають колискову пісню. Укладають ляльок на ліжко і накривають їх ковдрою.

Вихователь: Молодці, дівчата. Ви дуже добрі і дбайливі.

 

8. Вихователь:

Показує модель. (Фурошікі - спосіб завертання хусток.)

- Розповідає Даша:

Ми вчилися загортати хустки.

Цей спосіб називається Фурошікі.

Зараз ми вам покажемо, як можна з хустки зробити сумочку.

Мені дуже подобається це робити, тому що це красиво.

Всі дівчатка показують як це можна зробити і в процесі проговорюють алгоритм складання.

Вихователь:

Пропоную пройтися тепер перед гостями зі своїми сумочками.

Вихователь: «Дівчатка, покажіть гостям, як ще можна носити цю сумочку».

Дівчатка показують.

Вихователь: Дякую, дівчатка.

 

9. Вихователь:

Показує модель (хустку). Що це означає?

Дівчатка відповідають.

Вихователь: Що це у вас на шиї за прикрасу?

Дівчатка відповідають, що це прикраса з хусток «Намистинка», які вони зробили самі.

Вихователь:

А зараз ми з вами виступимо в ролі модельєрів. Пропоную показати гостям як ви ці намистинки зробили.

Дівчатка беруть хустки, промовляють алгоритм зав'язування хустки.

Потім зав'язують гостям хустки на шию у вигляді великої намистинки.

Вихователь: А тепер дівчатка запросіть свої моделі на сцену і покажіть, що вийшло.

Вихователь:

А тепер фотосесія.

Всі фотографуються.

Дівчата прощаються з гостями і йдуть в групу.



Читайте також:





© Vihovateli.com.ua 2014 - сайт для вихователів дитячих садків.