|
Конспект безпосередньо-освітньої діяльності
«Зимонька - зима»
Старша група
Освітня область «Пізнання».
Мета:
Мета: Закріпити знання дітей про зиму і пов'язаних з нею природних явищах і змін життя людей.
Завдання:
Освітні:
- вчити дітей складати розповідь про зиму по картині, по пам'яті, використовуючи отримані раніше знання і уявлення;
- зв'язно розповідати, повно, виразно;
- використовувати для опису зими образні слова, прикметники;
- активізувати вживання спільнокореневих слів.
Розвиваючі:
- розвивати вміння закінчувати речення, використовуючи
протиставлення;
- розвивати увагу, логічне мислення, пам'ять, розширювати словниковий запас.
Виховні:
- виховувати інтерес до об'єктів природи.
Попередня робота: розглядання ілюстрацій, читання художньої літератури, поезії по темі «Зима», розучування прислів'їв приказок про зиму, розповідання за картиною, продуктивна діяльність по темі «Зима».
Обладнання:
Картини «Зимові забави», ілюстрації за темами «тваринний світ Півночі», «Зимові види спорту» ТЗН.
Прийоми:
Словесний, наочний, ігровий, музичний супровід, загадки, сюрпризный момент.
Словникова робота: припече, поземка, пороша, вьюговей.
Хід заняття:
Звучить запис «Хуртовини».
Вихователь: Хлопці, прислухайтеся. Що ви чуєте?
(Відповіді дітей.)
Вихователь: Покажіть як ви замерзли. В який час року приходять до нас морози, хуртовини, заметілі?
(Відповіді дітей.)
Вихователь: Зараз ми з вами поговоримо про самому загадковому пори року - «Зимушке-Зими». Давайте згадаємо зимові явища.
Відповіді дітей: хуртовини, хуртовини, снігопади, ожеледиця, снігові бурі, пороша, поземка.
Вихователь: хлопці, давайте розповімо про ці явищах природи, чим вони відрізняються один від одного? Пригадайте вірш про ожеледицю.
(Відповіді дітей.)
Ми з вами проводили експеримент зі снігом і льодом. Що ж ми з'ясували?
Які ж вони сніг і лід? Давайте підберемо визначення.
(Сніг: білий, холодний, блискучий, щільний, пухкий; лід: прозорий, ламкий, слизький, безбарвний.)
Вихователь: молодці. Давайте спробуємо підібрати слова, які утворені від слова сніг: сніжок, сніжинка, сніговик, снігуронька, снігур, білосніжний, підсніжник, білосніжка; зима: зимовий, зимонька, зимувати, перезимувати.
Вихователь: Хлопці, а ви знаєте прислів'я про зиму?
(Відповіді дітей.)
Фізкультхвилинка:
Давай дружок, скоріше дружок.
Каті по снігу свій сніжок
Він перетворитися в сніжний ком
І стане ком сніговиком
Його посмішка так світла
Два очі, капелюх, ніс, мітла
Але сонце припече злегка
На жаль, і немає сніговика.
Вихователь: зима приготувала для вас загадки, давайте їх отгадаем:
З овечої вовни тонкої,
Як гуляти, так одягати,
Щоб не мерзли п'ять та п'ять.
Що за безглуздий людина
Пробрався до нас в двадцятий вік?
Морквиною ніс,
В руці мітла, боїться сонця і тепла?
Він злітає білою зграєю і виблискує на льоту.
Він зіркою прохолодною тане на долоні і в роті.
Білий дід, біліше немає
Старий, горбатий,
Лежить біля хати.
Лежить всю зиму
Ніхто не піднімає
Весна прийде, він сам піде.
Кручу, урчу,
Знати нікого не хочу.
На вікні, як на картині
Все у візерунках світло синіх
Що за майстер тонких справ,
Ніч без діла не сидів?
Вихователь:
Гра «Закінчи речення»
Взимку буває снігопад, а восени (листопад).
Взимку буває сніг, а влітку (дощ).
Взимку сніг падає, а навесні (розтає).
Взимку катаються на санках, а влітку (на велосипеді).
Взимку ліс спить, а навесні (прокидається).
Взимку буває холодно, а влітку (жарко).
Взимку дерева білі, а восени (жовті).
Взимку ростуть кучугури, а влітку ростуть (рослини).
Взимку комахи ховаються, а навесні (вилазять).
Вихователь: Діти, пригадайте назви зимових місяців? (Грудень, Січень. Лютий.) Скажіть, будь ласка, який зараз місяць?
(Відповіді дітей.)
Він найкоротший місяць у році. Його ще називають вьюговей (із-за частих морози і заметілі). Лютневі дні сонячні, світлі, але морозні і холодні. У лютому вже помітно додається день.
Ми говорили з вами про півночі, де більшу частину року буває зима. Розкажіть, що ви знаєте про тварин півночі, чому вони не замерзають у таких морозах, чим харчуються? Як називаються будинки, в яких живуть люди на півночі?
(Відповіді дітей.)
Вихователь: Яке важливе для нашої країни подія відбудеться в лютому?
(Відповіді дітей.)
Вихователь: Так, дійсно зимова олімпіада в Сочі. Спортсмени скількох континентів візьмуть участь в олімпіаді?
Змагання по яких видах спорту будуть проведені на олімпіаді.
відповіді дітей.
Молодці!
Зима - чудова пора року. Ви любите зиму? Подивіться на ці картини, давайте розповімо що на них зображено?
(Складання розповідей за картинами на тему: «Зимові забави».)
Кінець заняття.
Читайте також: