Свіжі публікації




Конспект заняття по морально-патріотичного виховання "З чого починається Батьківщина"

Тема: «З чого починається Батьківщина?»

Мета: Розвивати у дітей почуття патріотизму і любові до своєї Батьківщини.

Завдання:

- формувати у дітей уявлення про Росію як про рідну країну;

- формувати шанобливе ставлення до державних символів;

- закріпити назви народних промислів;

- виховувати любов до Батьківщини, цивільно-патріотичні почуття.

Вік вихованців: 6-7 років

Матеріали:

Карта світу, надувний м'яч у вигляді глобуса, ляльки в російських національних костюмах, предмети декоративно - прикладного мистецтва, зображення президента РФ, гербів і прапорів, наочно-дидактичні посібники, виставка малюнків, присвячених Великій Вітчизняній війні, намальований на ватмані військовий літак, кольоровий папір, клей, пензлики, ножиці, серветки.

Попередня робота:

Бесіди про російську символіку; читання віршів, прислів'їв і приказок про Батьківщині; розглядання фотографій міст і річок; бесіди, розглядання ілюстрацій і виконання робіт за мотивами народного декоративно - прикладного мистецтва.

Відомості про учасника:

П.І.Б.: Демченко Олена Миколаївна

Місце роботи: МБДОУ дитячий садок 38

Освіта: юридичний ( Хабаровський державний технічний університет, юрист)

Посада: вихователь

Педагогічний стаж роботи: 4 роки

Категорія: 2 кваліфікаційна категорія

Хід заходу:

Вихователь. У кожної людини є рідна земля, то місце, де він живе. Є мама, яка дала йому життя, - це найдорожчий і близька йому людина. У всіх людей є ще найдорожче - це рідна країна. Як називається наша рідна країна? (Відповіді дітей) Рідна країна - це місце, де нам все дороге і близьке, де все для нас рідне, таке місце по-іншому ще називають - «Батьківщина». Послухайте пісню ( Вихователь включає запис пісні «З чого починається Батьківщина»)

Вихователь. В народі кажуть: «Де народився, там і згодився». Хлопці, а які ви знаєте прислів'я про Батьківщину?

Діти.

Рідний край - серцю рай.

Немає в світі краше Батьківщини нашої.

Людина без Батьківщини, що соловей без пісні.

На чужій стороні Батьківщина миліше подвійно.

Батьківщину-мати вчись захищати.

Якщо дружба велика, буде міцна Родина.

Жити - Батьківщині служити

Бережи Батьківщину, як зіницю ока.

Рідна земля і в жмені мила.

Вихователь. А зараз хлопці послухайте вірш, який називається «Рідна земля».

дитина читає вірш:

Рідна земля

Пагорби, переліски,
Луки і поля -
Рідна, зелена
Наша земля.
Земля, де я зробив
Свій перший крок,
Де вийшов колись
До розвилки доріг.
І зрозумів, що це
Роздолля полів -
Частинка великої
Вітчизни моєї.

Вихователь. Подивіться хлопці на карту. Покажіть мені, будь ласка, де розташована наша Росія (виходить дитина і показує). Наша країна величезна, є тут океани і моря, річки і озера, гори і ліси. У Росії не одна тисяча міст, їх дуже багато, а найбільші з них: Москва, Санкт-Петербург, Самара, Єкатеринбург і багато інших. Річки Росії великі і повноводні. Які річки ви вже знаєте? (відповіді дітей) Об, Єнісей, Лена, Волга. Хлопці, найглибше озеро знаходиться в Росії і називається Байкал. Населяють Росію люди різних національностей. А зараз ми пограємо і дізнаємося, людей яких національностей ви знаєте, вихователь кидає м'яч, а дитина ловить його і дає відповідь)

Вихователь. Всіх їх об'єднує мова спілкування - російська. А хочете, хлопці, більше дізнатися про Росію? Тоді я пропоную відправитися в подорож, але не поїздом і не на літаку, підемо ми сьогодні пішки, а шлях нам покаже стрілочка. Треба тільки сказати:

Стрілка, стрілка, покажи,

Стрілка, стрілка, вкажи.

Вихователь. Перша зупинка називається «Історична». Подивіться, хлопці, хто нас тут зустрічає, це ляльки Ваня і Маша, а які вони ошатні. Розкажіть, у які костюми вони одягнені, опишіть їх вбрання (відповіді дітей).

Вихователь. На голові жінки носили головний убір, який називається кокошник. Кокошники носили заміжні жінки, а дівчат - вінки, стрічки і пов'язки.

Раніше основними частинами жіночого костюма були сорочка і штани.

Сорочка - з білого полотна прикрашена вишивкою. Сарафан - червоний, блакитний, жовтий, коричневий. Червоний - тепло, свято. Жовтий - сонце, багатство. Блакитний - небо, молодість.

Основними частинами чоловічого костюма були - косоворотка, порти, онучі, постоли.

Косоворотка - вона довга. Рукави довгі і широкі. Не засукавши рукава працювати неможливо (є вираз «працювати абияк, тобто погано»).

Вниз костюми одягали штани.

- Як вони називалися - порти.

- На ноги намотували онучі і взували постоли.

Весь одяг підперізували опояском (у багатих голівки - широкі, прикрашені бісером, хутром; у бідних - вузький).

Вірш:

Славилася Росія диво - майстрами,
Дерево і глину в казку перетворювали.
Фарбами і пензлем творили красу,
Своєму мистецтву вчили молодих.

Вихователь: Я пропоную вам згадати вироби декоративно - прикладного мистецтва російських майстрів. Відгадайте загадки.

Різнокольорові подружки
Люблять ховатися один в одного. Що це? (Матрьошка.)

- Звичайно, це всім нам знайома матрьошка. Ось вона! (Вихователь демонструє дітям матрьошку.)
- Наступна загадка.
 

Цей розпис - просто диво,
Блакитна вся посуд.
Розпис з синім завитком
Манить російською васильком. (Гжель.)

Вихователь: Правильно, хлопці. Подивіться яка краса.
 

Зросла золота травичка на ложці,
Розпустився червоний квітка на плошці. (Хохлома.)
 

Всі іграшки - непрості,
А чарівно-розписні
Білосніжні, як берізки,
Кружечки, клітинки. Смужки. (Димковская іграшка.)
 

Вихователь: Молодці, хлопці, ви добре знаєте вироби Російських промислів. Російський народ вміє не тільки працювати, але і веселитися. І зараз ми пограємо в російську народну гру «Селезень і качка». А ви, хлопці, які знаєте російські народні ігри? (діти перераховують)

Вихователь: Ми вирушаємо далі.

Стрілка, стрілка, покажи,

Стрілка, стрілка, вкажи.

Вихователь. Станція називається «Державна». Хлопці, як називається столиця нашої Батьківщини? (Москва)

Вірш:


Я люблю підмосковні гаї
І мости над своєю рікою.
Я люблю твою Червону площу
І Кремлівських курантів бій.
У містах і далеких станицях
Про тебе не замовкне поголос,
Дорога моя столиця,
Золота моя Москва!

Вихователь: Президентом нашої країни є...? (Д. А. Медведєв.)

- Назвіть державні символи Росії. (Герб, прапор, гімн.)

- Знайдіть прапор нашої країни серед інших. (Розкладаються зображення прапорів, діти вибирають із запропонованих прапор Росії.)

Вірш:

Білий колір - берізка,
Синій колір неба,
Червона смужка -
Сонячний світанок

Вихователь: А зараз знайдіть герб нашої країни. (Розкладаються зображення, діти вибирають із запропонованих герб Росії.)

Вірш:

У Росії величавої
На гербі орел двоголовий,
Щоб на захід, на схід
Він дивитися б відразу міг
Сильний, мудрий він і гордий.
Він - Росії дух вільний.

Вихователь: А що ж таке гімн? (Гімн-це найголовніша пісня країни. Гімн слухають стоячи і т.д.)

- Правильно! У кожної країни свій гімн. Зараз ми послухаємо гімн Росії.

(Прослуховування уривка гімну.)

Вихователь: Ми вирушаємо далі.

Стрілка, стрілка, покажи,

Стрілка, стрілка, вкажи.

Вихователь. А тепер ми приїхали на станцію «Святкова»

- Хлопці, який свято наш народ буде відзначати в травні? (День Перемоги.)

- Так, хлопці, День Перемоги - велике, важливе свято всього нашого народу. У цей день ми згадуємо всіх, хто віддав свої життя за нашу Батьківщину, за нас з вами. Ми говоримо слова подяки тим ветеранам, хто ще живий. Цьому святу ми присвятили нашу виставку малюнків. (Показ виставки.)

Дитина читає вірш:

Красу, що нам дарує природа,
Відстояли солдати у вогні.
Травневий день сорок п'ятого року
Став останню точкою у війні.
Без втрат немає ні роти, ні взводу.
Ну а ті, хто залишився в живих,
Травневий день сорок п'ятого року
Зберегли для своїх онуків.

Вихователь. У роки війни була традиція у наших льотчиків і танкістів за кожен збитий танк або літак малювати зірочку на своїй бойовій машині. Я пропоную вирізати з паперу зірочки і наклеїти їх на наш літак.

Робота дітей.

Діти складають і вирізують (за схемою вирізання п'ятипроменевої зірки) з паперу зірочки і наклеюють їх на літак.

Підсумок заняття:

Хлопці, чим ми сьогодні займалися? Що вам найбільше сподобалося?

( відповіді дітей)



Читайте також:





© Vihovateli.com.ua 2014 - сайт для вихователів дитячих садків.