|
ННОД «Вовка з тридев'ятого царства»
Підготовча група
Області:
- Соціально - комунікативний розвиток (норми поведінки, пошук способів поведінки у важкій ситуації);
- Пізнавальний розвиток(ФЕМП);
- Мовленнєвий розвиток (навчання грамоті, зв'язкова мова);
- Художньо - естетичний розвиток (музика).
Мета: Надання допомоги людині, що опинилася у важкій ситуації.
Завдання:
Освітні:
- Закріплювати уявлення дітей про структуру математичної задачі (вчити виділяти: умова, питання, розв'язок, відповідь), складати та розв'язувати задачі.
- Вправляти в малюванні карти з допомогою програми PAINT.
Розвиваюча:
• Розвивати розумові процеси аналізу і синтезу, зорове, слухове і фонематичні сприйняття, пам'ять.
Виховна:
• Виховувати почуття взаємовиручки і взаємодопомоги.
Обладнання: діапроектор, ноутбук, річка, мішечки і канат для ходьби, мягкиемодули, великий дерев'яний конструктор, листочки паперу, на яких написані прислів'я, схеми побудови мостів.
Методи: проблемно-ситуативний, словесний, наочний, практичні.
Прийоми - презентація, бесіда, рішення задач, складання слів, проблемні ситуації.
Хід:
Організаційний момент.
Діти заходять в зал, вітають всіх гостей. У цей момент у дорослого дзвонить телефон.
Вихователь: Алло! Алло! Вас погано чути, говоріть голосніше! Хто це? Хто? Вовка? Де ти? У тридев'ятому царстві? Що ти там робиш? Хочеш повернутися назад, але не можеш знайти дороги? Я зараз пораджуся з хлопцями, ми вирішимо, як тобі допомогти повернутися.
Вихователь: (Звертаючись до дітей.) Хлопці, дзвонив Вовка, він просить у нас допомоги. Як бути?
Діти: Потрібно допомогти Вовка.
Вихователь: Як же йому допомогти, якщо він заблукав у тридев'ятому царстві?
Діти: Можна намалювати карту, і з нею він зможе повернутися назад.
Вихователь: Як же ми йому допоможемо, якщо самі не знаємо дороги?
Діти: Можна пройти всю дорогу самим.
Вихователь: Що ми візьмемо з собою в дорогу?
Діти: Друзів, їжу, воду, сірники, планшет.
Вихователь: Домовтеся самі, хто з вас буде малювати карту, потрібно буде малювати на ній орієнтири, які допоможуть знайти дорогу Вовка.
Діти домовляються, хто буде малювати карту (за допомогою лічилки або жереба).
Вихователь: Як же нам опинитися в казці?
Діти: На килимі літаку, перестрибнути на сторінку, де намальована казка.
Вихователь: Подивіться, там сидить Маг, давайте попросимо його допомогти нам.
Діти з вихователем підходять до Магу. Маг допомагає їм відправиться в казку за допомогою чарівних слів. «Вправо, вліво повернись, навколо себе покрутися - у казці опинившись»! (Звучить чарівна музика.)
Вихователь: Ну, що ж вирушаємо в путь.А щоб було веселіше йти запевайте пісню.
Діти йдуть разом з педагогом співають пісню «Разом весело крокувати».
Вихователь: На нашому шляху - камінь, (слайд) на ньому напис - наліво підеш - щастя знайдеш; направо підеш-гроші знайдеш; прямо підеш - дорогу в тридев'яте царство знайдеш. Що будемо робити? Який шлях оберемо? Чому саме цей шлях?
Діти: йдемо прямо.
Вихователь: Тоді вперед з піснею!
На нашому шляху «Острів Василіс»
Василини вітаються з дітьми(слайд) - Слова Василіс в аудіозаписі.
Вихователь і діти: Здрастуйте, Василини.
Василини: Хлопці, допоможіть нам, будь ласка, тут пройшов дуже сильний вітер і в наших завданнях все переплутав, ми не можемо самі розібратися.
На слайді цифри і знаки в розкид. Діти називають цифри і знаки, складають задачі.
Василини: Спасибі, хлопці.
Вихователь: Василини, скажіть, будь ласка, ви не знаєте, як пройти до тридев'ятому царства?
Василини: Знаємо! Підете по стежці, пройдете річку, далі буде острів, про його назві здогадаєтесь, коли виконаєте завдання, потім знову підете стежкою - і знову буде острів з назвою «Граматика», виконайте завдання, а там і до тридев'ятого царства недалеко вже. Щасливої дороги!
Вихователь: Дякуємо, йдемо далі.
На шляху зустрічається річка.
Вихователь: Як же нам через річку перебратися?
Діти:перестрибнути через річку побудувати міст.
Вихователь: З чого можна побудувати міст? Подумайте, яким він повинен бути? Що має бути біля мосту? Назвіть частини мосту.
Діти: стійки, перила, пішохідна частина.
Вихователь: Приступаємо до будівництва мосту.
Діти будують міст з підручного матеріалу.
Вихователь: Всі перебралися? Йдемо далі. А ось і острів, про який говорили Василини. Цікаво, що тут треба зробити?
Діти відкривають конверт, в ньому завдання - потрібно скласти прислів'я.
Вихователь: Тут потрібно зібрати прислів'я з двох половинок.
Діти знаходять відповідні за змістом половинки прислів'їв.
Вихователь: Хлопці, про що ці прислів'я? Як називається острів? Нам Василини не сказали його назви.
Діти: острів Дружби.
Вихователь: Знання про дружбу, де можуть стати в нагоді?
Діти: У житті, у важких ситуаціях.
Вихователь: З піснею рухаємося далі.
Діти йдуть по канату, по мішечків, зберігаючи рівновагу.
Вихователь:На нашому шляху острів. Хто запам'ятав, як він називається?
Діти:Острів«Граматики». Цікаво, що тут треба робити? Так, звичайно, скласти слова з даних букв.
Діти виконують завдання.
Вихователь:Що там видніється попереду?Бачу, бачу, он там купола з тридев'ятого царства.
Вихователь: Ось ми і пройшли весь шлях. А для чого ми це робили?
Діти: Щоб допомогти Вовкевыбраться з тридев'ятого царства.
Вихователь: Давайте згадаємо, що ми пройшли.
Діти називають.
Вихователь: Всі орієнтири нанесли на карту?
Діти: всі.
Вихователь: Нам потрібно повернутися в дитячий сад. А так як ми в казковій країні ми можемо повернутися по-чарівному. Вправо, вліво повернись, навколо себе покрутися - в дитячому саду опинившись! (Звучить чарівна музика.)
Відбувається імітація повернення.
Вихователь: Давайте тепер нашу карту з орієнтирами відправимо Вовці по електронній пошті. Віднесіть карту нашому магу. А поки я зателефоную Вовка.
Імітація дзвінка.
Вихователь: Вовка, ми тобі електронною поштою відправили карту з орієнтирами, за якими ти зможеш знайти дорогу додому. Ти вже отримав лист? (Слайд.) Добре. Іди, роздруковуй карту. (Слайд з картою.) Удачі тобі. Добре, передам. Хлопці, Вовка дякує вам за допомогу.
Рефлексія:
Вихователь: Які труднощі ви відчували під час виконання робіт? Чому? Чому у нас все вийшло? Як ми можемо себе похвалити?
Читайте також: