|
Конспект безпосередньо-освітньої діяльності за О.О. «Комунікація» в середній компенсуючої групи
Тема: «Фрукти»
Мета:
О.О. «Комунікація».
- розширити словник по темі «Фрукти»»;
- вчити узгоджувати іменник з прикметником, іменник із числівником;
- розвивати вміння відповідати на запитання.
Інтеграція областей:
1. «Пізнання». Розширити кругозір дітей з даної теми.
2. «Здоров'я». Розвивати дрібну моторику рук.
3. «Фізична культура». Розвивати у дітей скоординовані рухи, які супроводжуються мовою.
Обладнання: предметні картинки із зображенням яблука, груші, мандарина, апельсина, лимона, персика, абрикоса, сливи, айви; хустинку.
Хід заняття:
Структурні частини |
Дія спеціаліста |
Передбачувані дії |
Спосіб організації |
Організаційний момент |
Логопед пропонує дітям пограти в гру «Хто більше?»
Логопед демонструє картинки із зображенням фруктів і задає питання: - Подивіться на ці малюнки і скажіть, що на них зображено? - Назвіть фрукти, намальовані на картинках |
Діти входять в кабінет логопеда, вітаються. Грають в гру «Хто більше?», називаючи фрукти
Діти відповідають, що зображено на картинках і перераховують фрукти |
Подгрупповой |
Гра «Ерудит» |
- Де ростуть фрукти? - Коли достигають фрукти? - Для чого потрібні фрукти людині? - Що можна приготувати з фруктів? |
Діти відповідають на запитання логопеда |
Подгрупповой |
Гра «Які фрукти за кольором (смаку) |
Логопед називає фрукти і задає питання: - Якого кольору груша, яблуко, слива, лимон, апельсин, мандарин? - Який на смак лимон, яблуко, айва, апельсин? |
Діти відповідають на запитання логопеда |
Подгрупповой |
Пальчикова гімнастика |
Логопед пропонує дітям виконати пальчикову гімнастику «Компот» Будемо ми варити компот, Фруктів потрібно багато ось: Будемо яблука кришити, Грушу будимо, ми рубати. Отожмем лимонний сік, Злив покладемо і пісок. Варимо, ми варимо компот. Пригостимо чесної народ |
Діти виконують пальчикову гімнастику згідно тексту: ліву долоньку тримають «ковшиком», пальцем правої руки заважають, загинають пальчики по одному, починаючи з великого, знову варять і заважають |
Подгрупповой |
Гра «Що ми робили, розповімо» |
- Назвіть, що ми робили, коли варили узвар: компот-... яблука-... груші-... лимонний сік-... сливи -... народ-... |
Діти відповідають на запитання логопеда Компот-варили... яблука -...кришили груші-рубали... лимонний сік -...віджимали сливи -... поклали на цукор народ -...пригостили
|
Подгрупповой |
Фізкультхвилинка «Садівник» |
Ми вчора в саду гуляли, Ми смородину садили. Яблуні білили ми Вапном, білилом. Полагодили ми паркан, Завели ми розмову: - Ти скажи, наш садівник, Що ти нам В нагороду даси? -Дам в нагороду Злив лілових, Груш медових, Найбільших Стиглих яблук, Вишень Цілий кілограм. Ось що вам В нагороду дам! |
Діти йдуть по колу, взявшись за руки. Зображують, як копають яму і садять в неї кущ. Рух правою рукою вгору-вниз. Імітують удари молотком. Стоять обличчям у коло. У центр виходить одна дитина. Ведуть діалог. На кожну назву фруктів загинають по одному пальцю на обох руках, починаючи з великих
|
Подгрупповой |
Гра «Порахуй» |
Пропонує порахувати від одного до п'яти зі словами: груша, апельсин |
Діти рахують від одного до п'яти зі словами: груша, апельсин |
Подгрупповой
|
Гра «Передай платочек» |
Починає гру з хустинкою в руці, називає будь-який фрукт і передає хустинку комусь із дітей, що стоять у колі |
Дитина, отримавши хустинку, передає його наступному учаснику |
Подгрупповой |
Підсумок |
- Хлопці, згадайте та назвіть фрукти
|
Діти згадують і називають фрукти |
Подгрупповой |
Список використаної літератури:
1. Нищева Н. Ст. Конспекти подгрупповых логопедичних занять в середній групі дитячого садка з ОНР. - СПб.: ДИТИНСТВО-ПРЕС, 2006. - 656.
2. Бардышева Т.Ю., Моносова О.М. Логопедичні заняття в дитячому садку. Середня група.- М.: Видавництво «Скрипторій 2003», 2010. - 232 с.
Читайте також: